اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 04 اسفند 1398
31 خرداد 1398 31 خرداد 1398
13:00 13:00

برنامه‌ای برای برگزاری حج عمره مفرده نداریم

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس افزود: حج امسال به خوبی مدیریت می شود.

حج امسال به خوبی مدیریت می‌شود/برنامه‌ای برای برگزاری عمره نداریم

به گزارش سلام نو، حجت‌الاسلام احد آزادیخواه رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی  درباره برگزاری حج عمره مفرده، اظهار داشت: اکنون برنامه‌ای برای برگزاری حج عمره نداریم و اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است اما اگر شرایط مقتضی باشد، علاقه‌مند به برگزاری حج عمره مفرده هستیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا با سعودی‌ها درباره حج عمره مذاکره‌ای شده است یا خیر؟، ادامه داد: هیچ گونه بحثی در این باره با سعودی‌ها انجام نشده است، اما از شواهد مشخص است که آنان به شدت علاقمند به این مسئله هستند چرا که تعداد مراجعان جمهوری اسلامی بسیار بالاست اما باید در این حوزه، شرایط عمره‌گذاران و به ویژه خدمات رفاهی آنان برای ما به طور دقیق مشخص شود.

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات اخیر این فراکسیون برای ساماندهی شرایط حج امسال، تصریح کرد: ما اخیراً با حجت‌الاسلام نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت دیدار و گفت‌وگو داشتیم که در آن دیدار، گزارشی از اقدامات انجام شده فراکسیون حج و زیارت ارائه کردیم و حجت‌الاسلام نواب هم گزارشی از اقدامات و برنامه‌های پیش‌بینی شده برای برگزاری حج امسال به ما ارائه کرد.

آزادیخواه افزود: یکی دیگر از مباحث اصلی ما در این دیدار، موضوع ترابری و آمد و شد حجاج بود که تاکید شد که با مدیریت جدی‌تری به سرانجام برسد تا مشکل خاصی در این زمینه وجود نداشته باشد.

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اخیراً با رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت هم درباره فرآیند حج امسال دیدار داشتیم، گفت: رئیس سازمان حج هم نسبت به فرآیند حج امسال بسیار خوشبین بود چرا که اقدامات اساسی در حوزه حج کاملاً انجام شده است؛ از جمله آنکه کاروان‌ها مشخص و مباحثی چون اسکان و بیمه حجاج به طور کامل برنامه‌ریزی شده است.

وی در پایان تاکید کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی مسئولان ذیربط، حج امسال با بهترین تدبیر مدیریت می‌شود و هیچ مشکلی برای حجاج پیش نخواهد آمد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news