اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 25 تیر 1398
25 خرداد 1398 25 خرداد 1398
18:55 18:55

چند درصد کارکنان دولت زن هستند؟

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اظها کرد: 41 درصد کارکنان دولت را زنان تشکیل می‌دهند.

معصومه ابتکار

به گزارش سلام نو، معصومه ابتکار در جلسه کارگروه امور بانوان و خانواده استان، با بیان این‌که توسعه‌ عدالت اجتماعی از آرمان‌های مهم انقلاب اسلامی بوده است، اظهار کرد: نگرش ما همواره عدالت طلبی بوده است، عدالت جنسیتی نیز یکی از ابعاد عدالت بوده که در برنامه ششم توسعه به عنوان سیاست دولت مدنظر قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: تحقق عدالت جنسیتی یکی از محورهای کلیدی و اساسی دولت است به همین دلیل اجرای سند ارتقای وضعیت زنان در هر استان از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی افزود: در جلسه تشکیل ستاد ملی زن و خانواده شاخص‌های ویژه‌ی عدالت جنسیتی تدوین و به تمامی استان‌ها ابلاغ شده است، سند ارتقای وضعیت زنان در جهت اجرای برنامه‌ها تدوین شده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده توانمندسازی زنان سرپرست خانوار برمبنای توسعه مشاغل خانگی، افزایش توان زنان در حوزه کارآفرینی به ویژه فارغ التحصیلان دختر را از اولویت‌های ملی عنوان کرد و گفت: از تمامی استان‌ها انتظار داریم برنامه‌های خود را هم سو با اجرای این سند، تدوین کرده و اعتبارات لازم را از دستگاه‌های ملی مطالبه کنند.

وی با بیان این‌که مقرر شده بخشی از پست‌های مدیریتی در اختیار بانوان کشور قرار گیرد، گفت: طبق تاکید رئیس جمهور تا پایان دولت دوازدهم باید ۳۰ درصد از پست‌های مدیریتی در اختیار بانوان قرار گیرد.

ابتکار با بیان این‌که ۴۱ درصد کارکنان دولت جمهوری اسلامی را در کشور جمعیت بانوان تشکیل می‌دهد، گفت: این افتخاری برای جمهوری اسلامی محسوب می‌شود که نشان می‌دهد از ظرفیت بانوان به خوبی در کشور استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: هیچ مشکلی در زمینه استفاده از توانمندی بانوان در پست‌های مدیریتی وجود ندارد، انتظار داریم به شایستگی فردی زنان در انتصابات توجه ویژه شود./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

نظر معصومه ابتکار درباره طلاق‌های صوری به خاطر دریافت مستمری

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده  اظهار کرد: این اقدام از سوی برخی زنان می‌توا...

پردیسان هر روز آب می‌رود

پارک پردیسان سال هاست که به دلیل نبود امکانات کافی گونه های گیاهی آن از بین می‌رود و ...

جزئیات فعالیت اورژانس اجتماعی در کشور

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده از فعالیت اورژانس اجتماعی در تمامی شهرهای بال...

سهم زنان سرپرست خانوار از اعتبارات هدفمندی یارانه‌ها در بودجه 98 چقدر است؟

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به بودجه سال ۹۸ گفت: سهم زنان سرپرست...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news