اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 25 مهر 1398
01 تیر 1398 01 تیر 1398
15:22 15:22

هیچ کس نمی‌تواند آرژانتین را نجات دهد

اخرین قهرمانی آرژانتین به کوپا آمه ریکا سال‌ها می‌گذرد و ارژنتینی‌های سال‌های سال است که رنگ جام را ندیده‌اند.

به گزارش "ورزش سه"، اخرین قهرمانی آرژانتین به کوپا آمه ریکای 1993 بر می گردد و در سال های اخیر با وجود رسیدن به یک فینال جام جهانی و دو فینال کوپا آمه ریکا، نتوانسته به توفیقی دست یابد.

آلبی سلسته حتی با داشتن مسی نتوانسته در کوپا امه ریکای امسال به پیروزی دست یابد. در بازی اول مغلوب کلمبیا شد و در بازی دوم برابر پاراگوئه به تساوی 1-1 دست یافت. سرنوشت صعود به یک چهارم نهایی در دست خود آرژانتین نیست و در وهله اول باید قطر را مغلوب کند و سپس به انتظار نتایج دیگر بنشیند.

سزار لوئیس منوتی، سرمربی سابق تیم ملی آرژانتین که این تیم را سال 1978 قهرمان جهان کرد، در مورد وضعیت فعلی این تیم گفت :« از نظر من مشکل تیم ملی به تجربه سرمربی بر نمی گردد. لیونل اسکالونی البته که تجربه بالایی در مربیگری ندارد ولی این مشکل اصلی ما نیست. معتقدم نه گواردیولا و نه کرویف هم در سال های اخیر نمی توانستند ناجی آرژانتین شوند. چه اینکه هر دو، سابقه مربیگری تیم های ملی را نداشتند و فقط در رده باشگاهی موفق بودند. مربیگری در سطح ملی، دنیای دیگری است. هدایت آرژانتین از سوی گواردیولا و کرویف، نه برای ما خوب می شد و نه برای آنها.»

منوتی ادامه داد:« به نظر من باید عملکرد اسکالونی مورد ارزیابی قرار بگیرد و در این راه باید همه جوانب در نظر گرفته شود. اگر صرفا بخواهیم روی یک یا دو موضوع تمرکز کنیم، اشتباه خواهد بود. ما باید قطر را شکست دهیم و برایم مهم نیست به عنوان تیم چندم راهی مرحله بعد می شویم. صرفا صعود کفایت می کند اما اگر دوشنبه حذف هم شویم، شگفت زده نخواهم شد.»

اخبار مرتبط

icon news

پیروزی مقتدرانه تیم ملی والیبال برابر آرژانتین

شاگردان ایگور کولاکوویچ در هشتمین بازی خود برابر تیم ملی آرژانتین به پیروزی دست یافتن...

آقای خاص: شاگردانم با شجاعت بالایی بازی کردند

یواخیم لوو، سرمربی آلمان بعد از دیدار تیمش با تیم ملی آرژانتین اعلام کرد عملکرد بازیک...

دو رویداد تلخ در زندگی سرمربی تاتنهام

سرمربی جوان و نامدار تاتنها از حذف آرژانتین و باخت در برابر لیورپول در فینال لیگ قهرم...

مسی کی به بارسا باز می‌گردد؟

سرمربی بارسا انتقادات به اردوی پیش فصل و بدنسازی را قبول ندارد و می‌گوید تیمش باید با...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news