اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 30 مهر 1398
03 تیر 1398 03 تیر 1398
17:45 17:45

اگر تند غذا بخورید بیشتر چاق می‌شوید

طبق آخرین تحقیقات افرادی که تند غذا می‌خورند نسبت به دیگران بیشتر دچار اضافه وزن می‌شوند.

کسانی که تند غذا می‌خورند بیشتر چاق می‌شوند؟

به گزارش سلام نو، علاوه بر نوع مواد غذایی مصرفی، سرعت خوردن نیز می‌تواند تاثیر بسزایی بر میزان افزایش یا کاهش وزن داشته باشد.

گروهی از متخصصان علوم تغذیه در ژاپن به مطالعه روی 1083 فرد بزرگسال برای مدت پنج سال پرداختند. این افراد بر اساس سرعت غذا خوردن (کُند، عادی و سریع) به سه گروه تقسیم شدند. همچنین از آنان درخواست شد در شروع مطالعه به پرسش‌هایی در مورد رژیم غذایی، برنامه ورزشی و سابقه پزشکی پاسخ دهند.

هیچ یک از این افراد در آغاز آزمایش‌ها به سندرم‌های متابولیک از جمله چاقی شکمی، سطح پایین کلسترول خوب، تری‌گلیسیرید بالا، فشار خون و قند خون بالا مبتلا نبودند.

متخصصان ژاپنی مشاهده کردند که پس از گذشت پنج سال 84 نفر از این افراد به سندروم متابولیک دچار شدند و سرعت غذا خوردن در ابتلای آنان به این بیماری موثر بوده‌ است.

بنابراین گزارش افرادی که تند و سریع غذا می‌خوردند 89 درصد بیشتر از دو گروه دیگر با احتمال ابتلا به سندرم متابولیک مواجه بودند. همچنین تنها در 2.3 درصد از افرادی که آهسته غذا می‌خوردند این سندرم تشخیص داده شد.

این متخصصان همچنین افزودند: افرادی که سریع غذا می‌خورند نسبت به دیگران، سایز دور کمر بزرگتر و قند خون بالاتری داشته و احتمال اینکه دچار اضافه وزن شوند بیشتر است.

به گزارش نشریه تایمز آو ایندیا، به گفته متخصصان تند غذا خوردن باعث می‌شود بدن فرصتی برای ارسال سیگنالی مبنی بر احساس سیری نداشته باشد./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

تاثیر چاقی شکم بر بیماری های قلبی

محققان می گویند زنانی که از ناحیه شکم و پهلو چاق هستند بیشتر در معرض بیماری های قلبی ...

وقتی استرس دارید، بیشتر چاق می شوید

طبق اعلام محققان زمانی‌که استرس دارید چیزی نخورید چرا که بیشتر از حد معمول چاق می شوی...

ارتباط چاقی با نورون های مغزی

محققان آلمان دریافتند که چاقی ارتباط مستقیمی با عملکرد مغز افراد دارد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news