اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 08 اسفند 1398
28 خرداد 1398 28 خرداد 1398
15:15 15:15

جهانگیری: هیچکس نمی‌تواند با زبان زور با ملت ایران سخن بگوید

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: ملت ایران اهل منطق و اخلاق است و هیچکس نمی‌تواند با زبان زور با این ملت سخن بگوید، بلکه راهبرد ما، راهبرد مقاومت در برابر زیاده خواهی ها است.

کشور در شرایط پیچیده‌ای قرار دارد/ ایران تأمین کننده امنیت منطقه

به گزارش سلام نو، اسحاق جهانگیری ظهر سه شنبه در جمع مردم روستای دوتپه سفلی از توابع شهرستان خدابنده استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر کشور در شرایط خاص و پیچیده‌ای قرار دارد، وضعیت موجود را پیچیده و حساس در چهل سال عمر انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: در ۴۰ سال تحریم آمریکا و اتحادیه اروپا و سازمان ملل چنین شرایطی وجود داشت، ولی ملت ایران نشان داد که مقاوم و با درایت است و در برابر همه تحریم‌ها سربلند و موفق ظاهر شد.

وی با بیان اینکه امروز در شرایطی قرار داریم که دشمن با بی توجهی به همه تعهدات و پیمان‌ها از جمله برجام رفتار متفاوتی از خود نشان داده، افزود: امروز آمریکا با خروج از برجام و توافقی که همه کشورهای بزرگ و مهم جهان در آن وجود داشته‌اند و ایران به همه وظایف و تعهدات خود در این توافق عمل کرده بود، رفتار متفاوت و متناقضی از خود نشان داد.

جهانگیری گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی در ۱۴ گزارش، به پایبندی ایران به تعهدات خود در برجام اعتراف کرده است، ولی با تغییر رئیس جمهور آمریکا، توافق زیرپا گذاشته شد.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه ملت ایران هرگز تسلیم زورگویی‌ها و زیاده خواهی‌های آمریکا نخواهد شد، اظهار داشت: امروز با وجود اینکه دنیا به حقانیت عملکرد جمهوری اسلامی ایران در برجام اعتراف می‌کند، آمریکا به بهانه‌های مختلف تحریم‌های جدید اعمال می‌کند و اجازه خرید نفت و مبادلات تجاری سایر کشورها با ایران را نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه آمریکا همواره با حربه تهدید نظامی سعی در تسلیم نمودن کشورها دارد، افزود: آمریکا با عنوان کردن حضور ناوگان دریایی خود در خلیج فارس سعی در ترساندن ملت ایران داشت که با توجه به عدم موفقیت در این حربه، خواستار مذاکره شد، ولی چه تضمینی وجود دارد که آمریکا به توافق جدید پایبند شود.

جهانگیری با بیان اینکه ملت ایران از امام حسین (ع) آموخته‌اند که هرگز زیر بار ذلت نروند، گفت: رهبر جمهوری اسلامی ایران به پشتوانه دولت، نیروهای مسلح و ملت فرموده‌اند کسی که زورگویی کرده باید جواب پس دهد.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: ملت ایران اهل منطق و اخلاق است و هیچکس نمی‌تواند با زبان زور با این ملت سخن بگوید، بلکه راهبرد ما، راهبرد مقاومت در برابر زیاده خواهی ها است.

جهانگیری با تأکید بر اینکه راه مبارزه و مقاومت این است که هر چه می‌توانیم کالاهای موردنیاز کشور را بیشتر تولید و امنیت غذایی مردم را تأمین کنیم، افزود: باید در زمینه تولید کالاهای موردنیاز در کشور به خودکفایی برسیم تا برای نان دست خود را به سوی کشورهای دیگر دراز نکنیم.

وی با اشاره به حوادث اخیر در خلیج فارس ادامه داد: ایران تأمین کننده امنیت منطقه است و این ایران است که امنیت منطقه را حفظ کرده است و امروز همه می‌دانند که امارات و عربستان نمی‌توانند امنیت منطقه را حفظ کنند و ما امنیت آنها را تأمین می‌کنیم.

معاون اول رئیس جمهور متذکر شد: مگر آنها داعش را ایجاد نکردند تا به اهداف خود برسند اما باز هم نتوانستند و همه تلاش‌های آنها در تقویت داعش در عراق و سوریه با شکست مواجه شد.

جهانگیری با بیان اینکه آمریکا همواره با حربه زور، قدرت و اعمال تحریم در تلاش برای تداوم زورگویی خود است، افزود: برخی کشورهای بزرگ هم از آمریکا می‌ترسند و حرف این کشور را گوش می‌دهند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه دولت در راستای توسعه روستاها تلاش کرده و فعال است، افزود: ما با تصمیم به موقع و با وجود اینکه منابع محدود بود، در دوران تحریم یک و نیم برابر سال‌های گذشته به روستاها گازرسانی کردیم. امروز وضعیت آسفالت راه‌های روستایی خوب است و آب لوله کشی مناسب در اختیار روستاییان قرار دارد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه دولت تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی به کار می‌برد، گفت: دولت تلاش می‌کند در بخش معیشت، اشتغال و بخش‌های اقتصادی با قوت وارد شده و مشکلات را حل کند./مهر

اخبار مرتبط

icon news

قول جهانگیری برای پیگیری وضعیت «نیلوفر بیانی»

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور درحاشیه نشست هیأت دولت گفت:الان وقتی است که باید ...

تبریک معاون اول رئیس جمهور به آنا برنابیچ

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور روز ۱۵ فوریه روز ملی صربستان را به «آنا برنابیچ» ...

ابلاغ آیین‌نامه اجرایی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید توسط جهانگیری

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، آیین‌نامه اجرایی قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذی...

ملت ایران به دنبال پیشرفت است

اسحاق جهانگیری در جمع راهپیمایان زاهدان بیان کرد انقلاب ایران با کلام و منطق به پیروز...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news