اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 31 مرداد 1398
05 دی 1397 05 دی 1397
17:10 17:10

دیدار عارف با دانشجویان آسیب دیده علوم تحقیقات

محمدرضا عارف، رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با حضور در بیمارستان امام خمینی (ره) از روند درمان دانشجویان حادثه دیده مطلع شد.
همدردی عارف با خانواده دانشجویان حادثه‌دیده دانشگاه آزاد در بیمارستان امام خمینی (ره)

به گزارش سلام نو، محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید به همراه فاطمه سعیدی سخنگوی فراکسیون امید و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات و محسن علیجانی عضو دیگر فراکسیون امید و عضو کمیسیون بهداشت و درمان صبح امروز در بیمارستان امام خمینی (ره) حضور یافته و در جریان روند درمان دانشجویان حادثه دیده دانشگاه آزاد قرار گرفتند.

با توجه به این‌که ۶ دانشجوی حادثه دیده در بخش ICU بیمارستان امام خمینی (ره) بستری هستند عملا امکان عیادت از آنها فراهم نشد و عارف تنها توانست از نزدیک با یکی از دانشجویان حادثه دیده و خانواده آنها صحبت کند.

این دانشجو که از ناحیه انگشتان پا دچار شکستگی شده است منتظر عمل ارتوپد است که در زمان عیادت عارف مادر این دانشجو از وضعیت رسیدگی بیمارستان گلایه می‌کرد و حتی می‌گفت که به آنها گفته شده به دلیل پربودن اتاق عمل امکان عمل برای این دانشجو فراهم نیست.

این صحبت‌ها در حالی بیان شد که رییس بخش جراحی بیمارستان امام خمینی (ره) به عارف توضیح داد که به دلیل پربودن تخت بیمارستانی در بخش ارتوپد این دانشجو را در بخش جراحی پذیرش کردند. از صبح امروز کارها برای عمل این دانشجو انجام شده اما چون یکی از پاهایش دچار تورم است هنوز امکان عمل وجود ندارد.

مادر این دانشجو باز هم گلایه کرد که در پاسخ به او گفته شد که قرار است امروز این دانشجو را عمل کنند و قول دادند.

همچنین این هیات فراکسیون امید با یکی از مادران دانشجو که فرزندش در قسمت ICU بستری است هم صحبت کردند که این مادر مدام ناله و گریه می‌کرد و از نمایندگان می‌خواست که هرکاری که می‌توانند برای فرزندش انجام دهند و مدام تکرار می‌کرد که فقط دکتر و جراح و تیم پزشکی خوب می‌خواهند که به او قول داده شد که هرچه از دست‌شان بر آید را انجام دهند.

در زمانی که عارف در حال عیادت از دانشجویان حادثه دیده بود به یک باره حراست بیمارستان امام خمینی (ره)  برخوردی تند با خبرنگاران کرد و حتی با صدای بلند از خبرنگاران و عکاسان خواست تا اتاق را ترک کنند و کار به جایی رسید که درِ اتاق محل بستری بیماران و دانشجویان را بر روی خبرنگاران بستند که بالاخره با وساطت اجازه خروج دادند این رفتار باعث شد که برای دقایقی جو آن بخش از بیمارستان برهم خورد.

قرار شد در روزهای آتی هیاتی از فراکسیون امید به صورت جداگانه با دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات گفت‌وگو کرده و از نزدیک در جریان مشکلات این دانشجویان به خصوص وضعیت حمل و نقل قرار گیرند، موضوعی که مورد اعتراض دانشجوی زخمی شده بیمارستان امام خمینی (ره) هم بود و او به فاطمه سعیدی هم گفت اتوبوس فرسوده بوده است.

بعد از حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان ۱۶ مجروح به بیمارستان امام خمینی (ره) آورده شد که از این تعداد ۶ دانشجو ترخیص شده، دو دانشجوی دیگر برای ترخیص رضایت شخصی دادند که یکی از آنها به صورت سرپایی درمان و دیگری با نظر خانواده به بیمارستان عرفان برده شدند.

در حال حاضر ۸ دانشجوی حادثه دیده در بیمارستان امام خمینی (ره) هستند که شش نفر از آنها در بخش ICU تحت مراقبت ویژه بوده از این ۶ نفر سه نفر وضعیت وخیمی داشته و سه نفر دیگر در حال بهبودی هستند، دو نفر هم در بخش بیمارستان بستری بوده که یک نفر از این دانشجویان قرار است تحت عمل جراحی ارتوپد قرار گیرد و خانواده یک دانشجوی دیگر هم می‌خواهند این دانشجو را برای انجام عمل جراحی به بیمارستان آتیه ببرند.

روز گذشته اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات دچار واژگونی شد که تاکنون ۱۰ نفر کشته شدند./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

حکم پرونده واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد صادر شد

قاضی حسینی سرپرست مجتمع قضایی کارکنان دولت اعلام کرد حکم پرونده حادثه سقوط اتوبوس در ...

در انتخابات مجلس دهم به دلیل بسته شدن لیست ائتلافی هزینه زیادی پرداختیم

  رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان افزود: به دلیل رد صلاحیت‌های صورت گرفته در ...

استراتژی سکوت عارف؛ اذیت کننده تر از همیشه

مخالفت عارف با جمع‌آوری امضا در جریان اعتراض به نحوه رسیدگی دادگاه نایب رییس مجلس ششم...

حمله زیبا کلام به عارف

  صادق زیباکلام افزود:  رهبری ناکارآمد اصلاحات هیچ نقشه راهی ندارد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news