اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 31 مرداد 1398
31 خرداد 1398 31 خرداد 1398
12:22 12:22

در زمینه تجاوز به حریم هوایی بسیار قدرتمند هستیم

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گ افزو:  اقدام سپاه پاسداران قدرت نظامی کشور را نشان داد.

اقدام سپاه پاسداران قدرت نظامی کشور را نشان داد/ این آمریکاست که باید تنش‌ها را کم کند/ برنده نهایی ، جمهوری اسلامی ایران است

به گزارش سلام نو، کمال دهقانی فیروزآبادی   درباره اقدام سپاه پاسداران در ساقط کردن پهپاد آمریکایی که بامداد دیروز صورت گرفت، گفت: اقدام سپاه پاسداران قدرت نظامی کشور را نشان داد. این اقدام توان بالای پدافند هوایی کشور را می‌رساند. نیروهای مسلح کلیه تحرکاتی که در هوا و زمین و دریا در اطراف کشورمان در جریان است را رصد می‌کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: نیروهای مسلح ما هم توانایی رصد دارند و هم نشان داده‌اند در مواقع ضروری می‌توانند واکنش کوبنده‌ای در تجاوز دشمن به مرزهای هوایی، زمینی و دریایی کشور بدهند.

نماینده مردم تفت و میبد با اشاره به دیگر اقدامات نیروهای مسلح در تجاوز دیگر کشورها به مرزهای کشور گفت: پیش از این هم داشتیم زمانی که تفنگداران دریایی آمریکا به آب‌های سرزمینی کشور ورود کردند؛ نیروهای نظامی کشورمان، متجاوزان را با سرعت عمل و بسیار مقتدرانه  دستگیر کردند. همچنین هواپیماهای بدون سرنشین آن‌ها را رهگیری کردیم و توانسته‌ایم آن‌ها را به زمین بنشانیم. ما در زمینه تجاوز به حریم هوایی هم بسیار قدرتمند هستیم و معمولا این قدرت بازدارنده ما مورد توجه دشمنان هم هست و پرهیز می‌کنند که با نیروهای مسلح ما رویارو شوند.

این عضو فراکسیون امید مجلس در بیان ارزیابی خود از وضعیت منطقه خاطرنشان کرد: ما در منطقه در اوج اقتدار هستیم. اقتدار ما هم فقط سخت‌افزاری و محدود به موشک و تجهیزات نظامی و ماهواره‌ای نیست. قدرت زمانی به اقتدار تبدیل می‌شود که پشتوانه‌ای منطقی و راهبرد دقیقی در منطقه داشته باشیم. آنچه که در روابط خارجی دنیا وجود ندارد اما در راهبرد جمهوری اسلامی ایران مشهود است صداقت و اخلاق محور بودن و همچنین حمایت از مظلوم در عرصه روابط بین‌الملل است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: این راهبرد دقیق ما یکی دو روزه ایجاد نشده بلکه راهبردهای ما از بدو پیروزی انقلاب در تنش‌ها و تجاوزهایی که به کشورمان شده مثل جنگ تحمیلی، مقابله با منافقین، داعش و ناامنی‌های منطقه‌ای همواره دقیق و مبتنی بر عقلانیت و مصالح عمومی و ملی کشور و مسلمانان منطقه بوده است. این موضع به ما اقتدار داده است.

دهقانی فیروزآبادی گفت: مجموعه منطق قوی و راهبردهای عقلانی ما در برابر حوادث و تنش‌هایی که داشته‌ایم در کنار توان نظامی نیروهای مسلح باعث شده دشمن زمین‌گیر شود. هر حادثه و تنشی هم که آمریکا و اسرائیل ایجاد کرده‌اند ما در قبال آن‌ها راهبردی منطقی داشته‌ایم که این راهبرد، به ایران قدرت نفوذ داده و باعث شده دیگران در محافل سیاسی راه و روش ایران را درست ارزیابی کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: در مقابل آمریکا و اسرائیل و عربستان و امارات اشتباهات مهلکی کرده‌اند و می‌کنند و این سیاست‌های اشتباه در برابر سیاست‌های درست ما اهمیت ایران را بالا برده و آن‌ها هستند که باید اشتباهات خود را اصلاح کنند و تنش‌ها و جنگ اقتصادی علیه ما را کم کنند.

دهقانی فیروزآبادی گفت: اگر می‌بینید نخست وزیر ژاپن به ایران می‌آید یا آلمان و فرانسه هیات‌هایی به ایران می‌فرستند به‌خاطر راهبرد دقیقی است که جمهوری اسلامی ایران اتخاذ کرده است. ما در برجام هم با رعایت اصل وفای به عهد همچنان در چهارچوب این معاهده بین‌المللی عمل کرده‌ایم. این کشورها باید با ساز و کارهای حقوق بین‌الملل خودشان را هماهنگ کنند. آن‌ها با این اقدامات خود را به بن‌بست کشانده و به انزوا برده‌اند و به مردم مسلمان منطقه لطمه می‌زنند. برنده نهایی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

سپاه چگونه ضدانقلاب غرب کشور را تسلیم کرد +فیلم

نیروی زمینی سپاه چنان آتش سنگینی بر ضدانقلاب در ارتفاعات شمال غرب وارد کرد که گروه زی...

امنیت تنگه هرمز توسط نیروی دریایی سپاه برقرار است

دریادار پاسدار علی رضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: مسئول امنیت تنگه هرمز و...

گرامیداشت روز خبرنگار از سوی سپاه پاسداران

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با انتشار بیانیه ای با گرامیداشت۱۷مردادماه سالروز شهادت ش...

صدها قبضه سلاح در مرز ترکیه کشف شد

نیروی زمینی سپاه اطلاعیه داد که موفق شده است یک محموله را متوقف کند که صدها قبضه اسلح...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news