اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 16 تیر 1399
25 خرداد 1398 25 خرداد 1398
23:38 23:38

آیا تحصیل تنها راه موفقیت است؟

تحصیل، موضوعی است که دختران و پسران با ورود به پیش دبستانی و به صورت جدی تر در دبستان با آن روبرو می شوند و اغلب خانواده ها تمام تلاش خود را می کنند که از این فرزندان، خروجی هایی چون دکتر، مهندس، خلبان، معلم و...داشته باشند تا بتوانند به فرزند خود افتخار کنند.

گاهی اوقات پدر و مادرها به دلیل دست نیافتن به اهداف خود تمام تلاش خود را می کنند که فرزندانشان به آمال و آرزوهایی  که در گذشته به آن ها دست پیدا نکردند، برسند.

این روزها کلاس های فشرده، کتاب های متفاوت و...جزو برنامه ریزی های بسیاری از خانواده ها شده است و آن ها با این کار فرزندانشان را خسته و افسرده کرده و نشاط و شادابی را از آن ها سلب می کنند.

برخی از دختران و پسران هستند که به دلیل علاقه فراوانی که به درس و ادامه تحصیل دارند خودشان تمام تلاششان را برای رسیدن به اهداف خود می کنند و در این مسیر طولانی و دشوار سعی می کنند خسته و ناامید نشوند چون همیشه به موفقیت های خود فکر می کنند و از طرف دیگر دختران و پسرانی هستند که تمام موفقیت ها را در ادامه تحصیل نمی دانند و تمایل دارند که  با علایق و استعدادهایشان به اهداف خود دست پیدا کنند.

برخی از آن ها به مشاغل فنی یا تکنولوژی و کارآفرینی علاقه فراوانی دارند و معتقد هستند که موفقیت مستلزم داشتن مدرک یا مشاغل مطرح و معروف در جامعه نیست و می توان با دنبال کردن علایق و استعدادها به اهداف مهم رسید.

تحصیل کردن در شرایط کنونی با سال های گذشته بسیار تفاوت دارد؛ چرا که با وجود تکنولوژی و تغییر دیدگاه ها و استعدادیابی های متفاوت، دختران و پسران این فرصت را دارند که با استعدادهای خود آشنا شده و با فراهم آوردن شرایط خاص، این استعدادها و علایق خود را دنبال کنند.

پرسشی که در این خصوص مطرح می شود این است که آیا تحصیل کردن تنها راه موفقیت افراد است؟

آیا با تحصیل کردن می توان به موفقیت دست پیدا کرد؟

آیا انسان های موفق همیشه افرادی تحصیل کرده بوده اند؟

در مطالب بعدی بیشتر در خصوص این موضوع خواهیم نوشت.

اخبار مرتبط

icon news

آیا تحصیل تنها راه موفقیت است؟

تحصیل، موضوعی است که دختران و پسران با ورود به پیش دبستانی و به صورت جدی تر در دبستان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news