اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 22 آبان 1398
30 خرداد 1398 30 خرداد 1398
09:22 09:22

نصب تابلوهای هشدار دهنده مسیر تردد یوز آسیایی در استان سمنان

 مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان از نصب چهار عدد تابلو هشدار دهنده محل تردد یوز پلنگ آسیای در راه‌های مواصلاتی استان خبر داد.

تابلوهای هشدار دهنده مسیر تردد یوز آسیایی در استان سمنان نصب شد

به گزارش سلام نو، امیر عبدوس  ضمن اشاره به نصب تابلوهای بزرگ هشدار عبور حیوانات وحشی و نادر در راه‌های مواصلاتی استان سمنان، تاکید کرد: چهار عدد تابلو هشدار دهنده برای پیشگیری تصادفات جاده‌ای یوزپلنگ در محور میاندشت-عباس آباد یکی از محورهای اصلی و پرتردد کشور و جاده ترانزیتی و مواصلاتی تهران- مشهد در شهرستان میامی که مسیر تردد یوزها محسوب می‌شود، نصب شد.

وی افزود: در سال‌های اخیر محور میاندشت عباس آباد که کریدور ارتباطی و مهاجرت حیات وحش بین زیستگاه‌های توران، خوش ییلاق و میاندشت است، به علت چهار باند شدن و فراهم شدن امکان افزایش سرعت خودروها به قتلگاه گونه‌های نادر کشورمان تبدیل شده لذا به سبب افزایش تصادفات جاده‌ای و مرگ و میر حیات وحش خصوصاً گونه در معرض انقراض یوزپلنگ ایرانی در این محل تابلو نصب شد.

ایمن سازی محور میاندشت

مدیرکل محیط زیست استان سمنان گفت: هفت قلاده یوزپلنگ محور میان دشت طی سال های٨٩ تا ٩٧ تلف شده اند که آمار بالایی به نسبت کل جمعیت این گونه است لذا این امر ضرورت اجرای طرح ایمن سازی این کریدور، برای حفظ باقیمانده‌های تنوع زیستی کشورمان را نشان می‌دهد.

عبدوس بیان کرد: طرح ایمن سازی محور میان دشت در کنار نصب تابلو شاهد اجرای فنس کشی دو سوی جاده در چهار هزار متر مسیر، خواهد بود که با اعتبارات ملی معاونت محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست کشور هم اکنون این امر آغاز شده است.

وی با بیان اینکه پیشنهاد کاهش سرعت در طول ۳۰ کیلومتر از این مسیر به کمیسیون ایمنی راه‌های استان سمنان برای دریافت مجوز لازم توسط پلیس راهنمایی و رانندگی از جمله اقدامات اولیه در راستای حفاظت از حیات وحش در این محور است، تاکید کرد: نصب دوربین‌های کنترل سرعت و نیز نور شب در این محور در زمره دیگر پیشنهادات است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

جذابیت سمنان برای ۱۰۵۲ گردشگر خارجی

 طی 2ماه تیر و مرداد 98  حدود هزار و ۵٢ گردشگر خارجی وارد سمنان شده و از جاذبه‌های فر...

توقیف کامیون حامل ۵۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال / تشکیل ۶ پرونده قاچاق و دستگیری ۷ متهم در سمنان

  فرمانده انتظامی استان سمنان گفت:  ۵۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال  در آرادان توقیف شد...

مراسم‌ نوروزی جالب در دو استان کشور

قزوین و سمنان از جمله شهرهای دیدنی هستند که در آن مراسم نوروزی جالبی برگزار می شود. 

مسدود شدن محور شاهرود-آزادشهر به دلیل بارش برف و کولاک

رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: محور شاهرود-آزادشهر به دلیل بارش  برف و کولاک مسدود شد...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news