اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه 05 اردیبهشت 1398
05 دی 1397
00:02

شمخانی: شمخانی: امیدواریم شاهد فصل نوینی در روابط تهران_کابل باشیم/ ایران از روند صلح افغانستان با رویکرد درون افغانی حمایت می کند

دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران که صبح امروز وارد کابل شده است با عبدالله عبدالله، رئیس اجرائی دولت افعانستان دیدار و گفتگو کرد.
شمخانی: هرگونه اقدام خلاف روند صلح، آسیب به امنیت افغانستان است

به گزارش سلام نو،  دبیرشورای عالی امنیت ملی در دیدار با رییس اجرایی افغانستان ضمن اعلام حمایت جمهوری اسلامی ایران از روند صلح در این کشور با رویکرد درون افغانی گفت: هر گونه اقدام بر خلاف این روند آسیب زدن به امنیت و ثبات افغانستان است.

دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیرشورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در ادامه برنامه های خود در سفر به افغانستان، با عبدالله عبدالله رییس اجرایی افعانستان دیدار و پیرامون مسائل مورد علاقه دو کشور گفتگو کرد.

در این دیدار ، شمخانی با توجه به اهمیت روابط ایران و افغانستان در راستای تامین منافع دو کشور و امنیت و ثبات منطقه، افزایش سطح همکاری در همه زمینه ها را خواستار شد.

شمخانی با اشاره به اقدامات خصمانه آمریکا علیه کشورهای مستقل، راهبرد آمریکا در منطقه را سلطه دائمی با غارت حداکثری و هزینه حداقلی ذکر کرد و افزود : راه اندازی جنگ های نیابتی و ایجاد گروه های تروریستی - تکفیری و حمایت مستمر از آنان در همین راستا برنامه ریزی شده است.

وی برنامه ریزی جامع ، همکاری مستمر و هماهنگی نزدیک کشورهای منطقه برای ریشه کردن زمینه های ایجاد وگسترش ترویسم را اقدامی اصولی برای مقابله با تروریسم توصیف کرد و افزود: برگزاری اولین کنفرانس امنیتی منطقه ای با حضور مشاوران و دبیران امنیت ملی کشورهای ایران، روسیه، چین، هند و افغانستان در تهران گام مهمی بود که دراین زمینه برداشته شد.
شمخانی، با اشاره به اراده رهبران دو کشور بر توسعه و تعمیق روابط تهران - کابل اظهار امیدواری کرد؛ با پیگیری و اجرای توافقات این سفر شاهد فصل نوینی از روابط و همکاری های دو کشور باشیم./خبرانلاین

اخبار مرتبط

ضرورت مدیریت ورود سیلاب‌ها از افغانستان

 معاون اول رئیس جمهوری گفت: برنامه ریزی جهت مدیریت سیلاب‌های ورودی از کشور افغانستان ...

تشریح دلایل سفر ظریف به منطقه

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: سپاه پاسداران و جولان دلیل سفرم به منطقه است.

دفاع از سپاه برای جمهوری اسلامی ایران و خصوصاً مجلس حیثیتی است

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: امریکا بداند اگر مصالح مردم کشورهای عراق و افغانستا...

شمخانی: مبارزه با تروریسم و افراط گرایی کور و بی‌منطق از سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران است

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره عاملی ثبات‌ساز در منطقه بود...

دیدگاه خود را بنویسید