اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 26 مهر 1398
03 تیر 1398 03 تیر 1398
08:20 08:20

تأکید پورمختار بر لزوم مشارکت همه مسئولین در اجرای قانون رسیدگی به دارایی‌های مسئولین و مقامات

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی افزود: قانون رسیدگی به دارایی‌های مقامات به ایجاد سلامت اداری و اقتصادی کمک می‌کند.

پورمختار

به گزارش سلام نو، محمدعلی پورمختار با اشاره به ابلاغ اجرای قانون رسیدگی به دارایی های مسئولین و مقامات از سوی رئیس قوه قضاییه گفت: اجرای این قانون چند آثار مثبت را به دنبال خواهد داشت، یکی اینکه میزان دارایی و اموال مسئولین در مقطع زمانی که مسئولیتی را بر عهده داشتند مشخص می شود و اجرای این قانون کمک می‌کند که اگر افزایش مالی به ناحق انجام شود کاملاً روشن و مشخص شود.

وی افزود: این موضوع یک امر بازدارنده هم خواهد بود، یعنی اینکه مسئولین در هنگام آغاز تصدی خود باید لیستی از میزان اموال و دارایی خود و خانواده خود را ارائه دهند این موضوع باعث می شود که این افراد در زمان تصدی به صورت غیر قانونی به دنبال مال اندوزی نباشند.

پورمختار خاطرنشان کرد: مردم نسبت به عملکرد بعضی از مسئولین حرف دارند، مردم در اخبار شاهد هستند که هر از چند گاهی پرونده‌های این چنینی در قوه قضاییه رسیدگی می‌شود این خود موجب ایجاد یک ذهنیت منفی در میان مردم شده است، بنابراین اجرای این قانون موجب افزایش اعتماد مردم نیز خواهد شد.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصریح کرد: مردم هنگامی که متوجه شوند قوه قضاییه مشمول این قانون بوده و در اجرای این قانون عادلانه رفتار کرده و هیچ گونه جانبداری انجام نمی دهد، طبیعتا اعتماد آن ها افزایش پیدا می‌کند، آنگاه این اعتماد باعث می شود که مردم اخبار ساخته و پرداخته دشمنان و معاندین را نپذیرند، به صورت کلی اجرای درست این قانون به ایجاد سلامت اداری و اقتصادی و جلوگیری از تخلفات اقتصادی کمک می کند.

پورمختار گفت: اطلاع رسانی از لیست افرادی که در این قانون مشارکت لازم را داشتند و با این قانون همکاری کرده‌اند موجب جلب اعتماد مردم به این دسته از مسئولین خواهد شد، این اطلاع‌رسانی جدا از اینکه یک مشوق برای مسئولین خواهد بود یک الزام اجتماعی را برای آنها در پی خواهد داشت تا آنها را ملزم کند که با اجرای این قانون همگام شوند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس در پایان تأکید کرد: ما نمایندگان نیز مشمول این قانون خواهیم بود، من هم با اجرای این قانون همکاری می کنم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

معرفی اعضای هیأت منصفه دادگاه مطبوعات تا پایان مهر

ناصر سراج  نماینده رئیس قوه قضاییه در هیئت منصفه مطبوعات اعلام کرد: تا پایان مهرماه ا...

سفر رئیسی به استان زنجان

طبق اعلام روابط عمومی قوه قضاییه حجت الاسلام ابراهیم رئیسی در ادامه سفرهای استانی خود...

باید تلاش کنیم بیانیه گام دوم انقلاب را به عنوان منشور ۴۰ ساله آینده انقلاب مورد توجه قرار دهیم

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی افزود: دستگاه‌های اجرایی و اداری دارای...

تا زمانی که دولت الکترونیک به طور واقعی پیاده نشود نمی‌توان دارایی‌های افراد را کنترل کرد

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در مورد قانون رسیدگی به دارایی‌های مسئولان افزود: تا زمان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news