اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 17 خرداد 1399
01 تیر 1398 01 تیر 1398
14:50 14:50

تمام راهبردهای آمریکا علیه ایران به بن بست رسیده است

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: آمریکایی‌ها تمامی راهبردهایش از گذشته تاکنون درباره ایران اشتباه بوده و استراتژی‌هایش شکست خورده از این رو از یک طرف در حوزه دیپلماسی تحت فشار هستند و ترامپ می‌خواهد در انتخابات هم برگ برنده‌ای داشته باشد از طرف دیگر نظامیان به ترامپ توصیه می‌کنند که از جنگ با ایران فاصله گیرد چون هزینه‌های سنگینی را به آمریکا تحمیل می‌کند که قادر به تحمل آن نیستند.

محمد ابراهیم رضایی

به گزارش سلام نو، محمد ابراهیم رضایی  در واکنش به سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکا در خاک جمهوری اسلامی ایران توسط سپاه گفت: ما دنبال جنگ نیستیم و نمی‌خواهیم با هیچ کشوری تنش داشته باشیم اما در حوزه صیانت از کشور و حقوق ملت با اقتدار دفاع کرده و هر متجاوزی را بر سرجایش می‌نشانیم. این منطق جمهوری اسلامی است که همه به خوبی از آن آگاهی دارند منطقی شفاف که با اصول جامعه بین الملل منطبق است.

وی به صحبت‌های ترامپ بعد از سرنگونی پهپاد درباره مذاکره بیشتر با ایران و طرح موضوع موشک‌های بالستیک اشاره و اظهار کرد: آمریکایی‌ها به خصوص شخص ترامپ دچار هذیان گویی شده است انگار آمریکا در حوزه تاکتیک و اجرا راهبردهایش را گم کرده و به همین دلیل هذیان می‌گوید.

وی افزود: آمریکایی‌ها تمامی راهبردهایش از گذشته تاکنون درباره ایران اشتباه بوده و استراتژی‌هایش شکست خورده از این رو از یک طرف در حوزه دیپلماسی تحت فشار هستند و ترامپ می‌خواهد در انتخابات هم برگ برنده‌ای داشته باشد از طرف دیگر نظامیان به ترامپ توصیه می‌کنند که از جنگ با ایران فاصله گیرد چون هزینه‌های سنگینی را به آمریکا تحمیل می‌کند که قادر به تحمل آن نیستند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه «سرنگونی پهپاد آمریکایی سیلی بر صورت آنها زد»، گفت: ترامپ و مقامات آمریکایی تحقیر شدند لذا طبیعی است که می‌خواهند خود را در جایگاه قوی و قدرتمند جلوه دهند که انگار در حمله نکردن به ایران لطف کرده و هرگاه بخواهند توان راه اندازی جنگ را دارند این عملیات روانی با اهداف از پیش تعیین شده است که طراحی کردند و در همین طراحی می‌گویند آماده مذاکره بدون پیش شرط بوده اما در مذاکره باید موضوع موشک‌های بالستیک مطرح شود حال اینکه به خوبی می‌دانند که ما به هیچ وجه در حوزه امنیتی و دفاعی مذاکره نمی‌کنیم.

رضایی در پایان تاکید کرد: آمریکایی‌ها می‌خواهند از بعد روانی و امتیازگیری در حوزه اجتماعی وارد شده و برگ برنده‌ای داشته باشند حال اینکه روز به روز اعتبارش بیشتر از بین می‌رود و تحقیر می‌شوند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

دریادار تنگسیری: نیروهای مسلح اشراف اطلاعاتی دقیقی نسبت به تحرکات دشمنان در منطقه دارند

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: یکی از برکات بسیج دریایی اعزام قایق‌های مردمی شیعه و...

انهدام پهپاد امریکایی ثابت کرد جمهوری اسلامی در عرصه مقاومت هیچ تعارفی ندارد

رئیس قوه قضاییه اظهار کرد: آینده کشور و نظام بسیار درخشان است و خون شهیدان چنان آن را...

لاریجانی: راهبرد ایران ایجاد آرامش در منطقه است/ دلیلی برای بهم ریختگی منطقه نمی بینیم

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  ایران در مقابل بهم ریختگی امنیتی در منطقه بیشتر...

مباحث جنگ نظامی و سایه جنگ توسط غرب ساخته و پرداخته شده است

  فرمانده هوافضای سپاه افزود: باید آمریکایی‌ها متوجه رفتار خود باشند و قرار نیست که ک...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news