اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 28 شهریور 1398
27 خرداد 1398 27 خرداد 1398
19:35 19:35

ترمینال«سلام» فردا با حضور رییس جمهوری افتتاح می‌شود

چند روز گذشته تست گرم ترمینال سلام با حضور وزیر راه و شهرسازی با موفقیت انجام شد و قرار است فردا با حضور رئیس جمهور افتتاح شود.

ترمینال«سلام» فردا با حضور رییس جمهوری افتتاح می‌شود

به گزارش سلام نو، ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی فردا با حضور حسن روحانی، محمد اسلامی و جمعی از مسئولان پس از 10 سال از تاریخ کلنگ زنی به افتتاح می‌رسد.

کلنگ ترمینال حجاج، سال 88 به زمین خورد و قرار بر این بود که این ترمینال ویژه سفرهای حج باشد اما پس از چند سال تغییراتی در نحوه اجرا و کاربری این ترمینال ایجاد شد و در سال 95 با تغییر پیمانکار پروژه،  ظرفیت و عنوان آن هم تغییر کرد.

با اشباع ظرفیت ترمینال یک فرودگاه امام،‌ ساخت پروژه ترمینال سلام با هدف انتقال بخشی از ظرفیت ترمینال یک ادامه پیدا کرد و این ترمینال با ظرفیت جابه جایی 5 میلیون نفر در سال به بهره برداری می رسد.

چند روز گذشته تست گرم ترمینال سلام با حضور وزیر راه و شهرسازی با موفقیت انجام شد و قرار بر این است که با افتتاح ترمینال سلام، بخشی از پروازهای داخلی هم به فرودگاه امام منتقل شود.

این پروژه تا سال 95 کمتر از 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشت و افزایش ظرفیت این ترمینال و ساخت آن در قالب ترمینال گالری نتیجه اصرار عباس آخوندی وزیر وقت راه وشهرسازی بوده است.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ترمینال سلام این است که تمام طراحی و مهندسی این سازه منحصر به فرد توسط مهندسان داخلی انجام شده است. البته در مقطعی به دلیل اعمال تحریم‌ها و عدم ترخیص تجهیزات ساخت از گمرک کشورمان و همچنین اختلاف نظر در میزان ظرفیت این ترمینال بین وزارت راه و پیمانکار آن یعنی بنیاد مستضعفان،‌ ادامه احداث پروژه متوقف شد که در نهایت با طراحی مجدد مهندسان ایرانی و تزریق منابع مالی عملیات اجرای پروژه از سر گرفته شد و فردا به صورت رسمی افتتاح می شود./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

روحانی در راه روسیه

 با دعوت رسمی ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران ...

یک سال خدمات اینترنت رایگان هدیه روز خبرنگار

رییس‌جمهور در جمع خبرنگاران بیان کرد درخواست دولت از رسانه‌ها این است که واقعیت‌های ج...

یک خبرگزاری داخلی رئیس جمهور را در فهرست دوتابعیتی ها معرفی کرد!

گزارش کمیته تحقیق و تفحص مجلس از یک پایگاه خبری داخلی سر درآورده است و در آن رئیس جمه...

دولت خسارات مردم زلزله‌زده مسجدسلیمان را تامین خواهد کرد

معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: من از طرف رئیس جمهور امروز به مسجدسلیمان آمده‌ام و ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news