اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 04 اسفند 1398
28 خرداد 1398 28 خرداد 1398
13:13 13:13

تشریح جلسه فراکسیون ولایی با آذری جهرمی

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی  در مورد جلسه فراکسیون متبوع با وزیر ارتباطات توضیحاتی را ارئه داد.

محمد جواد آذری جهرمی

به گزارش سلام نو،  سیدحسین نقوی‌حسینی در توضیح جلسه امروز فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: این جلسه با حضور آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد و اعضای فراکسیون به طرح مباحثی همچون مدیریت فضای مجازی و شبکه‌های فعال آن و نحوه مدیریت تلگرام، پیام رسان‌های داخلی و شرایط فعلی آن‌ها و نقش آن‌ها در فضای مجازی، تصمیمات گرفته شده درباره افزایش جرایم فضای مجازی، آخرین تصمیمات در مورد کنترل و مدیریت فضای مجازی، وضعیت راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و مراحل تکمیل آن، توجه به آثار امنیتی، اخلاقی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی در فضای مجازی، آخرین وضعیت تهدیدات سایبری و برنامه مقابله با آن، ضرورت گسترش امکانات اینترنت و مخابرات در روستاها و روشنگری درباره صحبت وزیر پیرامون اجرای سند ۲۰۳۰ در حوزه مخابرات و فضای مجازی پرداختند.

به گفته وی اقدامات مبارزه با پولشویی در این وزارت خانه، توضیح درباره موضوع پیشرفت ۸۰ درصدی در شبکه ملی اطلاعات علی رغم عدم تائید در مراجع بالاتر، مطالبات مردم در حوزه مخابرات مثل اینترنت و آنتن دهی، علت ماندن وزیر و همکارانش در تلگرام و دلیل نصب نشدن دکل در روستاها از دیگر مباحث مطرح شده اعضا در این جلسه بوده است.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی همچنین با اشاره به توضیحات وزیر ارتباطات در این جلسه گفت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به این موضوع که در تعریف شبکه ملی اطلاعات برداشت‌های مختلفی وجود دارد، بیان کرد که مسئولین مربوط در شورای عالی فضای مجازی هرچه تصویب کنند، ملاک برای معرفی شبکه ملی اطلاعات است که مطابق سند مصوب شورای فضای مجازی عمل می‌شود.

وی افزود: آقای آذری جهرمی همچنین با بیان این موضوع که شبکه ملی اطلاعات، زیرساخت فضای مجازی کشور است و این وزارت خانه تنها مسئولیت تامین این زیرساخت را دارد، تاکید داشت که محتوا به عهده وزارت ارتباطات نیست. ما ابتدا سند الزام تامین زیرساخت شبکه ملی اطلاعات را تهیه کرده و در شورای فضای مجازی به تصویب رساندیم ولی در لایه محتوا سندی وجود ندارد. سند آنچه که به عهده ما بوده را تصویب کرده و مطابق همان سند عمل می کنیم.

نقوی حسینی ادامه داد: طبق توضیحات آذری جهرمی، وزارت ارتباطات شرایط فعلی را با شرایط مطلوب سند، تطبیق داده و در جهت آماده سازی شرایط اقدام کرده است، اگر ما ادعا می کنیم ۸۰ درصد پیشرفت داشته ایم براساس اقداماتمان بوده است حال هر مرجع و منبعی می‌خواهد ارزیابی کند. ما موافق هر آنچه مرکز ملی فضای مجازی تایید می کند، هستیم. اهتمام ویژه بنده و همکارانم حول محور شبکه ملی اطلاعات است.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی خاطرنشان کرد: وزیر اشاره ای داشت که آینده جهان در فضای مجازی است. رهبر انقلاب اسلامی ۱۰ سال قبل به اهمیت آن پی‌بردند و ضمن تاکیداتی پیش بینی های لازم را کردند. تکلیف ما در این زمینه تامین زیرساخت ها نه همه شبکه ملی اطلاعات است. شبکه ملی اطلاعات فقط زیرساخت نیست بلکه محتوا از وظایف سایر دستگاه هاست. راه حل ما برای مدیریت فضای مجازی در آینده شبکه ملی اطلاعات است ولی وزیر فقط مسئول زیرساخت آن است. اگر موضوعات آموزشی، جرایم، حمل و نقل و غیره وارد فضای مجازی شد، وزیر ارتباطات مسئول آن نیست ما فقط امکانات زیرساختی را فراهم می‌کنیم.

وی در پایان گفت: همچنین آقای آذری جهرمی بیان کرد درباره تلگرام، قبل از صدور حکم قضایی قرار بود که پوسته تلگرام را بیاورند و تلگرام را حذف کنند. بعد از صدور حکم قضایی قرار بر این شد که پیام رسان‌های داخلی تقویت شوند. بنده همیشه مخالف این بودم که پوسته های تلگرام در کنار پیام رسان‌های داخلی باشد ولی بنده مجری مصوبات شورای فضای مجازی هستم. تقویت و حمایت از پیام رسان های داخلی محور فعالیت‌های ماست./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

بررسی ابعاد شهادت سردار سلیمانی در فراکسیون ولایی

فراکسیون نمایندگان ولایی فردا در جلسه‌ای به بررسی ابعاد اقدام تروریستی و جنایتکارانه ...

آذری جهرمی: با قیمت‌های امروز نمی توان بنز خرید

وزیر ارتباطات به صحبت های امیر جعفری بازیگر سینما و تلویزیون واکنش نشان داد.

فردا؛ جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی با آذری جهرمی

فراکسیون نمایندگان ولایی با وزیر ارتباطات درباره مباحث مربوط به فضای مجازی جلسه برگزا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news