اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 27 تیر 1398
03 تیر 1398 03 تیر 1398
11:00 11:00

سرنگونی پهپاد آمریکا توسط ایران کاملا قانونی است

رئیس کمیته حقوق بین‌الملل کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس افزود: ایران برای پیگیری نقض حریم هوایی خود توسط آمریکا حق شکایت به سازمان ملل دارد.

جلیل رحیمی جهان آبادی

به گزارش سلام نو، جلیل رحیمی جهان‌آبادی  درباره سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نقض حاکمیت سرزمینی ایران از سوی آمریکا اشاره کرد و گفت: پهپاد آمریکایی به محدوده حریم هوایی سرزمین تحت حاکمیت ما تجاوز کرده بود و ایران هم با توجه به توان نظامی خود این پهپاد را سرنگون و بر حریم هوایی ماورای دریای سرزمینی خود اعمال حاکمیت کرد.

وی اظهار کرد: ایران قطعاً برای پیگیری نقض حریم هوایی خود به شورای امنیت سازمان ملل متحد و مراجع بین المللی حق شکایت دارد، طرح شکایت ایران علیه آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد حتی اگر به نتیجه دلخواه عمومی هم ختم نشود این حربه تبلیغاتی را از آمریکا خواهد گرفت و نشان می‌دهد که آمریکا به دنبال جنگ و تنش و به دنبال تداوم بحران در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه است.

رئیس کمیته حقوق بین الملل کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصریح کرد: آمریکایی‌ها از سویی قصد دارند با انجام چنین رفتارهایی ما را در موضع چالش نظامی قرار دهند و از یک سو بر طبل مذاکره می‌کوبند تا به یک نتیجه مشخص سیاسی در فضای بین المللی برسند، آمریکا پس از ترک برجام به عنوان ناقض قوانین بین المللی در موضع ضعف قرار گرفت. اکنون قصد دارد با این رفتارها در فضای بین المللی ما را به جنگ طلبی متهم کند و بگوید ایرانی‌ها به دنبال درگیری نظامی هستند ولی ما خواهان مذاکره هستیم اما واقعیت به گونه‌ای دیگر است.

رحیمی جهان‌آبادی تاکید کرد: این آمریکا بود که میز مذاکره را ترک کرد، یک معاهده بین المللی معتبر به نام برجام را نقض کرده و به تعهدات خود عمل نکرد و پس از آن با اعمال تحریم‌های گسترده اقتصادی علیه ملت ایران ما را تحت فشار اقتصادی قرار داد، این در حالی است که ما به تمام مفاد برجام پایبند بودیم و هستیم، آمریکایی‌ها با این رفتارها درصدد گمراهی افکار عمومی بوده و قصد دارند اجماع از دست رفته را برای خود احیا کنند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

امشب؛ سخنرانی ظریف در نشست سالانه مقامات عالی‌رتبه " شورای اقتصادی – اجتماعی" ملل متحد

وزیر امور خارجه چهارشنبه شب به وقت تهران  در نشست سالانه مقامات عالی‌رتبه " شورای اقت...

ساخت هزار و 100 خانه سازمانی در مشهد

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود:  تعداد خانه‌های سازمان...

گروهک تروریستی منافقین از مهره‌های آمریکا در راهبردهای مقابله و برخورد با جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌آید

  مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: آخرین تصاویری که از این گروهک منتشر شده است،...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news