اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 27 مهر 1398
27 خرداد 1398 27 خرداد 1398
17:10 17:10

معاون شهردار تهران جزئیات طرح جایگزین زوج و فرد را تشریح کرد

پورسیدآقایی اظهار کرد: با اجرای طرح جایگزین زوج و فرد خودروها دیگر بر اساس پلاک‌شان تردد نمی‌کنند و دیگر شاهد پلاک‌فروشی و طرح‌فروشی نیز نخواهیم بود.

اجرای طرح جایگزین زوج و فرد در روزهای پنج‌شنبه

به گزارش سلام نو، محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در نشست خبری اظهار داشت: طرح جدید ترافیک سال گذشته که به صورت 38 سال یکسان اجرایی می‌شد در دستور کار قرار گرفت و در پایتخت آغاز شد.

وی افزود: با پیشرفت برنامه و اجرای کار نتایج ما همه را قانع کرد و نشان داد که طرح جدید خوب بوده است. همچنین هر گونه اعتراض را در زمینه برداشت از حساب شهروندی افراد داشتیم.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه در نیمه دوم سال گذشته با اجرای طرح جدید کاهش آلودگی هوا در پایتخت را شاهد بودیم افزود: همچنین 22 درصد کاهش تردد خودروها را در مرکز شهر رقم زدیم و نشان دادیم که این طرح نتایج موثری را به همراه داشته است.

پورسیدآقایی خاطرنشان کرد: گام دوم طرح جدید ترافیک از ابتدای تیر اجرایی می‌شود که بر همین اساس طرح زوج و فرد که 14 سال بود اجرا می‌شد قطع خواهد شد.

وی گفت: طرح زوج و فرد قبلا کارایی داشت ولی به دلیل اینکه طی 14 سال گذشته تا کنون آمار خودروها دو برابر شد دیگر اجرای طرح موثر واقع نبود و خودروهایی که به صورت زوج یا فرد تردد می‌کردند بیش از کل خودروها در اجرای طرح کلی بود و دیگر نمی‌توانستند با اجرای این طرح آلودگی و ترافیک را کنترل کنند.

وی بیان داشت: برای اجرای طرح جایگزین زوج و فرد مطالعات تطبیقی با سایر کشورها انجام گرفت و از مشاورین دانشگاه‌ها نیز بهره گرفتیم و در نهایت طرح کاهش آلودگی هوا به اتفاق آرا در شورای عالی ترافیک که مسئولان، پلیس، شهرداری و .. در آن حضور داشتند مورد تأیید قرار گرفت.

وی بیان داشت: با اجرای طرح جایگزین زوج و فرد خودروها دیگر بر اساس پلاک‌شان تردد نمی‌کنند و دیگر شاهد پلاک‌فروشی و طرح‌فروشی نیز نخواهیم بود.

وی بیان داشت: شهروندان تهرانی در صورتی که در سامانه «تهران من» ثبت‌نام کنند می‌توانند از 20 روز تردد رایگان در هر فصل در محدوده کاهش آلودگی هوا «زوج وفرد سابق» بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه حدود یک میلیون خودرو تا کنون در سامانه تهران من ثبت نام کرده‌اند خاطرنشان کرد: پایتخت 4 میلیون خودرو دارد که دو میلیون آنها در محدوده کنترل کاهش آلودگی هوا تردد می‌کنند و آمارهای موجود نشان می‌دهد هنوز تعداد زیادی از شهروندان در سایت تهران من ثبت‌نام نکرده‌اند.

وی اعلام کرد: طرح ترافیک پنج‌شنبه‌ها دیگر اجرا  نخواهد شد ولی از ابتدای تیر طرح محدوده کنترل آلودگی هوا اجرا می‌شود که از ساعت 6:30 تا 13 است./فارس

اخبار مرتبط

icon news

اختلاف شهرداری و پلیس بر سر «طرح ترافیک جدید» بالا گرفت/ وزیر کشور باید ورود کند

طرح محدوده کاهش آلودگی هوا که از تیر ماه امسال اجرا می‌شود از شروع با مخالفت‌هایی همر...

تهرانی‌ها از اجرای طرح جدید ترافیک راضی هستند؟

از تیرماه امسال که طرح کاهش آلودگی هوا در تهران اجرا می‌شود واکنش‌های گوناگونی در پی ...

طرح ترافیک جدید باعث نارضایتی شهروندان شده

طرح ترافیک جدید که جایگزین طرح زوج و فرد شده است با اطلاع‌رسانی کمی از سوی مسئولان اج...

گرفتاری جدید مالکان و مستأجران محدوده طرح ترافیک

 عمار سعیدیانفر، مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک اظهار داشت: متقاضیان ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news