اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 22 آبان 1398
28 خرداد 1398 28 خرداد 1398
10:00 10:00

۸۰ درصد آلودگی در سطح شهر تهران مربوط به خودروهایی است که سوخت فسیلی مصرف می‌کنند

شهردار تهران افزود: حجم تبلیغی که برای سر دوش و‌ کفش می‌شود از پخش گزارشات درباره وضعیت حمل و نقل بیشتر است مگر ما چقدر نیاز به سردوش داریم؟

عذرخواهی شهردار تهران از شهروندان

به گزارش سلام نو،‌ پیروز حناچی، شهردار تهران در مراسم رونمایی از ناوگان جدید اتوبوسرانی گفت: برایند ما افزایش سهم حمل و‌نقل عمومی و کاهش استفاده از خودروی شخصی باید باشد، اما به این دلیل که با مبانی نظری پیوسته این هدف را  دنبال نکردیم، نمی‌توان گفت به این هدف دست پیدا کرده‌ایم.

وی با بیان این نکته که ۸۰ درصد آلودگی در سطح شهر تهران مربوط به خودروهایی است که سوخت فسیلی مصرف می‌کنند و 40 درصد آلودگی خودروهای شخصی است، گفت: باید کاری کرد استفاده از خودروهای تک سرنشین در سطح شهر کاهش یابد.

شهردار تهران در ادامه افزود: هنوز هم سهم حمل و‌نقل شخصی اولویت حمل و‌نقل است و حتی آهنگش هم به سمت منفی شدن و یا صفر شدن نرفته است. باید استفاده را به حداقل برسانیم و آن را به ضدارزش تبدیل کنیم، اما نه به اجبار و باید با تعامل و مجاب کردن این کار را انجام دهیم.زمانی موفق می‌شویم که مردم را در کارمان همراه کنیم.

وی با ابراز نارضایتی از تبلیغات صدا و سیما که تولید دوش و کفش را در تیزر تبلیعاتی قرار می دهد، اظهار داشت:حجم تبلیغی که برای سر دوش و‌ کفش می‌شود از پخش گزارشات درباره وضعیت حمل و نقل بیشتر است مگر ما چقدر نیاز به سردوش داریم؟ هرچند تولید داخل و قابل احترام است.

او افزود: از این رفتار تعجب می‌کنم و تاسف می‌خورم که چرا حمل و نقل ما بین برنامه های پربازیدید جایی ندارد.البته شاید تقصیر ما باشد که تولید نمی‌کنیم، اما این انتقاد هم وارد است که این مسائل مهم چرا در برنامه‌های تلویزیون جایی ندارد.

وی در ادامه اظهار داشت: از مردم تهران باید عذرخواهی کنیم، زیرا سرویسی که ‌به آنها در سطح شهر می‌دهیم متناسب با حجم تقاضا نیست.باید تمام تلاشمان را بکنیم که این ضعف را جبران کنیم و‌خوشبختانه دولت همراهی دارد./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

مشام پردود پایتخت‌نشینان/ آلودگی هوا؛ قصه تکراری پاییزها

وضعیت آلودگی هوا به خاطر پدیده وارونگی است که هر ساله رخ می‌دهد. تا امروز ۹ روز است ک...

راه اندازی فناوری‌های دیجیتال د رمترو و پیاده روها برای معلولان

پیروز حناچی شهردار تهران گفت: تلاش می کنیم همه فضاهای شهری را برای همه شهروندان مناسب...

شهردار تهران عدالت در صدور حکم بازنشستگی افراد را رعایت نمی کند

سیدمحمود میرلوحی رییس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران به شهردار تهران تذکر داد و گفت: ا...

حناچی: باید پیاده رو را توسعه بدهیم

شهردار تهران اظهار کرد تردیدی نیست که باید پیاده رو را توسعه بدهیم و از حرکت خودرو کم...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news