اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 26 مهر 1398
31 خرداد 1398 31 خرداد 1398
19:46 19:46

هواپیمای جاسوسی دیگری با نام P-8 در نزدیکی آن پهپاد در حال پرواز بود که حدود ۳۵ نفر سرنشین داشت

فرمانده نیروی هوافضای سپاه  افزود: یک هواپیمای جاسوسی P-8 آمریکایی نیز  ۳۵ نفر سرنشین داشت و می‌توانستیم آن را هم سرنگون کنیم.

می‌توانستیم هواپیمای آمریکایی با ۳۵ سرنشین را نیز سرنگون کنیم

به گزارش سلام نو،  سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه پاسداران در مراسم نمایش قطعاتی از پهپاد سرنگون شده آمریکایی در جمع خبرنگاران گفت: ما می توانستیم هواپیمای P-8 همراه با پهپاد آمریکایی را سرنگون کنیم.

وی تاکید کرد: آمریکایی ها به اخطارهای ما توجه نکردند ضمن اینکه در همان لحظه‌ای که این هواپیما رهگیری شد، هواپیمای جاسوسی دیگری با نام P-8 نیز در نزدیکی آن در حال پرواز بود که حدود ۳۵ نفر سرنشین داشت؛ می توانستیم آن را سرنگون کنیم اما این کار را نکردیم.

فرمانده هوافضای سپاه افزود: در هفته قبل هم خود آمریکایی ها اعلام کردند که ایران به سمت ما شلیک کرده است و میخواست ما را سرنگون کند، در واقع آن تیر اخطار بود و آنها باز بی‌توجهی کردند؛ اگر قرار بود هواپیمایشان را آن روز که MQ-9 بود سرنگون کنیم، همان موقع می‌زدیم.

سردار حاجی‌زاده خاطرنشان کرد: از طریق مسئولین وزارت امور خارجه بارها مراتب اعتراض خودمان را اعلام کرده‌ایم، تیر اخطار را شلیک کرده‌ایم اما باز هم آمریکایی@ها بنایی ندارند که به قوانین توجهی کنند و در چنین شرایطی مشخص است که ما واکنش نشان خواهیم داد.

وی در پایان تصریح کرد: ما به وظیفه‌مان عمل کرده‌ایم و از این به بعد نیز به این وظیفه عمل خواهیم کرد./مهر

اخبار مرتبط

icon news

مباحث جنگ نظامی و سایه جنگ توسط غرب ساخته و پرداخته شده است

  فرمانده هوافضای سپاه افزود: باید آمریکایی‌ها متوجه رفتار خود باشند و قرار نیست که ک...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news