اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه
دوشنبه 28 مرداد 1398
05 دی 1397 05 دی 1397
00:02 00:02

شمخانی: شمخانی: امیدواریم شاهد فصل نوینی در روابط تهران_کابل باشیم/ ایران از روند صلح افغانستان با رویکرد درون افغانی حمایت می کند

دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران که صبح امروز وارد کابل شده است با عبدالله عبدالله، رئیس اجرائی دولت افعانستان دیدار و گفتگو کرد.
شمخانی: هرگونه اقدام خلاف روند صلح، آسیب به امنیت افغانستان است

به گزارش سلام نو،  دبیرشورای عالی امنیت ملی در دیدار با رییس اجرایی افغانستان ضمن اعلام حمایت جمهوری اسلامی ایران از روند صلح در این کشور با رویکرد درون افغانی گفت: هر گونه اقدام بر خلاف این روند آسیب زدن به امنیت و ثبات افغانستان است.

دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیرشورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در ادامه برنامه های خود در سفر به افغانستان، با عبدالله عبدالله رییس اجرایی افعانستان دیدار و پیرامون مسائل مورد علاقه دو کشور گفتگو کرد.

در این دیدار ، شمخانی با توجه به اهمیت روابط ایران و افغانستان در راستای تامین منافع دو کشور و امنیت و ثبات منطقه، افزایش سطح همکاری در همه زمینه ها را خواستار شد.

شمخانی با اشاره به اقدامات خصمانه آمریکا علیه کشورهای مستقل، راهبرد آمریکا در منطقه را سلطه دائمی با غارت حداکثری و هزینه حداقلی ذکر کرد و افزود : راه اندازی جنگ های نیابتی و ایجاد گروه های تروریستی - تکفیری و حمایت مستمر از آنان در همین راستا برنامه ریزی شده است.

وی برنامه ریزی جامع ، همکاری مستمر و هماهنگی نزدیک کشورهای منطقه برای ریشه کردن زمینه های ایجاد وگسترش ترویسم را اقدامی اصولی برای مقابله با تروریسم توصیف کرد و افزود: برگزاری اولین کنفرانس امنیتی منطقه ای با حضور مشاوران و دبیران امنیت ملی کشورهای ایران، روسیه، چین، هند و افغانستان در تهران گام مهمی بود که دراین زمینه برداشته شد.
شمخانی، با اشاره به اراده رهبران دو کشور بر توسعه و تعمیق روابط تهران - کابل اظهار امیدواری کرد؛ با پیگیری و اجرای توافقات این سفر شاهد فصل نوینی از روابط و همکاری های دو کشور باشیم./خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

حمایت ایران از حاکمیت ملی و اتحاد و یکپارچگی افغانستان

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس جمهوری در دیدار با سفیر جدید جمهوری اسلامی افغ...

آتش بازی دشمن در منطقه خنثی شد!

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از خنثی سازی تلاش های دشمانی خبر داد که در پی آن بودند ...

ترامپ طالبان را به افغانستان برگرداند

نشست طالبان و آمریکا  شب گذشته در دوحه قطر به توافق رسید، این در حالی است که در روزها...

علی لاریجانی: دولت مرکزی باید محور صلح در افغانستان باشد

علی لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس سنای افغانستان بر محوریت دولت این کشور در هر گونه ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news