اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 30 مهر 1398
30 خرداد 1398 30 خرداد 1398
16:20 16:20

علی رغم تحریم‌ها هیچ کمبود دارویی نداریم

وزیر بهداشت هر گونه کمبود دارو را در کشور تکذیب کرد.

وزیر بهداشت

به گزارش سلام نو، دکتر سعید نمکی در جمع خبرنگاران در اراک اظهار کرد: بیمارستان امام رضا(ع) بیمارستان عمومی 32 تختخوابی است که تمام نیازهای عمومی منطقه را داراست و مقرر شد برای تکمیل برخی تجهیزات مورد نیاز این مرکز کمک کنیم.

وی افزود: به جهت قرار گرفتن این بیمارستان در یک شاهراه مواصلاتی قرار شد بخش‌های اورژانس و تشخیص سی تی اسکن آن‌را تکمیل‌تر کنیم و در خصوص طرح توسعه آینده بیمارستان و افزایش به 64 تختخواب با پیشرفت امور عمرانی پروژه اقدام خواهیم کرد.

نمکی با اشاره به بازدید از طرح ملی بسیج کنترل فشار خون، گفت: در این شهرستان بسیار خوب عمل شده و از اهداف تعیین شده جلوتر هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه اکنون حدود 5 هزار تخت بیمارستانی را در حال آماده‌سازی برای بهره‌برداری داریم، افزود: اعتقاد من این است که معضل کمبود تخت در نظام سلامت وجود ندارد و در قالب طرح تحول نظام سلامت تخت‌های بسیاری به تخت‌های موجود اضافه شد و در واقع در دولت روحانی به اندازه کل سال‌های بعد از انقلاب تخت اضافه شد و آنچه مشکل داریم، توزیع عادلانه و مناسب این تخت‌ها و بهره‌برداری مناسب از آنهاست.

نمکی با بیان اینکه تخت زیادی در کشور ایجاد شده که ضریب اشغال زیر 30 درصد دارند، افزود: این درحالیست که در برخی مناطق در راهروی بیمارستان‌ها بیمار بستری می‌شود. بر این اساس اولین برنامه این است که از تخت‌های موجود حداکثر بهره‌وری انجام شود و کمبود تخت در نقاط کمتر برخوردار و محروم را جبران کنیم.

وی اظهار کرد: امروز یکی از بهترین سیستم‌های اورژانس جاده‌ای را در کشور دارا هستیم و در حال حاضر به تعداد کافی در تمام جاده‌ها پایگاه داریم و قطعا در پیک ترافیک جاده‌ای تعداد پایگاه‌های سیار را افزایش خواهیم داد.

وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه یکی از مدرن‌ترین و به روزترین اورژانس‌های جاده‌ای منطقه را در شرق مدیترانه و به تایید سازمان جهانی بهداشت در اختیار داریم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

وزیر بهداشت تذکر می گیرد/ گلایه چنارمحمودی ها از وزیر و مدیران

بنا به گفته نماینده مردم لردگان در مجلس، تحقیق و تفحص از اتفاقات روستای چنار محمودی د...

وزیر بهداشت: عوامل تکثیر ایدز را شناسایی کردیم/ چنار محمودیها بی گناهند

وزیر بهداشت اعلام کرد که از چهل روز قبل عوامل شیوع این بیماری را شناسایی کرده بودیم و...

وزیر بهداشت: برای فوت مادرم گل نفرستید

وزیر بهداشت متعاقب فوت مادرش از دوستان و آشنایان درخواست کرد که نه گل بفرستند و نه پل...

حضور سرزده وزیر بهداشت در بیمارستان امام حسین

 سعید نمکی، وزیر بهداشت در بازدیدی سرزده به بیمارستان امام حسین(ع) رفت.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news