اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 17 آذر 1398
03 تیر 1398 03 تیر 1398
11:07 11:07
سلام نو بررسی می‌کند؛

زنگنه زیر منگه مخالفان؛ مافیای زنجانی علیه وزیر نفت

هرچند با جمع بندی سخنان نمایندگان مجلس و اظهار علیرضا رحیمی که این مسئله را افشا کرده این طور به نظر می‌رسد که بیش از یک نماینده با بابک زنجانی دیدار داشته‌اند و تعداد دیدارها هم بیش از یک یا دو نوبت بوده.

سلام نو سرویس سیاسی: " در دفتر زنگنه کارت‎‌خوان پیدا شده" ، " مدیر مالی وزارت نفت هنگام خروج از کشور دستگیر شده" و حالا هم "یک زن به جرم ارتباط با 16 مدیر وزارت نفت دستگیر شده" این‌ها همه تیتر اخباری است که از رسانه‌های مخالف زنگنه از جمله فارس و تسنیم پخش می‌شود و منبعش چند نماینده شناخته شده هستند که از حامیان استیضاح وزیر نفت هستند.

اخباری که با پیگیری هر کدامش مشخص می‌شود هرچند "چیزَکی" بوده اما آن چیزی نبوده که فارس و تسنیم گفته‌اند. کارتخوان پیدا شده، اما ربطی به زنگنه نداشته، یک مدیر یکی از شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نفت بازداشت شده ولی خود وزارت نفت با هماهنگ وزارت اطلاعات در این باره اقدام کرده. در مورد آخر اما شاهکار رخ داد و ادعای ارتباط یک زن با 16 مدیر نفتی به کل تکذیب شد و نه تنها پای هیچ زن و مدیری در میان نبود بلکه هیچ کسی هم از وزارت نفت احضار نشده بود.

روز گذشته  حاجی‌دلیگانی‌ نماینده مجلسی که به مخالفت با زنگنه مشهور است در خبری گفت: اخیرا نهادهای امنیتی باند نفوذی در وزارت نفت را دستگیر کردند که در راس آن، خانمی با ایجاد ارتباط با ۱۶ نفر از مقامات ارشد این وزارتخانه، توانسته بود در جهت تکمیل پازل دشمن ضرباتی را به کشور وارد کند.

آن‌چنان که انتظار می‌رفت این ادعا نیز با فاصله اندکی تکذیب شد و سخن‌گوی وزارت‌نفت در گفت‌وگو با نفت ما گفت که این خبر که در وزارت نفت یک جاسوس زن بود، دروغ است و حرف‌های حسین حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر "صحت نداد."

با دنبال کردن سرنخ این فشارها به نظر می‌رسد به اوین و بابک زنجانی می‌رسیم مردی که در دوره قبلی تحریم‌ها برای ایران نفت می‌فروخت و حال به جرم اختلاس و اخلال در نظام اقتصادی پشت میله‌های زندان است، اما از همان زندان هم وزیر نفت را تهدید می‌کند که به زودی جای آن‌ها عوض می‌شود.

ماجرا وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانیم برخی نمایندگان با بابک زنجانی دیدار داشته و دارند، دیداری که در ابتدا توسط وکیل بابک زنجانی تکذیب شد، اما در نهایت این دهقان، رئیس کمیسیون حقوقی مجلس و نماینده نزدیک به قالیباف بود که چنین دیدارهایی را تایید و آن را حق نمایندگان دانست و گفت: «دیدارهای شخصی هم بوده باشد آنها حق این دیدار را داشتند.»

محمدعلی پورمختار دیگر نماینده‌ای بود که در گفتگویی با خانه ملت اصل این دیدار را تایید کرد و گفت: دیدار با زندانیان یک امر معقول است و همیشه وجود داشته البته ممکن است خاص بودن یک زندانی حساسیت ها را برانگیزد؛ اگر این دیدار در دفتر بابک زنجانی صورت می گرفت صورت خوشی نداشت اما این فرد در حال حاضر زندانی است و به عنوان یک زندانی این دیدار انجام شده و هیچ ایرادی ندارد.

عضو کمیسیون قضایی گفته است: اگر این دیدارها به استرداد بیت المال کمک کند بسیار مطلوب است اما اگر با اهداف دیگری صورت گرفته باشد بحث آن جدا است و چون در جریان اهداف این دیدار قرار نداریم نمی توان قضاوت کرد.

وکیل بابک زنجانی درباره جزئیات این دیدار می‌گوید: چند نماینده و چند بار نبوده است، یک بار با حضور و اطلاع نمایندگان دولت، وزارت اطلاعات، شرکت نفت و با حضور معاون دادستان تهران انجام شده و در راستای پیگیری مطالبات شرکت نفت، تسویه بدهی و برداشتن موانع و الزام طرفین به همکاری لازم بوده است.

هرچند با جمع بندی سخنان نمایندگان مجلس و اظهار علیرضا رحیمی که این مسئله را افشا کرده این طور به نظر می‌رسد که بیش از یک نماینده با بابک زنجانی دیدار داشته‌اند و تعداد دیدارها هم بیش از یک یا دو نوبت بوده.

به مجموعه این شرایط که نگاه می‌کنیم رشته‌هایی ناپیدا را می‌بینیم که در حال مهیا کردن شرایطی جهت تخریب وزارت نفت و شخص وزیر نفت، بیژن زنگنه هستند. حلقه‌ی محاصره برای زنگنه در حالی تنگ‌تر می‌شود که او تاکید کرد امانت‌دار مردم در وزارت نفت خواهد بود و جان و آبرویش را پای این کار خواهد گذاشت و کوتاه نمی‌آید ولی تمام این‌ها باعث نشده که مافیای بابک زنجانی از زیر منگنه قرار دادن وزیر نفت شانه خالی کنند و امید دارند بتوانند با ابزارهای خود زنگنه را پولدارترین وزارتخانه ایران هارج کنند.

اخبار مرتبط

icon news

بررسی استیضاح سه وزیر در دستور کار مجلس

کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی هفته آینده، استیضاح وزیر آموزش و پرورش، وزیر نفت ...

دیدار زنگنه با دبیرکل اوپک

امروز و در وین بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران دیداری با محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک خواهد ...

آمار جالب زنگنه از کاهش مصرف بنزین پس از سهمیه بندی

بیژن زنگنه وزیر نفت گفت: پس از طرح سهمیه‌بندی شاهد کاهش روزانه ۲۰ میلیون لیتر بنزین ب...

استیضاح‌ها برای رای آوری یا کارآمدی؟ / مجلس، دولت روحانی را از نصاب می‌اندازد؟

 مسئله این‌جا است که استیضاح وزرا به دلیل سهمیه بندی بنزین و برخورد با اعتراضات در مج...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news