اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 31 مرداد 1398
29 خرداد 1398 29 خرداد 1398
10:30 10:30

اگر اختیارات استانی افزایش یابد، باری از روی دوش دولت برداشته می شود

رئیس مجمع نمایندگان استان زنجان افزود:  تولید در توسعه حرف اول را می‌زند و اگر باور بر این است، زیرساخت استان‌ها باید تقویت شود.

احمد بیگدلی

به گزارش سلام نو، احمد بیگدلی در جلسه اقتصاد مقاومتی که با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، معاون اداری و استخدامی رئیس‌جمهور و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر در دوره‌ای هستیم که آستانه تحمل اقتصادی مردم به شدت کاهش یافته است.

نماینده مردم خدابنده به امنیت و حضور مردم به‌عنوان پشتوانه اشاره کرد و گفت: امیدوارم آستانه تحمل مردم دوباره افزایش یابد.

بیگدلی با اشاره به تفویض اختیار انجام شده به استان‌ها، تصریح کرد: اگر اختیارات استانی افزایش یابد، باری از روی دوش دولت برداشته شده و دولت می‌تواند به مسائل کلان کشور رسیدگی بیشتری کند، باید توجه داشت تا زمانی که قیمت‌ها واقعی‌سازی نشده و قیمت حامل‌های انرژی آزاد نشود، مشکلات کشور پابرجا خواهد ماند.

در ادامه، وقفچی نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: تولید در توسعه حرف اول را می‌زند و اگر باور بر این است، زیرساخت استان‌ها باید تقویت شود.

علی وقف‌چی ادامه داد: زنجان تنها استانی است که سد ذخیره‌ای ندارد و سدهای موجود نیز حجم کمی دارد و انتظار داریم دولت در زمینه تخصیص ۱۰۰ میلیون مترمکعب آب به استان همراهی کند.

در ادامه، خاتمی نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: در حال حاضر ضرب‌آهنگ آنچه که دشمن ایجاد کرده و آنچه که در جریان است با ضرب‌آهنگ اقتصاد ناهماهنگ است که نیاز به حرکت و مسیر متفاوت داریم.

سیدمرتضی خاتمی با بیان اینکه دولت فرمانده اقتصاد مقاومتی است و باید تحولی ایجاد کند، ادامه داد: ضریب بازگشت درآمد در استان ۴۰ درصد است. استان زنجان با داشتن درآمد مناسب، استان محرومی است و باید درآمد بیشتری به استان بازگردد. بودجه‌ریزی و نظام مالیاتی سنتی است و این مسئله پاسخ‌گو نیست.

وی افزود: وقتی استان درآمد بیشتر به‌دست می‌آورد سازمان برنامه و بودجه مالیات بیشتری را بر استان تکلیف می‌کند.

نماینده ماهنشان عنوان کرد: با اوضاع موجود نمی‌توان اقتصاد را مقاومتی کرد. معدن یکی از راهبردهای کشور است ولی برای آن ابزار لجستیک و مالکیت درستی تعریف نکرده‌ایم. بهره‌برداری از معدن حداقلی و تخریب محیط‌زیست حداکثری است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

تدوین ۸ برنامه برای ایجاد ۹۸۸هزار فرصت شغلی در قانون بودجه

طبق اعلام رئیس سازمان برنامه و بودجه، دولت  توجه جدی به اقتصاد مقاومتی داشته و در تبص...

رونمایی از خودرو پیشرفته زرهی ضد مین و ضدکمین «رعد»

با حضور وزیر دفاع، فرمانده نیروی زمینی ارتش، نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح، سپاه پاس...

خروج علی لاریجانی از جبهه اصولگرایان / همکاری با دولت علت طرد علی لاریجانی از سوی اصولگرایان

طیف‌هایی نظیر جبهه پایداری، جمعیت ایثارگران، جمعیت رهپویان و تشکل‌هایی از این دست که ...

ارز دولتی درجیب عده‌ای خاص

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد مجلس نسبت به رویه دولت در تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news