اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 21 آبان 1398
30 خرداد 1398 30 خرداد 1398
09:17 09:17

وضعیت آلودگی هوای اصفهان به مرز هشدار رسید

  مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود:  آب و هوای اصفهان بسیار ناسالم گزارش شده است.

وضعیت آلودگی هوای اصفهان؛ شاخص آلودگی از ۴۵۰ گذشت

به گزارش سلام نو، منصور شیشه فروش افزود: کانون های گرد و غبار درون استانی از مناطق شرقی چون اردستان، انارک نائین، سجزی، ریگ جن و استان سمنان فعال شده که در نهایت وزش باد باعث می شود تا این گرد و غبار به سمت استان اصفهان سوق یابد.

وی در ادامه اظهار داشت: آلودگی هوا و افزایش گرد و غبار در استان اصفهان زمینه کاهش میدان دید، افزایش غلظ زرات معلق و کیفیت هوا را به شدت کاهش داده است در شرایط حاضر وضعیت اصفهان بسیار ناسالم اعلام شده است.

شیشه فروش بیان داشت: این شرایط را هواشناسی از روز گذشته اعلام کرده بود و از ۴ بامداد امروز این گرد و غبار به اصفهان رسید.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در ادامه با توصیه به شهروندان گفت: در شرایط حاضر ورزشکاران در فضای باز ورزش نکنند، کودکان، افراد مسن و آسیب پذیر تا می توانند از منزل خارج نشوند و از ماسک های استاندارد استفاده کنند تا شرایط رفع شود.

وی همچنین در خصوص استمرار این شرایط بیان داشت: پیش بینی هوا شناسی این است که این شرایط تا بعدازظهر امروز شهر اصفهان حاکم باشد البته این شرایط تا هفته آینده برای مناطق شرقی اصفهان وجود دارد.

شیشه فروش همچنین در خصوص دلیل افزایش گرد و غبار در اصفهان در چند سال اخیر نیز بیان داشت: اصفهان در ۱۵ سال اخیر شاهد یک خشک سالی بوده است که این موضوع باعث فعال شدن کانون های گرد و غبار در کشور و استان اصفهان شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: بیش از دو میلیون هکتار وسعت کانون های گرد و غبار در اصفهان است./خبرانلاین

دیدگاه خود را بنویسید

icon news