اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه
دوشنبه 28 مرداد 1398
05 تیر 1398 05 تیر 1398
10:09 10:09

حضور سرزده حجت‌الاسلام رئیسی در مترو تهران/ انتقاد از صدا و سیما به دلیل تبلیغ نکردن انتخابات شورایاری‌ها

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه بررسی صلاحیت‌ها در داوطلبین شورایاری‌ها به درستی مدارک نیست بلکه اصل ما بر اعتماد است ، اظهار کرد:  انتخابات شورایاری‌ها باید سالم برگزار شود.

شهرداری در شفافیت پیشتازتر از دولت است/ حضور سرزده رئیس دستگاه قضا در مترو تهران

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس،‌ محمدرضا جوادی‌یگانه در نخستین گردهمایی اعضای هیأت‌های اجرایی مناطق 22‌ گانه پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران به موضوع شفافیت در شهرداری اشاره کرد و اظهار داشت:‌در حال حاضر وضعیت به صورتی شده که خوشبختانه همه افتخار می‌کنند حقوق‌های خود را اعلام کنند و فیش‌های حقوقی رسانه‌ای شود.

* از مدیریت پادگانی به مدیریت محله‌ای پیش رفته‌ایم

وی افزود: در این زمینه شهرداری مدت‌ها از دولت جلوتر است و این نقطه قوت به شمار می‌رود. شهرداری در چند دهه پادگانی اداره می‌شد و اکنون تلاش کرده‌ایم که مردم حضورشان در شهر نمایان باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران ادامه داد: در همین راستا برخی مناطق در حوزه شهروندی فعالیت‌هایی انجام داده‌اند و کارهایی غیرمنتظره برای تقویت حضور شهروندان در فعالیت‌های شهری صورت گرفته است از جمله اینکه طی روزهای گذشته موزه پمپ‌بنزین  راه‌اندازی شد و تلاش کرده‌ایم به سمت مدیریت محله‌ای پیش رویم.

جوادی‌یگانه به حضور حجت‌الاسلام رئیسی بدون هماهنگی قبلی در مترو اشاره کرد و گفت:‌ این مسئله بسیار برای مسئولان شهری مایه خوشحالی است که نشان می‌دهد گام‌های موثری در زمینه حمل و نقل عمومی و علاقه‌مندی‌ها در این زمینه وجود دارد.

وی به موضوع شورایاری‌ها اشاره کرد و گفت: مردم باید سرنوشت خودشان را در محلات تعیین کنند و نظر آنها باید در تصمیمات شهری رعایت شود این که شب تصمیم بگیریم مسیری را پیاده‌راه کنیم و صبح این تصمیم ارائه شود دیگر تاریخ آن گذشته است چرا که رویکرد شهرداری دیگر چنین نیست و نظرات مردم حائز اهمیت است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران بیان داشت: مداخلات شورایاری‌های در امور اجرایی، اداری و مالی مناطق، شهرداری و شورای شهر ممنوع است ولی تنها می‌توانند شورایاری‌ها در تصمیمات محلی نظر موثری داشته باشند. ما نیز موظف هستیم حرف‌های آنها را بشنویم و رعایت کنیم.

* بیشترین نظارت و کمترین دخالت برنامه شورایاری‌ها

جوادی‌یگانه با تأکید بر اینکه شورایاری‌ها باید بیشترین نظارت و کمترین میزان دخالت در شهرداری و شورای شهر و سایر موضوعات شهری داشته باشند، گفت: رابطه سرای محلات و شورایاری‌ها را دوباره باید تعریف کنیم شورایاری نماینده محلات است و در این دوره از انتخابات باید نشان دهیم نگاه متفاوتی به شورایاری‌ها داریم.

وی با اشاره به اینکه در همه بخش‌ها مجری اصلی در انتخابات شورای شهر است گفت:‌ انتخابات به صورت منطقه‌ای برگزار می‌شود، ولی تبلیغات برای مشارکت بیشتر مردم انجام نگرفته است و از صدا و سیما در این زمینه انتقاد داریم، دولت در این زمینه عزم دارد و انتخابات شورایاری‌ها در هیأت دولت مصوب شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه انتخابات شورایاری‌ها باید سالم برگزار شود، گفت: استانداری، فرمانداری، وزارت کشور همکاری خود را برای برگزاری هر چه بیشتر و بهتر این انتخابات اعلام کردند‌، هیأت‌های اجرایی باید روزانه تشکیل شود و پرونده‌ها را بررسی کنند.

* اصل ما اعتماد به مردم در بررسی صلاحیت‌ها است

جوادی‌یگانه گفت: بررسی صلاحیت‌ها در داوطلبین شورایاری‌ها به درستی مدارک نیست بلکه اصل ما بر اعتماد است البته بعد از انتخابات و قبل از آن اگر مشخص شود اطلاعات دروغ است داوطلب مستعفی اعلام خواهد شد و علی‌البدل جای آن می‌آید.

وی بیان داشت:‌برگزاری انتخابات شورایاری‌ها به عهده شهرداری مناطق است و باید تلاش شود که حضور  کمتر از دوره قبل نباشد و تبلیغ‌های محلی هر چه بهتر صورت گیرد./فارس

اخبار مرتبط

icon news

همه مراکز معاینه فنی خودرو شهر تهران امروز تعطیل است

کلیه مراکز معاینه فنی خودرو شهر تهران امروز غیرفعال است.

«کمیسیون بهداشت» تخلفات حوزه سلامت را پیگیری می‌کند

به بیان یعقوب شیویاری نظارت کافی نداشتن از دلایل بروز تخلفات در نظام سلامت است و بهتر...

وزارت کشور: مصوبات مربوط به شورایاری‌ها در دیوان عدالت اداری ابطال نشده است

 سخنگوی وزارت کشور افزود: نامه ریاست سازمان بازرسی کل کشور حاوی نکات مهم و قابل تاملی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news