اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 01 آذر 1398
27 خرداد 1398 27 خرداد 1398
11:08 11:08

قانون مداری مبنای کار وزارت کشور است

معاون سیاسی وزیر کشوربا بیان اینکه مقام معظم رهبری بر مشارکت، امنیت در انتخابات، سلامت و رقابت سالم تاکید داشتند، تصریح کرد: ما موظفیم که این ارکان را به‌درستی انجام دهیم.

جمال عرف معاون سیاسی وزارت کشور

به گزارش سلام نو، جمال عرف در مراسم تکریم و معارفه استاندار کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: مهمترین رخداد امسال انتخابات اسفند ماه است و سیاست اصولی وزارت کشور در این زمینه بی‌طرفی است.

وی اظهار کرد: به استاندار، فرمانداران و بخشداران استان عرض می‌کنم به هیچ وجه حق جانبداری از هیچ شخصی را ندارند، ما بی طرف هستیم و در واقع باید امانتدار درست این امانتی که نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم تحت عنوان حق الناس در اختیار ما قرار دادند،‌ باشیم.

معاون سیاسی وزیر کشور خاطرنشان کرد: دوم قانون مداری است؛ آنچه که مبنای کار ما خواهد بود قانون و رعایت قانون و مقررات خواهد بود. سوم برگزاری انتخابات سالم و بدون شائبه است، تلاش خواهیم کرد انتخاباتی سالم و بدون خدشه برگزار کنیم و محور اصلی و مقدم انتخابات بخشداران و فرمانداران هستند که موظفند رعایت کنند.

عرف با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر مشارکت، امنیت در انتخابات، سلامت و رقابت سالم تاکید داشتند، تصریح کرد: ما موظفیم که این ارکان را به‌درستی انجام دهیم.

وی ادامه داد: مشارکت بخشی تابع نشاط و شور است که مستلزم حضور همه سلایق و علایق سیاسی در داخل خانواده انقلاب اسلامی است. همه کسانی که انقلاب اسلامی و ارزش‌های این انقلاب را قبول دارند از نظر ما جزو خانواده انقلاب اسلامی هستند و باید زمینه مشارکت و رقابت آنها فراهم شود.

معاون سیاسی وزیر کشور در خصوص تغییر استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: جناب دکتر احمدی اصرار داشتند بر رفتن که پس از عید فطر جدی‌تر شد. فرآیند جایگزین سخت و با سرعت صورت گرفت. در برخی استان‌ها سخت و پیچیده می‌شود، اما وقتی آقای کلانتری به‌عنوان گزینه مطرح شد، نمایندگان استان به اجماع رسیدند و کش و قوسی در انتخاب استاندار جدید نداشته‌ایم.

عرف بیان کرد: دکتر احمدی استاندار سابق در دوران دفاع مقدس حضور داشتند و در مسیر مدارج علمی را دنبال کردند و امروز دارای سوابق علمی و اجرایی هستند. دکتر کلانتری نیز ویژگی‌های دکتر احمدی را دارند و مدیر پرکار و خستگی ناپذیر است.

وی خطاب به دکتر کلانتری اضافه کرد: ۱۴۰۰ به سرعت می‌آید و مردم می‌توانند انتخاب دیگری کنند این فرصت کوتاه را به بهترین شکل استفاده کنید و خاطره خوبی بجا بگذارید./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

سخنگوی وزارت امور خارجه: برگزاری انتخابات موفق در سریلانکا را تبریک می‌گوییم

سیدعباس موسوی بیان کرد جمهوری اسلامی ایران برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سریلانکا ...

برخورد قانونی با شایعه پراکنان بنزینی در فضای سایبر

رئیس مرکز فوریت‌های امنیتی، اطلاعات و اخبار وزارت کشور تاکید کرد که با شایعه پراکنان ...

وزارت کشور به شایعه پراکنان اخبار بنزین در فضای مجازی هشدار داد

 رئیس مرکز فوریت‌های امنیتی، اطلاعات و اخبار وزارت کشور اعلام کرد با کسانیکه در فضای ...

آیا وزارت کشور روحانی توان دفاع از رای و حق مردم در انتخابات را خواهد داشت؟

هرچند ظاهرا عبدالرضا رحمانی فضلی تلاش‌های بسیاری را برای پیشبرد سیاست‌های دولت در حوز...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news