اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 16 تیر 1399
04 تیر 1398 04 تیر 1398
16:42 16:42

بازی دالی موشه با کودکان

دالی موشه یا دالی، نوعی بازی برای کودکان است که اغلب پدران و مادران در دوران خردسالی فرزند خود این بازی را با او انجام می دهند.

در بازی دالی موشه یا دالی، پدر یا مادر و یا حتی یکی از نزدیکان کودک، چشمان خود را پوشانده و هنگامی که صورت خود را به کودک نشان می دهد از عبارت های «دالی» یا «دالی موشه» استفاده می کنند.

کودکان هنگامی که با عبارت های «دالی» و یا «دالی موشه» روبرو می شوند لبخند می زنند یا می خندند.

برخی از گفته ها حاکی از این است که بازی «دالی» یا «دالی موشه» تأثیر مثبتی بر روی هوش و روابط اجتماعی کودکان دارد.

شاید شما هم دست های خود را مقابل صورتتان نگه داشته اید یا پشت یک وسیله ای پنهان شدید و سپس روبروی کودک نُه ماهه خود قرار گرفته اید و از واژه «دالی» استفاده کرده اید.

بازی «دالی موشه» یا «دالی» یک بازی جذاب برای کودکان است که مدت انتظار کشیدن کودک برای دالی گفتن پدر یا مادر و حتی بزرگتر از خود نباید بیش از پنج ثانیه طول باشد؛ زیرا در این صورت کودک خسته می شود و یا ممکن است بی قرار شود و از توجه کردن به بزرگتر خود دست بردارد.

این کار را می توان چندین بار که کودک خسته نشود انجام داد زیرا بازی «دالی موشه» یا «دالی» باعث جلب توجه کودک می شود و او ریتم بازی را یاد می گیرد.

پس از یاد گرفتن کودک، می توان در الگوی بازی «دالی موشه» یا «دالی» تغییراتی ایجاد کرد. به طور مثال؛ اگر دو یا سه بار از سمت راست وسیله ای که پشت آن پنهان شدید به کودک دالی گفتید برای ادامه بازی تغییراتی ایجاد کنید و این کار را از سمت چپ انجام دهید.

این بازی باعث می شود که کودک توجه خود را جلب کند و یاد بگیرد برای پیدا کردن بزرگ خود، چه زمانی به سمت راست یا چپ نگاه کند.

اخبار مرتبط

icon news

اجازه ندهید فرزندانتان در هوای گرم سرسره بازی کنند

رفتن فرزندان به زمین بازی سرگرم کننده و بی ضرر به نظر می رسد. كودكان می توانند بازی ک...

نقاشی های کودکان چه مفهومی دارد؟

کودکان به دلیل آنکه دنیای پاک و ساده ای دارند می توانند در نقاشی‌های خود مفهوم هایی ر...

چه اسباب بازی برای کودکان بگیریم؟

چندنکته را باید در موقع انتخاب و خرید اسباب بازی به خاطر داشت که در این مطلب به یکی ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news