اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 27 مهر 1398
04 تیر 1398 04 تیر 1398
09:44 09:44

محسن هاشمی: باید قدردان نسل نخست رهبران انقلاب اسلامی باشیم

رئیس شورای شهر تهران افزود: نگاه شهید بهشتی، شهید مطهری و سایر رهبران ونظریه پردازان انقلاب اسلامی، مبتنی بر حاکمیت عقلانیت در اداره کشور و مدارا و سعه صدر با مخالفین و منتقدین و پرهیز از تندروی وافراط وتفریط بود که نیاز امروز ما نیز هست.

ایجاد تحول در دستگاه قضا انتظار افکار عمومی ار رئیس جدید است

به گزارش سلام نو،  محسن هاشمی در آغاز جلسه امروز شورای شهر تهران، با بیان اینکه ابتدا لازم است یاد وخاطره شهدای واقعه هفتم تیر حزب جمهوری اسلامی را گرامی بداریم، اظهار کرد: انفجار حزب که به شهادت آیت الله دکتر بهشتی، که نماد عقلانیت، میانه روی و سعه صدر در انقلاب محسوب می شدند بهمراه یاران نزدیک ایشان که ۴تن از وزرا، ۲۷ تن از نمایندگان مجلس و تعدادی دیگر از اعضای حزب جمهوری اسلامی، منجر شد یکی از بزرگترین ضرباتی بود که افراطیون و جریانات انحرافی ونفاق به انقلاب ونظام وارد کردند که امیدواریم مشی ایشان در حراست از حقوق مردم بخصوص آزادی و عدالت، از سوی همه مسئولان بخصوص مدیران دستگاه قضایی دنبال شود.

وی ادامه داد: شهید بهشتی که شخصیتی جهاندیده، آشنا به علوم روز و مسلط به مبانی فقهی واجتهاد بود، یکی از معماران ونظریه پردازان اصلی جمهوری اسلامی محسوب می شود و مدیریت دشوار جلسات مجلس موسسان و خبرگان قانون اساسی را برعهده داشت.
آشنایی ایشان با نظام های سیاسی مختلف و جوهره مدیریت وشخصیت کاریزماتیک شهید بهشتی، موجب شد که انقلاب اسلامی بتواند در فاصله کمتر از یکسال، به قانون اساسی مدرن، نسبتاً کارامد و عملگرایانه برسد، امری که در سایر انقلابها با دشواری فراوانی مواجه شد و عدم توفیق در طراحی نظام سیاسی برخاسته از انقلاب، موجب بروز شورش، خونریزی، بی ثباتی والتهاب گردید.

رییس شورای شهر تهران با اشاره به سرنوشت تلخ بیداری اسلامی در کشورهای خاورمیانه وشمال آفریقا، گفت: این سرنوشت نشان داد که ما باید تا چه اندازه قدردان نسل نخست رهبران انقلاب اسلامی باشیم که تحت زعامت امام خمینی، موفق شدند که انقلاب اسلامی را در کوتاهترین فرصت وبا کمترین تلفات ممکن به سامان برسانند.

وی ادامه داد: اگر توطئه های و تجاوز بیگانه و گروههای افراطی و منحرف، با دست زدن به خشونت، فضای رشد و بالندگی را در انقلاب اسلامی مخدوش نمی کرد، قطعاً امروز شاهد جامعه ای به مراتب موفق تر بودیم، نگاه شهید بهشتی، شهید مطهری و سایر رهبران ونظریه پردازان انقلاب اسلامی، مبتنی بر حاکمیت عقلانیت در اداره کشور و مدارا و سعه صدر با مخالفین و منتقدین و پرهیز از تندروی وافراط وتفریط بود که نیاز امروز ما نیز هست.

هاشمی تصریح کرد: ششم تیر سال ۱۳۶۰ با ترورنافرجام آیت الله خامنه ای و هفتم تیر با انفجار حزب جمهوری اسلامی، افراطیون پاسخ مدارا و عقلانیت را با آتش دادند و گرچه این آتش، ریشه جریان نفاق را در داخل ایران سوزاند اما نهال بارور انقلاب اسلامی را با آسیبهای غیرقابل جبرانی پاسخ داد.

هاشمی ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه، اظهار کرد: انتظار افکارعمومی از ریاست جدید دستگاه قضایی، ایجاد تحولی براساس سیاستهای ابلاغی رهبرانقلاب و سیره و میراث شهید بهشتی است که با مبارزه با تبعیض، فساد و تخلفات، حس شیرین عدالت را در کام تلخ مردم مظلوم ایران ایجاد کنند./مهر

اخبار مرتبط

icon news

سکوت رئیس شورای شهر درباره تجمعات کارکنان مترو

رئیس شورای شهر تهران گفت: در مورد تجمع کارکنان مترو نظری ندارم وسعی می کنم نظری ندهم ...

مخالفت محسن هاشمی با برج میلاد

رئیس شورای شهر تهران گفت: برج میلاد کاربری مخابراتی ندارد و هم اکنون به مکانی تفریحی ...

درگیری لفظی در شورای شهر تهران

در جلسه امروز شورای شهر بین رئیس شورای شهر ویکی از اعضا در خصوص رعایت وقت هنگام تذکر ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news