اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 29 تیر 1398
04 تیر 1398 04 تیر 1398
10:10 10:10

اگر زیست شبانه برنامه‌ریزی نشده باشد تهدید به شمار می‌رود

عضو شورای شهر تهران  گفت: ظهور زیست شبانه به تغییر بنیادین در مناسبات اقتصادی،‌اجتماعی و فرهنگی جوامع شکل گرفته و مشابه اینترنت، سیستم‌های اتوماسیون، استارتاپ‌ها و ... است که کشورها را درنوردیده است. 

 شورایاری‌ها بزرگ‌ترین تشکل مردم‌نهاد هستند

به گزارش سلام نو، محمد سالاری در جلسه امروز شورای شهر تهران اظهار داشت:‌از دولت و رئیس‌جمهور به دلیل ارائه لایحه شفافیت مجلس تشکر می‌کنیم هر چند که این اقدام با تأخیر انجام شد و محورهای مهم این لایحه از جمله انتشار مشروح مذاکرات نهادهای شورایی در ایران بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: نمایندگان در مجلس اکنون با آزمونی تاریخی مواجه هستند که امیدواریم نمره قبولی از مردم کسب کند.

عضو شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به اینکه شورای عالی شهرسازی و معماری مصوبه خانه‌باغ را به جای برج‌باغ مورد تأیید قرار داد گفت: بر این اساس نحوه ساخت و ساز و باغات باقیمانده با رویکرد صیانت حداکثری و تعریف بسته تشویقی تعیین تکلیف می‌شود.

سالاری به موضوع شورایاری‌ها اشاره کرد و گفت:‌این شورایاری‌ها بزرگ‌ ترین تشکل مردم‌نهاد به شمار می‌روند که از روز گذشته ثبت‌نام در این زمینه آغاز شده است.

وی به موضوع زیست شبانه و شبهات ایجاد شده در این زمینه اشاره کرد و گفت:‌همکاران ما در شورای شهر به موضوع زیست شبانه آشنا هستند ولی برای روشن شدن افکار عمومی لازم است توضیحاتی ارائه دهم از جمله اینکه زیست شبانه امکان‌ناپذیر در جهان شهری امروز شده و در کشورهای توسعه یافته و غیر توسعه یافته اعم از کشورهای دارای مسلمان یا مسیحی وجود دارد.

عضو شورای شهر تهران بیان داشت: ظهور زیست شبانه به تغییر بنیادین در مناسبات اقتصادی،‌اجتماعی و فرهنگی جوامع شکل گرفته و مشابه اینترنت، سیستم‌های اتوماسیون، استارتاپ ‌ها و ... است که کشورها را درنوردیده است.

سالاری گفت: در صورتی که زیست شبانه برنامه‌ریزی نشده باشد تهدید به شمار می‌رود ولی اگر ساماندهی و به رسمیت شناخته شود تهدیدها رو به کاهش می‌رود و باید از این فرصت جهت ارائه خدمت بیشتر  به مردم استفاده کرد.

وی تصریح کرد: زیست شبانه از عوامل برندینگ شهری به شمار می‌رود و مطالعات کارشناسی متعددی در شورای شهر از چندین سال پیش در این زمینه انجام گرفته و جلسات زیادی با نهادهای مختلف از جمله پلیس‌،نخبگان، سازمان میراث فرهنگی و ... جهت ساماندهی آن داشته‌ایم.

عضو شورای شهر تهران گفت: برخی تنها خود را دلسوز مردم می‌دانند و بدون دلیل منطقی با آن مخالفت می‌کند به طوری که یکی از نمایندگان اعضای شورای شهر را که مصوبه زیست شبانه را تکذیب کرده بودند بیمار دانسته و آنها را عوامل نفوذ دشمن اعلام کرده است.

سالاری بیان داشت: نماینده‌ای دیگر نیز گفته است زیست شبانه موضوعی جزء ایجاد بستر برای فعل حرام نیست در حالی که همه این موضوعات توهین آشکار به تمدن و باور دینی غنی ایرانیان است.

وی تصریح کرد: امروز بزرگ‌ ترین منکر ناامیدی، دور شدن مردم از هم  و غرق شدن در روزمرگی است و زیست شبانه با این منکر مقابله می‌کند.

عضو شورای شهر تهران بیان داشت: ایجاد سرگرمی حلال در جامعه و رونق اقتصادی گسترده کردن بهره‌وری زیرساخت‌های شهری از مزایای زیست شبانه به شمار می‌رود و از طرفی جذب گردشگر و رضایت شهروندان را به همراه خواهد داشت.

وی گفت: اوایل انقلاب اسلامی برخی با سینما و تلویزیون مخالفت می‌کردند و اکنون نیز گمان می‌کنند با برخورد صلبی می‌توان مانع این مسئله شد در حالی که امام راحل که خود دین‌شناس بزرگی بود، در همان زمان اعلام کرد با سینما مخالف نیستیم بلکه با فحشا مخالف هستیم و بر همین اساس بود که سینمای انقلابی شکل گرفت ./فارس

اخبار مرتبط

icon news

ماجرای آتش‌سوزی میدان حسن‌آباد چیست؟

  رئیس شورای شهر تهران افزود: هنوز به طور مشخص نمی‌توان گفت که منشأ شروع آتش سوزی کدا...

75 درصد کل ثبت‌نام کنندگان در انتخابات شورایاری مرد و 25 درصد زن بوده‌اند

عضو شورای شهر تهران افزود: درمورد نامه قاضی سراج به سران سه قوه در ارتباط با انتخاب ش...

الویری: از نظر مدیریتی چند صد سال از کشورهای اروپایی عقب هستیم

ریاست شورای عالی استان ها افزود: کار اعضای شورایاری‌ها این است که مشکلات و مسائل محله...

فرونشست تهران، جدی است

نایب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر نیز فرونشست در تهران را جدی خواند .

دیدگاه خود را بنویسید

icon news