اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 22 مهر 1398
05 تیر 1398 05 تیر 1398
08:18 08:18

ذوالنور: رهبری از مجلس گله‌مند است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: در کمیسیون امنیت گله‌مندی رهبری از مجلس را جبران می‌کنیم.

شلیک ما به سمت سرزمین خودمان نیست/ در کمیسیون امنیت گله‌مندی رهبری از مجلس را جبران می‌کنیم/ جزئیات نامه ذوالنور به اعضای کمیسیون امنیت

به گزارش سلام نو، مجتبی ذوالنور  در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس را برعهده گرفته‌اید چه رویکردهایی را نیاز می‌دانید که باید در این کمیسیون احیا و حاکم کنید؟، گفت: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود در دیدار با نمایندگان و مسئولان کشور از مجلس گله کردند و فرمودند آمریکا تاکنون بیش از ۲۰۰ قانون علیه ما تصویب کرده ولی مجلس ما چطور؟ مجلس ما در مقابل چه‌کار کرد؟

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: این ناراحتی مقام معظم رهبری به چه کسی بر می‌گردد؟ به کمیسیون کشاورزی؟ به کمیسیون عمران یا آموزش؟ به کجا برمی‌گردد؟ این ناراحتی ایشان به دوجا برمی‌گردد اول هیات رئیسه مجلس و دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس.

نماینده اصولگرای مردم قم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: من همین حرف را زدم اما یک رسانه حرف بنده را تحریف کرد و تیتر مغرضانه زد. تیتر زد که ذوالنور گفته در دوران ریاست فلاحت‌پیشه مقام معظم رهبری از ایشان راضی نبود. من چنین حرفی نزدم، تحریف کردند؛ چون اگر من به یک رسانه این را گفته باشم یعنی می‌خواهم پخش شود، پس دوباره هم می‌گویم. من با آن خبرنگار چهاربار اتمام حجت کردم که حرف من را تحریف نکنید و تیتر اشتباه نزنید و تغییر ندهید ولی باز هم زهر خود را ریختند و این کار را کردند.

ذوالنور اظهار داشت: درنتیجه وقتی مقام معظم رهبری گله می‌کند که مجلس در تقابل با آمریکا کاری نکرده اولین مخاطب این گله کمیسیون امنیت ملی است. بنابراین ما باید این را حل و جبران کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که شما چگونه می‌خواهید این دغدغه را حل کنید؟، گفت: من نامه‌ای را با یک سوال محوری تنظیم کردم که این نامه را به دوستان خود در کمیسیون امنیت ملی می‌دهم. بنده در این نامه  مساله را طرح کردم که به‌هرحال زمان‌ها می‌گذرد و هرکس ایده‌هایی دارد و ممکن است برخی رئیس نشوند که بتوانند ایده‌های خود را پیاده کند و انتخابات هیات رئیسه هم برای یک سال است و من از الان نمی‌توانم برای سال بعد چیزی را پیش‌بینی کنم.

ذوالنور در تشریح ادامه این نامه اظهار کرد: پس از بیان این مطالب برای هر یک از اعضای کمیسیون امنیت ملی با ذکر نام آن‌ها نوشته‌ام اگر شما همکار عزیز رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بودید و می‌خواستید به مدت یک سال این کمیسیون را اداره کنید برنامه‌های اولویت‌دار شما چه بود؟

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: من این برنامه‌ها را از دوستان می‌گیرم و در جلسات کمیسیون به بحث می‌گذارم و جمع‌بندی می‌کنیم و با نظر جمعی جلو می‌رویم. لذا ما سمت شلیک‌مان اصلا سرزمین داخل‌مان نیست که بعضی‌ها ترسیده‌اند و وحشت کرده‌اند و جوسازی می‌کنند. ما می‌خواهیم دیپلماسی جمهوری اسلامی و بنیه دفاعی کشور تقویت شود و اگر دولت ما هم در این دو بعد درست حرکت می‌کند به او کمک کنیم و اگر دولت ما کج رفت او را به ریل برگردانیم.

وی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع)‌گفت: حضرت فرمودند برادرت را یاری کن چه ظالم باشد چه مظلوم و شخصی پرسید اگر مظلوم است می‌توانم کمک کنم و اگر ظالم است چطور کمک کنم؟ امام فرمود جلوی ظلمش را بگیر. پس اگر دولت کج رفت درصوتیکه ما جلوی کج روی او را بگیریم به دولت کمک کرده‌ایم./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

درخواست عجیب یک نماینده مجلس از رئیس دستگاه قضا ؛ وزرای نیرو و کشور را محاکمه کنید!

حسن کامران دستجردی عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس با انتقاد از عملکرد وزیر نیر...

شعبه ثبت اموال مسئولان در مجلس مستقر می‌شود / اعتراض ذوالقدر از نحوه اداره جلسات مجلس

جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی به ریاست پزشکیان برگزار شده و چند طرح مورد بررسی نم...

آموزش و پرورش باید املاک مازادش را واگذار کند

طبق مصوبه ای که امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی آن را تصویب کردند وزارت آموزش و پرو...

اعلام وصول سوال ۳ نماینده از وزیران نیرو و جهاد کشاورزی

در جریان برگزاری امروز مجلس اعلام وصول سوالات نمایندگان اهواز و پاوه از وزیر نیرو و س...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news