اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 19 آذر 1398
31 خرداد 1398 31 خرداد 1398
12:22 12:22

در زمینه تجاوز به حریم هوایی بسیار قدرتمند هستیم

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گ افزو:  اقدام سپاه پاسداران قدرت نظامی کشور را نشان داد.

اقدام سپاه پاسداران قدرت نظامی کشور را نشان داد/ این آمریکاست که باید تنش‌ها را کم کند/ برنده نهایی ، جمهوری اسلامی ایران است

به گزارش سلام نو، کمال دهقانی فیروزآبادی   درباره اقدام سپاه پاسداران در ساقط کردن پهپاد آمریکایی که بامداد دیروز صورت گرفت، گفت: اقدام سپاه پاسداران قدرت نظامی کشور را نشان داد. این اقدام توان بالای پدافند هوایی کشور را می‌رساند. نیروهای مسلح کلیه تحرکاتی که در هوا و زمین و دریا در اطراف کشورمان در جریان است را رصد می‌کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: نیروهای مسلح ما هم توانایی رصد دارند و هم نشان داده‌اند در مواقع ضروری می‌توانند واکنش کوبنده‌ای در تجاوز دشمن به مرزهای هوایی، زمینی و دریایی کشور بدهند.

نماینده مردم تفت و میبد با اشاره به دیگر اقدامات نیروهای مسلح در تجاوز دیگر کشورها به مرزهای کشور گفت: پیش از این هم داشتیم زمانی که تفنگداران دریایی آمریکا به آب‌های سرزمینی کشور ورود کردند؛ نیروهای نظامی کشورمان، متجاوزان را با سرعت عمل و بسیار مقتدرانه  دستگیر کردند. همچنین هواپیماهای بدون سرنشین آن‌ها را رهگیری کردیم و توانسته‌ایم آن‌ها را به زمین بنشانیم. ما در زمینه تجاوز به حریم هوایی هم بسیار قدرتمند هستیم و معمولا این قدرت بازدارنده ما مورد توجه دشمنان هم هست و پرهیز می‌کنند که با نیروهای مسلح ما رویارو شوند.

این عضو فراکسیون امید مجلس در بیان ارزیابی خود از وضعیت منطقه خاطرنشان کرد: ما در منطقه در اوج اقتدار هستیم. اقتدار ما هم فقط سخت‌افزاری و محدود به موشک و تجهیزات نظامی و ماهواره‌ای نیست. قدرت زمانی به اقتدار تبدیل می‌شود که پشتوانه‌ای منطقی و راهبرد دقیقی در منطقه داشته باشیم. آنچه که در روابط خارجی دنیا وجود ندارد اما در راهبرد جمهوری اسلامی ایران مشهود است صداقت و اخلاق محور بودن و همچنین حمایت از مظلوم در عرصه روابط بین‌الملل است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: این راهبرد دقیق ما یکی دو روزه ایجاد نشده بلکه راهبردهای ما از بدو پیروزی انقلاب در تنش‌ها و تجاوزهایی که به کشورمان شده مثل جنگ تحمیلی، مقابله با منافقین، داعش و ناامنی‌های منطقه‌ای همواره دقیق و مبتنی بر عقلانیت و مصالح عمومی و ملی کشور و مسلمانان منطقه بوده است. این موضع به ما اقتدار داده است.

دهقانی فیروزآبادی گفت: مجموعه منطق قوی و راهبردهای عقلانی ما در برابر حوادث و تنش‌هایی که داشته‌ایم در کنار توان نظامی نیروهای مسلح باعث شده دشمن زمین‌گیر شود. هر حادثه و تنشی هم که آمریکا و اسرائیل ایجاد کرده‌اند ما در قبال آن‌ها راهبردی منطقی داشته‌ایم که این راهبرد، به ایران قدرت نفوذ داده و باعث شده دیگران در محافل سیاسی راه و روش ایران را درست ارزیابی کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: در مقابل آمریکا و اسرائیل و عربستان و امارات اشتباهات مهلکی کرده‌اند و می‌کنند و این سیاست‌های اشتباه در برابر سیاست‌های درست ما اهمیت ایران را بالا برده و آن‌ها هستند که باید اشتباهات خود را اصلاح کنند و تنش‌ها و جنگ اقتصادی علیه ما را کم کنند.

دهقانی فیروزآبادی گفت: اگر می‌بینید نخست وزیر ژاپن به ایران می‌آید یا آلمان و فرانسه هیات‌هایی به ایران می‌فرستند به‌خاطر راهبرد دقیقی است که جمهوری اسلامی ایران اتخاذ کرده است. ما در برجام هم با رعایت اصل وفای به عهد همچنان در چهارچوب این معاهده بین‌المللی عمل کرده‌ایم. این کشورها باید با ساز و کارهای حقوق بین‌الملل خودشان را هماهنگ کنند. آن‌ها با این اقدامات خود را به بن‌بست کشانده و به انزوا برده‌اند و به مردم مسلمان منطقه لطمه می‌زنند. برنده نهایی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

سردار سلامی : خروش مردم تهران تیر خلاص به سیاست‌های تجاوزکارانه دشمن بود

سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در تجمع امروز مردم تهران گفت: حضور پرشور مردم ته...

پهپاد آمریکایی‌ با موشک ایرانی ساقط شد

سردار یزدی فرمانده سپاه محمدرسول الله تهران بزرگ اعلام کرد:موشکی که پهپاد آمریکایی را...

ماجرای دستگیری اعضای گروه ری‌استارت چیست؟

خبر دستگیری اعضای گروه ری‌استارت در شهرستان محلات توسط معاون روابط عمومی سپاه‌روح‌الل...

ساختار اطلاعات سپاه تغییر کرده

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد که اطلاعات سپاه اواخر سال گذش...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news