اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 27 مهر 1398
28 خرداد 1398 28 خرداد 1398
17:36 17:36

تاثیر مصرف قهوه در چربی سوزی

 بسیاری از افراد بر این باور هستند که مصرف قهوه خود می تواند تاثیر بسزایی در کاهش وزن و افزایش چربی سوزی در بدن داشته باشد.

به طور کلی باید در نظر داشت که به دلیل برخورداری از کافئین خود می‌تواند عاملی برای افزایش سوخت و ساز بدن شود چرا که کافئین متابولیسم بدن را افزایش می دهد بنابراین کاهش وزن می تواند یکی از خواص استفاده از قهوه باشد.

جالب است بدانیم که کافئین در افراد نابینا تا میزان ۲۹%، باعث افزایش میزان چربی می شود، در حالی که در افراد چاق، این میزان تنها ۱۰٪ است همچنین باید متذکر شد که کافئین باعث کاهش میل جنسی در مردان است که نسبت به زنان درصد بالاتری را نشان می داد.

از سوی دیگر باید خاطر نشان کرد که قهوه حاوی محرک های قوی است و بسیاری از مواد فعال بیولوژیکی موجود در دانه های قهوه می توانند بر بدن فرد، اثر گذاشته و این مواد فعال به راحتی می توانند سوخت و ساز بدن را تحت تاثیر قرار دهند.

بدیهی است که مواد فعال بیولوژیکی موجود در دانه های قهوه نیز می تواند باعث افزایش سوخت و ساز بدن شود به گونه ای که کارشناسان تغذیه معتقد هستند افرادی که قصد کاهش وزن دارند باید قهوه را در برنامه غذایی خود قرار دهند.

جالب است بدانیم که یکی دیگر از مواد موجود در قهوه ، تئوفیلین است که به طور معمول برای درمان آسم مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین افرادی که مبتلا به آسم و یا حساسیت های تنفسی هستند مصرف قهوه برای آنها توصیه می شود.

افزایش جذب کلسیم به واسطه مصرف قهوه

بدیهی است کلاژن نیز یکی دیگر از ترکیبات فعال بیولوژیکی فعال در قهوه می باشد از این رو می توان گفت که مصرف قهوه می تواند باعث افزایش جذب کلسیم شود.

یکی دیگر از مواد تشکیل دهنده قهوه اپی نفرین است که  برای افرادی قصد کاهش وزن دارند بسیار مفید می باشد چرا که خون را به بافت های چربی می رساند و در این زمان، بافت های چربی ،تجزیه شده به گونه ای که منجر به چربی سوزی خواهد شد.

تاثیر مصرف قهوه در بلند مدت

نوشیدن قهوه و یا سایر نوشیدنی های حاوی کافئین ممکن است در دراز مدت یک استراتژی ناکارآمد در کاهش وزن باشد و اثر قهوه چربی سوز را از میان ببرد. به عبارت ساده تر  کافئین می تواند سوخت و ساز بدن شما را در کوتاه مدت افزایش دهد، اما این اثر به دلیل عادت بدن به مصرف قهوه ممکن است در دراز مدت کاهش پیدا کند.

اخبار مرتبط

icon news

13 راه برای کاهش تری گلیسیرید

تری گلیسیرید نوعی چربی است که در خون شما یافت می شود.بعد از غذا ، بدن کالری مورد نیاز...

فواید قهوه و چای برای سلامتی

گذشته از آب معمولی، قهوه و چای لذت بخش­ترین نوشیدنی­ها در سراسر جهان هستند. در هر دوی...

با چربی شکم خداحافظی کنید

برای از بین رفتن چربی شکم معجزه درمانی ، قرص و جراحی کمک نمی کند. چربی شکم در رژیم و ...

راه حل های خلاص شدن از چربی شکم

چربی شکم علاوه بر اینکه بیش از حد ناخوشایند است ، خطرناک هم می باشد . چربی احشایی هور...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news