اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 خرداد 1399
04 تیر 1398 04 تیر 1398
08:55 08:55

اصول مذاکره با ایران متفاوت از مذاکره با کره شمالی است

خبرنگار سیاسی سی‌ان‌ان با بیان اینکه  ترامپ از شکست از ایران می‌ترسد ، افزود:  ترامپ روحیه‌ای دارد که از شکست می‌ترسد او از شکست از ایران واهمه دارد از جنگ با ایران و شکست در این جنگ نگران است. 

ترامپ تلاش کرد در نمایش «حمله به ایران» از خود قهرمان بسازد/ وی برای انتخابات به تهران نیاز دارد/ رئیس‌جمهور آمریکا از شکست می‌ترسد

به گزارش سلام نو، استیفن کولینسون خبرنگار سیاست خارجه سی‌ان‌ان است. وی   نظرات خود را در مورد تنش‌های میان ایران و آمریکا مطرح کرده‌است.

تنش میان ایران و‌ آمریکا جدی شده است

استیفن کولینسون در ابتدا در مورد سرنگونی پهپاد آمریکایی به ایلنا گفت: تهاجم باعث شده است که تنش میان ایران و آمریکا بالا گرفته و شکل جدی به خود بگیرد.

وی افزود: دونالد ترامپ پس از آن که پهپاد آمریکایی مورد حمله از سوی ایران قرار گرفت، تصمیم به آغاز حمله علیه ایران گرفت اما در لحظات آخر این تصمیم لغو شد. به نظر می‌رسد نزدیک شدن به انتخابات عامل اصلی عقب‌نشینی ترامپ برای حمله به ایران بوده است و وی توانست از این طریق خود را در افکار عمومی فردی نشان دهد که تمایلات جنگ‌طلبانه ندارد.

ترامپ برای انتخابات به ایران نیاز دارد

کولینسون در ادامه تصریح کرد: در واقع این تصمیم ترامپ یک نمایش بود برای اینکه بحرانی ایجاد کند و خود را با حل آن بحران، یک قهرمان نشان دهد. ترامپ در واقع برای انتخابات به ایران نیاز دارد. بنابراین فعلا به دنبال جنگ علیه ایران نیست.

خروج آمریکا از برجام سرآغار تنش‌های کنونی است

وی افزود: ترامپ خود عامل تنش‌های اخیر است نمی‌توان اعلام کرد که خواهان کاهش تنش در منطقه هستیم و کاری برای این هدف نکنیم.

این فعال رسانه‌ای در ادامه اظهار داشت: ترامپ مدام در جهت افزایش تنش میان ایران و آمریکا حرکت می‌کند در ابتدا با خروج از برجام آتش اختلاف‌ها را بر افروخت. این بحرانی بود که ترامپ ایجاد کرد حال خودش در پی برطرف کردن این بحران است. اگر ترامپ از برجام خارج نمی‌شد و رویه اوباما را در پیش می‌گرفت این اتفاق‌ها رخ نمی‌داد. ترامپ در آغاز کار برای مخالفت با اوباما، آمریکا را از برجام خارج کرد و این تصمیم، شروع تنش‌های کنونی به حساب می‌آید. من فکر می کنم ترامپ اکنون گرفتار ماجرایی شده است که خود آن را ایجاد کرده است.

کولینسون در ادامه در مورد مذاکره ایران و آمریکا افزود: ترامپ از مذاکره با کره شمالی تجربه خوبی ندارد. از سوی دیگر هم ترامپ می‌داند ایران مانند کره شمالی نیست و اصول مذاکره با ایران با مذاکره با کره شمالی متفاوت است.

وی خاطرنشان کرد: معتقدم که ترامپ روحیه‌ای دارد که از شکست می‌ترسد او از شکست از ایران واهمه دارد از جنگ با ایران و شکست در این جنگ نگران است. بنابراین نمی‌خواهد وارد جنگ با ایران شود.

ترامپ به دنبال کسب تایید دموکرات‌هاست

این خبرنگار سیاسی در پایان گفت: ترامپ از سویی می‌خواهد تایید دموکرات‌ها را هم کسب کند. او  می‌خواهد خود را صلح‌طلب نشان دهد و از این طریق بتواند تایید دموکرات‌ها را کسب کند. این در حالی است که اعضای کنگره نیز مخالف تصمیم‌های ترامپ هستند. این نمایش ترامپ شاید بتواند آنها را نیز با خود همراه کند./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

العرب: تحریم‌ها علیه ایران را تعلیق کنید!

رسانه العرب که جزو رسانه‌های ضدایرانی است نوشت: با همه‌گیری کووید_19، تحریم‌ها به یک ...

تصویری عجیب از یک مهدکودک در کره شمالی+عکس

تصویری از یک اتاق بازی در مهدکودکی در کره شمالی منتشر شده که کلاشنیکف‌ها در اتاق چیده...

گلف بازی ترامپ در روزهای اوج کرونا در آمریکا!+عکس

 «جو بایدن» معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا در حساب توئیتری خود صحنه بازی گلف روز گذشته...

بولتون: همکاری ایران و ونزوئلا خطرناک است

جان بولتون مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید در یک پیام توئیتری نوشت: همکاری قانونی ایرا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news