اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 26 مهر 1398
29 خرداد 1398 29 خرداد 1398
10:30 10:30

اگر اختیارات استانی افزایش یابد، باری از روی دوش دولت برداشته می شود

رئیس مجمع نمایندگان استان زنجان افزود:  تولید در توسعه حرف اول را می‌زند و اگر باور بر این است، زیرساخت استان‌ها باید تقویت شود.

احمد بیگدلی

به گزارش سلام نو، احمد بیگدلی در جلسه اقتصاد مقاومتی که با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، معاون اداری و استخدامی رئیس‌جمهور و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر در دوره‌ای هستیم که آستانه تحمل اقتصادی مردم به شدت کاهش یافته است.

نماینده مردم خدابنده به امنیت و حضور مردم به‌عنوان پشتوانه اشاره کرد و گفت: امیدوارم آستانه تحمل مردم دوباره افزایش یابد.

بیگدلی با اشاره به تفویض اختیار انجام شده به استان‌ها، تصریح کرد: اگر اختیارات استانی افزایش یابد، باری از روی دوش دولت برداشته شده و دولت می‌تواند به مسائل کلان کشور رسیدگی بیشتری کند، باید توجه داشت تا زمانی که قیمت‌ها واقعی‌سازی نشده و قیمت حامل‌های انرژی آزاد نشود، مشکلات کشور پابرجا خواهد ماند.

در ادامه، وقفچی نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: تولید در توسعه حرف اول را می‌زند و اگر باور بر این است، زیرساخت استان‌ها باید تقویت شود.

علی وقف‌چی ادامه داد: زنجان تنها استانی است که سد ذخیره‌ای ندارد و سدهای موجود نیز حجم کمی دارد و انتظار داریم دولت در زمینه تخصیص ۱۰۰ میلیون مترمکعب آب به استان همراهی کند.

در ادامه، خاتمی نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: در حال حاضر ضرب‌آهنگ آنچه که دشمن ایجاد کرده و آنچه که در جریان است با ضرب‌آهنگ اقتصاد ناهماهنگ است که نیاز به حرکت و مسیر متفاوت داریم.

سیدمرتضی خاتمی با بیان اینکه دولت فرمانده اقتصاد مقاومتی است و باید تحولی ایجاد کند، ادامه داد: ضریب بازگشت درآمد در استان ۴۰ درصد است. استان زنجان با داشتن درآمد مناسب، استان محرومی است و باید درآمد بیشتری به استان بازگردد. بودجه‌ریزی و نظام مالیاتی سنتی است و این مسئله پاسخ‌گو نیست.

وی افزود: وقتی استان درآمد بیشتر به‌دست می‌آورد سازمان برنامه و بودجه مالیات بیشتری را بر استان تکلیف می‌کند.

نماینده ماهنشان عنوان کرد: با اوضاع موجود نمی‌توان اقتصاد را مقاومتی کرد. معدن یکی از راهبردهای کشور است ولی برای آن ابزار لجستیک و مالکیت درستی تعریف نکرده‌ایم. بهره‌برداری از معدن حداقلی و تخریب محیط‌زیست حداکثری است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

سپاه در حال ساخت پروژه موشکی جدید +عکس

 یک سامانه جدید پدافند هوایی توسط سپاه در حال ساخت است و فرمانده نیروی هوافضای سپاه ا...

سپاه وارد جناح‌بندی‌ها و جریان‌های سیاسی نمی‌شود/ توانمندی نیروهای مسلح به جهانیان ثابت شده

عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: سپاه در جبهه انقلاب و برابر دشمنان م...

حاشیه‌های تمام نشدنی احمد جنتی: از حمله بی‌جا به دولت تا دفاع بد از ولایت فقیه

مسئله مهم دیگر اما این است که آقای جنتی ولایت فقیه را در خطایی فاحش در کنار قرآن قرار...

چرا عوامل حادثه تروریسی اهواز هنوز محاکمه نشدند؟

سید محمد جواد هاشمی نژاد، دبیرکل بنیاد هابلیان، با اشاره به نبود متولی برای رسیدگی به...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news