اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 29 مهر 1398
25 خرداد 1398 25 خرداد 1398
10:00 10:00

منصوری‌آرانی: اروپایی‌ها باید تلاش کنند که آمریکا به تروریسم اقتصادی علیه ایران پایان دهند

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی افزود: کسانی که پشت خاکریز آمریکا قرار گرفته‌اند و وارد این جنگ مستقیم یا غیرمستقیم با ایران شده‌اند هم به همان اندازه در تلاش آمریکا علیه ایران مقصر هستند.

ترامپ

به گزارش سلام نو، عباسعلی منصوری آرانی نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی  با اشاره به سابقه تهاجم‌ها و جنگ‌های نظامی و فرهنگی و اقتصادی که از سوی متحدان آمریکا و برخی کشورهای منطقه علیه ایران در سال‌های گذشته اتفاق افتاده است گفت: اکنون شاهد جنگ اقتصادی شدیدی از سوی آمریکا علیه کشورمان هستیم که خود به آن رسماً اعتراف کرده‌اند. آنها با نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل عملاً این پیام را به دنیا دادند که ایران را باید محدود کرد و این یک اعلام جنگ اقتصادی است.

وی ادامه داد: ساده انگاری است که آنچه از سوی آمریکا در حال انجام علیه ایران است را جنگ ندانیم و بخواهیم آن را صرفاً یک اقدام معمول بدانیم که همیشه بوده است.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به همراهی کشورهای مختلف به ویژه کشورهای اروپایی با تحریم‌ها و فشارهای آمریکا علیه ایران به رغم اجرای برجام از سوی کشورمان گفت: کسانی که پشت خاکریز آمریکا قرار گرفته‌اند و وارد این جنگ مستقیم یا غیرمستقیم با ایران شده‌اند هم به همان اندازه در تلاش آمریکا علیه ایران مقصر هستند. این کشورها به ویژه کشورهای اروپایی تلاش دارند با پیش کشیدن موضوعات حاشیه‌ای، افکار عمومی را از موضوع جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران منحرف کنند اما این اتفاق نخواهد افتاد.

منصوری آرانی در پاسخ به این‌که کشورهای مختلف از جمله اروپایی‌ها برای متوقف کردن این جنگ اقتصادی چه اقداماتی می‌توانند انجام دهند؟ اظهار کرد: مهم‌ترین اقدام این است که آمریکا را وادار سازند به مقررات بین‌المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت تن بدهد. آنها باید تلاش کنند که آمریکا به تروریسم اقتصادی علیه ایران پایان دهند.

وی تاکید کرد: کشورهای اروپایی و تمامی کشورهایی که نمی‌خواهند شاهد تشدید تنش‌ها باشند باید کاری کنند که آمریکا به شرایط "صفر - صفر" برگردد یعنی به همان‌جایی که از مسیر خارج شد، یعنی از تصمیم خود در خروج از برجام بازگردد از این رو نیاز داریم تا شاهد مذاکرات اروپایی‌ها با آمریکا برای قانع کردن آمریکا به پذیرش قواعد و مقررات بین‌المللی باشیم. چنانچه آمریکا به شرایط قبل برگردد آن وقت می‌توان فکر کرد که وارد مذاکره شویم یا خیر./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

مهاجران افغان به اروپا، متولد ایران هستند!

اتحادیه اروپا اعلام کرد نیمی از پناهجویان افغانی که به اروپا می‌روند یا در ایران متول...

ناطق نوری :جنگ امروز جنگ اقتصادی است

 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جنگ امروز دنیا با ایران جنگ اقتصادی است چراکه می دانن...

تروئیکای اروپایی مدعی عدم پایبندی ایران به برجام شدند

تروئیکای اروپایی و اتحادیه اروپا امروز جمعه با صدور بیانیه ای نگرانی شدید خود را از ع...

ظریف زیر منت اروپائی ها نرفت/ شما لطف نمیکنید، باید تعهداتتان را انجام دهید

وزیر خارجه کشورمان خطاب به اروپائی ها گفت: شما قرار نیست برای ما کاری کنید، شما قرار ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news