اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 16 تیر 1399
04 تیر 1398 04 تیر 1398
17:44 17:44

ممنوعیت مصرف توت در دوران بارداری

 توت یکی از میوه های ممنوعه در طول دوران بارداری است چرا که تحقیقات نشان می دهد مصرف توت در این دوران خود می‌توانند خطرات بسیاری را برای مادر و جنین به دنبال داشته باشد.

گفتنی است بسیاری از کارشناسان بر این باور هستند که مصرف توت در دوران بارداری خود می تواند عاملی برای بروز حساسیت برای جنین باشد اما این در حالی است که مصرف توت خشک در طول دوران بارداری خود می تواند بسیار مفید باشد.

به طور کلی باید در نظر داشت که توت سرشار از مواد مغذی می باشد که مصرف آن در طول دوران بارداری خود می تواند برای سلامت جنین بسیار تاثیرگذار باشد بنابراین متخصصان تغذیه معتقد هستند که در طول دوران بارداری بهتر است از توت خشک استفاده شود چرا که توت خشک دیگر هیچ گونه حساسیتی را برای جنین ایجاد نخواهد کرد.

جالب است بدانیم که مصرف توت در طول دوران بارداری خود می تواند مانعی برای ابتلا به سرطان باشد چرا که توت سرشار از رزوراترول است که این ماده خود می تواند هم مانع از ابتلا به سرطان باشد و هم اینکه در پیش روی این بیماری نیز موثر واقع شود.

از سوی دیگر باید خاطرنشان کرد که مصرف توت می تواند عاملی برای تصفیه خون باشد چرا که مصرف توت باعث افزایش حجم خون خواهد شد کی نامه خود می تواند تاثیر بسزایی در تصفیه خون داشته باشد.

بدیهی است که بسیاری از کارشناسان طب سنتی بر این باور هستند که مصرف توت خود می تواند عاملی برای افزایش طول عمر باشد چراکه توت سرشار از رزوراترول  است که این وعده خود در افزایش طول عمر بدن و همچنین سلامت تاثیر گذار خواهد بود.

کاهش دردهای روماتیسمی را می توان یکی دیگر از مزایای مصرف توت دانست هرچند در این مورد می توان از دمنوش برگ درخت توت نیز استفاده کرد چرا که برگ این درخت نیز به دریا برخورداری از مواد معدنی بسیار خود دارای خواص درمانی متعددی می باشد.

باید در نظر داشت که در بسیاری از کشورها مصرف توت را مانعی برای زود سفید شدن موها نیز می دهند همچنین مصرف شیره توت را برای درمان سرماخوردگی و آنفولانزا بسیار مناسب می دانند.

لازم به ذکر است که مصرف توت در طول دوران شیردهی خود می تواند عاملی برای افزایش حجم شیر مادر نیز باشد.

آنچه مسلم است بهترین و تنهاترین روش مصرف در طول دوران بارداری استفاده از توت خشک می باشد چراکه مصرف توت خشک حتی برای مادرانی که مبتلا به دیابت دوران بارداری هستند نیز بی خطر خواهد بود.

در خاتمه باید یادآور شد که مصرف توت برای افرادی که گرم مزاج هستند به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود به گونه‌ای که پس از مصرف حدود باید شربت سکنجبین مصرف نمایند در غیر این صورت احتمال بروز حساسیت در این افراد نیز وجود دارد.

اخبار مرتبط

icon news

4 غذا که در دوران بارداری نباید بخورید

دوران بارداری، دوران هوس هایی است که برخی اوقات ناگهانی و گاهی کاملاً خاص و و عجیب و ...

کاهش مضرات سیگار کشیدن مادر بر ریه نوزادان با کمک ویتامین C

در حالی که بهترین راه در دوران بارداری ترک سیگار است اما برای زنانی که نمی‌توانند، بر...

آیا مصرف MSG در دوران بارداری خطرناک است؟

زنان باردار هنگام خوردن غذا باید بسیار محتاط باشند، زیرا این امر به طور مستقیم روی کو...

نکاتی که زنان باید قبل از بارداری بدانند

بچه ‌دار شدن اقدامی بزرگ و مهم است. اگر تصمیم شما برای داشتن فرزند قطعی است، برای گذر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news