اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 29 شهریور 1398
04 تیر 1398 04 تیر 1398
17:44 17:44

ممنوعیت مصرف توت در دوران بارداری

 توت یکی از میوه های ممنوعه در طول دوران بارداری است چرا که تحقیقات نشان می دهد مصرف توت در این دوران خود می‌توانند خطرات بسیاری را برای مادر و جنین به دنبال داشته باشد.

گفتنی است بسیاری از کارشناسان بر این باور هستند که مصرف توت در دوران بارداری خود می تواند عاملی برای بروز حساسیت برای جنین باشد اما این در حالی است که مصرف توت خشک در طول دوران بارداری خود می تواند بسیار مفید باشد.

به طور کلی باید در نظر داشت که توت سرشار از مواد مغذی می باشد که مصرف آن در طول دوران بارداری خود می تواند برای سلامت جنین بسیار تاثیرگذار باشد بنابراین متخصصان تغذیه معتقد هستند که در طول دوران بارداری بهتر است از توت خشک استفاده شود چرا که توت خشک دیگر هیچ گونه حساسیتی را برای جنین ایجاد نخواهد کرد.

جالب است بدانیم که مصرف توت در طول دوران بارداری خود می تواند مانعی برای ابتلا به سرطان باشد چرا که توت سرشار از رزوراترول است که این ماده خود می تواند هم مانع از ابتلا به سرطان باشد و هم اینکه در پیش روی این بیماری نیز موثر واقع شود.

از سوی دیگر باید خاطرنشان کرد که مصرف توت می تواند عاملی برای تصفیه خون باشد چرا که مصرف توت باعث افزایش حجم خون خواهد شد کی نامه خود می تواند تاثیر بسزایی در تصفیه خون داشته باشد.

بدیهی است که بسیاری از کارشناسان طب سنتی بر این باور هستند که مصرف توت خود می تواند عاملی برای افزایش طول عمر باشد چراکه توت سرشار از رزوراترول  است که این وعده خود در افزایش طول عمر بدن و همچنین سلامت تاثیر گذار خواهد بود.

کاهش دردهای روماتیسمی را می توان یکی دیگر از مزایای مصرف توت دانست هرچند در این مورد می توان از دمنوش برگ درخت توت نیز استفاده کرد چرا که برگ این درخت نیز به دریا برخورداری از مواد معدنی بسیار خود دارای خواص درمانی متعددی می باشد.

باید در نظر داشت که در بسیاری از کشورها مصرف توت را مانعی برای زود سفید شدن موها نیز می دهند همچنین مصرف شیره توت را برای درمان سرماخوردگی و آنفولانزا بسیار مناسب می دانند.

لازم به ذکر است که مصرف توت در طول دوران شیردهی خود می تواند عاملی برای افزایش حجم شیر مادر نیز باشد.

آنچه مسلم است بهترین و تنهاترین روش مصرف در طول دوران بارداری استفاده از توت خشک می باشد چراکه مصرف توت خشک حتی برای مادرانی که مبتلا به دیابت دوران بارداری هستند نیز بی خطر خواهد بود.

در خاتمه باید یادآور شد که مصرف توت برای افرادی که گرم مزاج هستند به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود به گونه‌ای که پس از مصرف حدود باید شربت سکنجبین مصرف نمایند در غیر این صورت احتمال بروز حساسیت در این افراد نیز وجود دارد.

اخبار مرتبط

icon news

مصرف الکل در دوران بارداری

ناهنجاری های جنینی ناشی از مصرف الکل یا (FASD) شرایطی است که در شخصی رخ می دهد که ماد...

پرهیزات دوران بارداری

خوردن وعده های غذایی متعادل در همه زمان ها مهم است ، اما هنگام بارداری بیشتر ضروری اس...

آکواژیمناستیک؛ روشی برای تسهیل زایمان

آکواژیمناستیک یکی از ورزش هایی است که اغلب پزشکان متخصص توصیه می کنند که زنان هنگام ب...

واکسن ها در بارداری مضر یا مفید؟

دوران بارداری یکی از حساس ترین دوران های زندگی یک زن محسوب می شود و وقتی مواردی بی ضر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news