اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 18 تیر 1399
29 خرداد 1398 29 خرداد 1398
12:34 12:34

رایزنی شریعتمداری با همتای اذربایجانی خود

وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی   با «ساحل بابایف» وزیر کار و حمایت‌های اجتماعی جمهوری آذربایجان دیدار و گفت و گو کرد.

شریعتمداری: زمینه همکاری میان وزارت کار ایران و آذربایجان جود دارد/ بابایف: خواستار ارتباط برقرار کردن با اتحادیه‌های کارگری ایران هستیم

به گزارش سلام نو، در دیدار وزیر کار با ساحل بابایف (وزیر کار و حمایت‌های اجتماعی جمهوری آذربایجان)، شریعتمداری با اشاره به ظرفیت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه‌های مختلف ازجمله آموزش‌های فنی و حرفه‌ا‌ی، ایمنی و بهداشت کار، تعاون و روابط کار به توانمندی‌های این وزارتخانه در بخش اقتصادی و هلدینگ‌های مختلف غیره اشاره کرد.

وی گفت: با توجه به این میزان از توانایی‌ها زمینه همکاری‌های فراوانی برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت کار و حمایت‌های اجتماعی جمهوری آذربایجان  وجود دارد.

شریعتمداری با اشاره به امضای اسناد میان دو وزارتخانه افزود: ارسال برنامه اقدام مشترک و یادداشت تفاهم در زمینه تبادل نیروی کار در همین راستا انجام شده است و ما امیدواریم با توجه به ارسال دعوتنامه رسمی برای شما طی چند ماه آینده میزبان شما در تهران باشیم. علاوه بر این یک برنامه اجرایی هم از سوی شما دریافت کرده‌ایم که امیدوارم با دیدار کارشناسان شما از ایران و تبادل تجربیات در زمینه‌های مورد اشاره زمینه‌های این  سفر فراهم شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همکاری در بخش‌های اقتصادی، سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی میان دو کشور را نیز ممکن دانست.

«ساحل بابایف» در ادامه ضمن تشکر از حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این ملاقات به فعالیت‌های وزارت کار و حمایت‌های اجتماعی جمهوری آذربایجان در بخش خدمات به بخش کارگری اشاره کرد.

وی گفت: در بخش روابط کار نیز تلاش ما این است که علاوه بر کارگرانی که در بخش رسمی مشغول به کار و تحت پوشش بیمه‌ها هستند به کارگران در بخش اقتصاد و غیر رسمی نیز خدمات ارائه کنیم.

وزیر کار و حمایت‌های اجتماعی جمهوری آذربایجان، تصریح کرد: مایل هستیم از تجربیات شما در بخش اشتغال و کارآفرینی بهره‌برداری کنیم. ارتباط اتحادیه‌های کارگری دو کشور بسیار مفید خواهد بود؛ زیرا سه‌جانبه‌گرایی امر بسیارمهمی است و کشور من در حال پیاده‌سازی این الگو است.

وزیر کار و حمایت‌های اجتماعی جمهوری آذربایجان، افزود: ما مسئول امور معلولان و افراد دارای ناتوانی جسمی نیز هستیم و می‌خواهیم  که در این بخش نیز از تجربیات شما استفاده کنیم.

شریعتمداری گفت: در زمینه‌های گفته شده آماده همکاری و انتقال تجربیات هستیم و آمادگی داریم که در این فرصت ممکن از هیات کارشناسی شما میزبانی کنیم.

وی افزود: در خصوص تبادل نیروی کار منتظر ارائه نظر شما درباره یادداشت تفاهم ارسال شده هستیم. علاوه بر این ما در حال بررسی الحاق به اساسنامه تاسیس مرکز مطالعات کار وابسته به سازمان همکاری اسلامی هستیم و آن را بررسی و پاسخ خواهیم داد. /ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

رحمانی‌فضلی خاک ایران را ترک کرد

رحمانی فضلی، وزیر کشور برای شرکت در هفتادمین اجلاس کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در ...

طلب ۱۸۰هزار میلیارد تومانی تامین اجتماعی از دولت

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر کار تاکیید کردند که باید راهی پ...

ژنو میزبان مراسم باستانی عید نوروز

همزمان با عید نوروز مراسم بزرگداشت روز بین المللی نوروز به میزبانی جمهوری اسلامی ایرا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news