اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 25 مهر 1398
25 خرداد 1398 25 خرداد 1398
19:50 19:50

یک ادعای تازه درباره ایران

آمریکا اعلام کرد که ایران به یک پهپاد متعلق به این کشور را مورد هدف قرار داده است.

آمریکا: ایران به یک پهپاد ما حمله کرده است

به گزارش سلام نو، یک مقام آمریکایی به فرستنده تلویزیونی سی ان ان (CNN) گفته است که ساعاتی پیش از حمله به دو نفتکش در دریای عمان یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکا هدف حمله موشک‌های زمین‌به هوای ایران قرار گرفته است. بنابر همین خبر این موشک به هدف نخورده و به آب افتاده است.
در این خبر گفته شده است که پهپاد آمریکایی از نوع MQ-9 Reaper قبل از آتش گرفتن نفت‌کش‌ها، قایق‌های ایرانی را مشاهده کرده است. سی ان ان در گزارش خود آورده است: «منبع یاد شده نگفته است که آیا هواپیمای بدون سرنشین قایق‌هایی را که یک حمله واقعی را انجام می دادند دیده‌ یا خیر.» به دنبال حمله به دو نفت‌کش در دریای عمان، ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا گفته بود که خدمه نفتکش پس از مشاهده نزدیک شدن قایق تندروی سپاه پاسداران به کشتی، از عملیات آن‌ها فیلم تهیه کرده‌اند.  همین منبع مدعی شده بود که قایق تندرویی که به نفتکش‌ نزدیک شده از نوع قایق‌های گشتی سپاه پاسداران بوده است.  سی ان ان در گزارش خود تاکید کرده است: «با این حال، این اولین ادعا مبنی بر این است که ایالات متحده اطلاعاتی مربوط به فعالیت‌های ایران قبل از حمله دارد و سی ان ان هنوز هیچ تصویری از پهپاد آمریکایی ندیده است.»
منبع خبری سی‌ان‌ان همچنین گفته است که یک پهپاد آمریکایی در روزهای منتهی به انفجار تانکرها هدف قرار گرفته و در دریای سرخ سرنگون شده است. به گفته این منبع، گمان می‌رود که موشکی ایرانی، شلیک‌شده از سوی شورشیان حوثی یمن این پهپاد را منهدم کرده است.
حمله به دو نفت‌کش در دریای عمان در هفته گذشته تنش میان ایران و آمریکا را وارد مرحله جدیدی کرد. آمریکا ایران را مسئول حمله به دو نفتکش نزدیک به تنگه هرمز می‌داند اما  ایران به شدت این اتهام را رد می‌کند. مواضع کشورهای مختلف در این رابطه متفاوت است. وزیر خارجه آلمان معتقد است ویدیوی منتشرشده برای مقصر شناختن ایران کافی نیست. در مقابل جرمی هانت، وزیر امور خارجه بریتانیا از موضع آمریکا جانبداری کرده و گفته است: «دلیلی وجود ندارد که در ارزیابی آمریکا در مورد دست داشتن جمهوری اسلامی ایران در این حملات تردید کنیم.» آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل خواهان تحقیقاتی مستقل در این زمینه شده است./بهارنیوز

اخبار مرتبط

icon news

عمران‌خان در راه تهران

 لحظاتی پیش "عمران خان" نخست وزیر پاکستان اسلام‌آباد را به مقصد تهران ترک کرد تا در د...

تکذیبیه وزارت خارجه پاکستان درباره میانجی‌گری عمران خان

وزارت امورخارجه پاکستان بیانیه‌ای منتشر و در آن تاکید کرد بن سلمان درخواستی برای میان...

چه کسی جلوی قتل عام کردها توسط اردوغان را خواهد گرفت؟

باید صبر کرد و دید چه می‌شود آیا فشار سیاستگذاران آمریکا ترامپ را به واکنش وا می‌دارد...

عمران خان در راه تهران

طبق اعلام رسانه‌های پاکستانی، عمران خان، نخست وزیر این کشور با هدف پیشبرد ابتکار میان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news