اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 خرداد 1399
28 خرداد 1398 28 خرداد 1398
22:18 22:18

کسانی که پروانه ساختمانی دریافت می کنند، رانت‌خوار نیستند و فعالان اقتصادی هستند

یک عضو شورای شهر تهران افزود: در شورای اسلامی شهر تهران مقررات گذاری می کنیم و باید خودمان را جای کسانی که می خواهند پروانه ساختمانی یا تغییر کاربری بگیرند، بگذاریم و نباید آنها را معطل کنیم.

تصمیمات ما نباید مردم را معطل بگذارد

به گزارش سلام نو، سیدحسن رسولی در جلسه فوق العاده امروز شورای شهر تهران در بررسی لایحه تعدیل ضرایب ارزش معاملاتی در هر یک از بلوک‌های شهری بر اساس آخرین دفترچه ارزش معاملاتی املاک (موضوع ماده ۶۴ قانون مالیات مستقیم) موضوع تبصره ۳ ذیل ماده یکم مصوبه عوارض افزایش ارزش قانونی ناشی از طرح های توسعه ای مطرح، اظهارکرد: مبنای تهیه عوارض این لایحه دفترچه تقویم املاک است. دراین لایحه ماده ۶۴ قانون مالیات های مستقیم و مصوبه هیئت وزیران در این لایحه مورد ملاک شورای شهر قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه روش استفاده شده در این لایحه نیز شاخص مرکزی میانگین است، اعلام کرد: در تبصره ۳ مصوبه عوارض افزایش ارزش قانونی ناشی از طرح های توسعه ای که سال گذشته مصوب شد، شهرداری را موظف کردیم تا پایان خردادماه سال ۹۸ نسبت به تهیه ضرایب تعدیل ارزش معاملاتی هر یک از بلوک های شهر تهران بر اساس آخرین دفترچه ارزش معاملاتی املاک به منظور واقعی نمودن ماخذ محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه و گواهی های ساختمانی اقدام کند و جهت تصویب به شورای اسلامی شهر تهران ارائه کند.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه این لایحه تجدید نظرمصوبه سال گذشته نیست، اعلام کرد: ما نماینده مردم هستیم و اگر از شاخصی استفاده کنیم که دامنه انحراف آن مردم را متضرر کند، باید با شجاعت آن را اصلاح کنیم و شهرداری را موظف کنیم مازاد دریافتی را به مردم بازگرداند.

وی با تاکید بر اینکه کسانی که پروانه ساختمانی دریافت می کنند، رانت‌خوار نیستند و فعالان اقتصادی هستند و باید از آنها حمایت شود، تصریح کرد: ما در شورای اسلامی شهر تهران مقررات گذاری می کنیم و باید خودمان را جای کسانی که می خواهند پروانه ساختمانی یا تغییر کاربری بگیرند، بگذاریم و نباید آنها را معطل کنیم. هم اکنون سازندگان، مودیان و شهروندان معترض و معطل هستند حتی همکاران ما در مناطق شهرداری مناطق معطل ماندند.

رسولی اظهار کرد: عوارضی که ما در شورای شهر آن را تعیین می کنیم بر اساس قانون مبتنی بر آیین نامه ای است که پیشاپیش وزیر کشور برای بیش از ۱۴۰۰ شورای اسلامی سراسر کشور ابلاغ کرده است و ما موظف به اجرا هستیم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

خطر سیل در تهران رفع شده

زهرا صدراعظم نوری، رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشار...

عدم ارائه آمار مبتلایان به کرونا در تهران موجب شیوع بیماری می شود

محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران گفت: عدم ارائه آمار مبت...

بازنشستگان راهنمای توریست می شوند

ناهید خداکرمی  رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران، استفاده از بازنشستگان محلی به...

محسن هاشمی عذرخواهی کرد

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، از مردم شهر تهران به دلیل تنش‌های جلسه گذشته شورای ش...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news