اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 25 تیر 1398
01 تیر 1398 01 تیر 1398
15:22 15:22

هیچ کس نمی‌تواند آرژانتین را نجات دهد

اخرین قهرمانی آرژانتین به کوپا آمه ریکا سال‌ها می‌گذرد و ارژنتینی‌های سال‌های سال است که رنگ جام را ندیده‌اند.

به گزارش "ورزش سه"، اخرین قهرمانی آرژانتین به کوپا آمه ریکای 1993 بر می گردد و در سال های اخیر با وجود رسیدن به یک فینال جام جهانی و دو فینال کوپا آمه ریکا، نتوانسته به توفیقی دست یابد.

آلبی سلسته حتی با داشتن مسی نتوانسته در کوپا امه ریکای امسال به پیروزی دست یابد. در بازی اول مغلوب کلمبیا شد و در بازی دوم برابر پاراگوئه به تساوی 1-1 دست یافت. سرنوشت صعود به یک چهارم نهایی در دست خود آرژانتین نیست و در وهله اول باید قطر را مغلوب کند و سپس به انتظار نتایج دیگر بنشیند.

سزار لوئیس منوتی، سرمربی سابق تیم ملی آرژانتین که این تیم را سال 1978 قهرمان جهان کرد، در مورد وضعیت فعلی این تیم گفت :« از نظر من مشکل تیم ملی به تجربه سرمربی بر نمی گردد. لیونل اسکالونی البته که تجربه بالایی در مربیگری ندارد ولی این مشکل اصلی ما نیست. معتقدم نه گواردیولا و نه کرویف هم در سال های اخیر نمی توانستند ناجی آرژانتین شوند. چه اینکه هر دو، سابقه مربیگری تیم های ملی را نداشتند و فقط در رده باشگاهی موفق بودند. مربیگری در سطح ملی، دنیای دیگری است. هدایت آرژانتین از سوی گواردیولا و کرویف، نه برای ما خوب می شد و نه برای آنها.»

منوتی ادامه داد:« به نظر من باید عملکرد اسکالونی مورد ارزیابی قرار بگیرد و در این راه باید همه جوانب در نظر گرفته شود. اگر صرفا بخواهیم روی یک یا دو موضوع تمرکز کنیم، اشتباه خواهد بود. ما باید قطر را شکست دهیم و برایم مهم نیست به عنوان تیم چندم راهی مرحله بعد می شویم. صرفا صعود کفایت می کند اما اگر دوشنبه حذف هم شویم، شگفت زده نخواهم شد.»

اخبار مرتبط

icon news

آلوز: با مسی اختلاف دارم

دنی آلوز بازیکن سابق بارسالونا معتقد است که تیمی که مسی را دارد باید مدام او را صاحب ...

پاسخ تند بریزیلی‌ها به تهمت مسی

لیونل مسی کوپا آمه ریکا را جامی برای برزیل خواند ادعایی که با واکنش تند برزیلی‌ها رو ...

مسی به مصاف نیمار می‌رود

مسی و نیمار دو ابر ستاره برزیل و آرژانتین احتمالا در بازی آینده دو تیم به مصاف هم می‌...

چرا مسی ناراضی است؟

هر چند آرژانتین به مرحله بعد کوپا آمریگا صعود کرده ولی مسی از این جام راضی نیست و می‌...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news