اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 09 بهمن 1398
23 خرداد 1398 23 خرداد 1398
17:19 17:19

کاری که امروز آمریکا انجام می‌دهد بالاتر از نقض قطعنامه یا تخلف از یک پیمان و معاهده است

رئیس‌جمهورافزود: اقدامی که آمریکا انجام می‌دهد تروریسم اقتصادی است.

آمریکا وارد جنگ بایک ملت شده است/با سران چین و روسیه دیدار می‌کنم

به گزارش سلام نو، حجت‌الاسلام حسن روحانی پیش از سفر به قرقیزستان به منظور شرکت در اجلاس سازمان همکاری‌های شانگهای در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تلاش ما همیشه این بوده که از صلح و امنیت منطقه حراست و حفاظت کنیم، گفت: در طول سال‌های گذشته در عمل نشان دادیم که چقدر نسبت به کشورهای همسایه و امنیت منطقه حساس هستیم.

وی افزود: در اجلاس شانگهای کشورهای مهمی نظیر روسیه و چین حضور دارند که هم روابط دوجانبه ما با چین اهمیت دارد و هم روابط ما با روسیه.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: این دو کشور از دوستان جمهوری اسلامی ایران هستند و از آنجایی که هر دو کشور عضو ۱+۴ هستند، بنابراین ضرورت دارد که در شرایط فعلی درخصوص توافق هسته‌ای با این دو کشور بحث و گفتگو داشته باشیم.

روحانی خاطرنشان کرد: مردم ما کاملاً آگاه هستند که جمهوری اسلامی ایران به تفاهمات، توافقات و تعهدات بین‌المللی همواره پایبند بوده است و در تفاهم هسته‌ای نیز ایران طبق ۱۵ گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تعهدات خودش عمل کرده اما متاسفانه آمریکا تعهدات خود را زیر پا گذاشته و از سوی دیگر قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را نقض کرده و همچنین دست به جنگ و ترو اقتصادی زده است.

وی ادامه داد: کاری که امروز آمریکا انجام می‌دهد بالاتر از نقض قطعنامه یا تخلف از یک پیمان و معاهده است، درواقع اقدامی که آمریکا انجام می‌دهد تروریسم اقتصادی است.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: آمریکا برای اولین بار جنگ را با یک ملت بصورت علنی، مخصوصاً با اقشار آسیب پذیر جامعه، آغاز کرده است. امروز آمریکایی‌ها با میلیون‌ها انسان فهیم و فرهنگی این کشور جنگ را آغاز کرده‌اند که البته ملت ایران در این جنگ پیروز خواهد بود.

روحانی با بیان اینکه هدف همه این اجلاس‌ها بحث امنیت و مبارزه با ترور است، گفت: تروریسم به هر شکل آن از نظر ما محکوم است و تروریسم اقتصادی یکی از اشکال بد ترور در شرایط امروز جامعه است.

وی تصریح کرد: امیدواریم با چین و روسیه، که عضو ۱+۵ بودند، درخصوص این مسائل گفتگو کنیم. البته کشور میزبان هم برای ما اهمیت دارد و با مقامات این کشور هم ملاقات‌هایی را خواهیم داشت.

رئیس‌جمهور با اشاره به اجلاس تاجیکستان تصریح کرد: اجلاس «سیکا» نیز در روز شنبه برگزار می‌شود و کشورهای مهمی در این اجلاس شرکت می‌کنند.

روحانی افزود: علاوه بر اینکه من در این دو اجلاس سخنرانی دارم و نظرات دولت و ملت ایران را تبیین خواهم کرد، با سران کشورهایی که در این اجلاس حضور دارند نیز ملاقات‌هایی را خواهم داشت.

وی اکید کرد: امیدوارم تصمیماتی که در این دو اجلاس گرفته می‌شود و هم ملاقات‌هایی که در حاشیه آن انجام می‌گیرد به نفع ملت ایران و منطقه باشد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

عیادت روحانی از حجت‌الاسلام شهیدی +عکس

حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان امروز به عیادت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی ن...

روحانی: با تمام توان برای بازسازی مناطق سیل‌زده قدم برمی‌داریم

حسن روحانی رئیس جمهور به مردم سیل زده استان سیستان و بلوچستان گفت: نبود تلفات در سیل ...

رییس جمهور پیام تسلیت داد

 حسن روحانی رییس جمهوری، در پیامی درگذشت همسر آیت‌الله کریمی را تسلیت گفتند.

واکنش روحانی به ترور سردار سلیمانی/ انتقام میگیریم

رئیس جمهور در پیامی ضمن تسلیت شهادت فرمانده شجاع سپاه قدس و همراهان ایشان، گفت: انتقا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news