اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 27 مهر 1398
05 تیر 1398 05 تیر 1398
10:55 10:55

سازمان ملل: درگیری میان فلسطینیان و اسرائیلی‌ها تنها از طریق اقتصادی حل نمی‌شود

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل  به کنفرانس منامه که به دنبال راضی کردن فلسطینیان برای پذیرش معامله قرن از طریق دادن وعده‌های اقتصادی به آنها است، واکنش نشان داد.

image.png

به گزارش سلام نو، فرحان حق، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در جریان کنفرانس مطبوعاتی خود در  واکنش به فعالیت‌های "کارگاه اقتصادی بحرین" اعلام کرد که تدابیر اقتصادی به تنهایی نمی‌تواند درگیری میان فلسطینیان و اسرائیلی‌ها را حل و فصل کند.

این مسئول سازمان ملل همچنین اعلام کرد: موضع ما را نیکولای لادینوف، هماهنگ کننده صلح سازمان ملل هفته گذشته در  نشست شورای امنیت اعلام کرد و باید منظر ماند و دید که در این کنفرانس چه مسائلی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ملادینوف پنجشنبه گذشته خطاب به اعضای شورای امنیت تصریح کرد: حمایت انسانی و اقتصادی از فلسطینیان اقدامی مهم و اساسی برای ایجاد فضای مناسب جهت مذاکراتی قابل قبول است، اما باید تاکید کرد که درگیری میان فلسطینیان و اسرائیلی‌ها تنها از طریق اقتصادی حل نمی‌شود.

وی ادامه داد: این اقدامات صرفاً می‌تواند مکمل فرایند سیاسی مشروع برای پایان دادن به اشغالگری و حل و فصل تمامی مشکلات موجود بر اساس قوانین بین‌المللی باشد.

از سوی دیگر، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که تداوم تلاش‌ها جهت برقراری صلح به منظور تحقق راهکار تشکیل دو کشوری که این امکان را فراهم سازد تا اسرائیلی‌ها و فلسطینیان کنار یکدیگر با صلح و امنیت زندگی کنند، مهم است.

دبیرکل سازمان ملل در جریان کنفرانسی که با هدف جمع‌آوری کمک‌های مالی برای آژانس امداد و کار آوارگان فلسطینی (آنروا) در مقر سازمان ملل در نیویورک برگزار شد، در خصوص طرح اقتصادی ۵۰ میلیارد دلاری برای صلح میان اسرائیلی‌ها و فلسطینیان صحبت کرد.

هدف از برگزاری این کنفرانس آنروا که با کارگاه اقتصادی منامه همزمان است، دستیابی به کمک مالی برای تامین کسری بودجه این نهاد به مبلغ ۱.۲ میلیارد دلار است.

آنروا از سوی مجمع عمومی سازمان ملل اختیار تام داشته و در اردن، کرانه باختری، غزه، لبنان و سوریه فعالیت دارد.

گوترش تاکید کرد که ادامه تلاش‌ها برای تحقق راهکار تشکیل دو کشور  فلسطین و اسرائیل مهم است.

اخبار مرتبط

icon news

استقبال فلسطینی ها از پیروزی رئیس جمهور جدید تونس

پیروزی «قیس سعید» در انتخابات ریاست‌ جمهوری تونس با استقبال گروه‌های فلسطینی مانند حم...

اسرائیل به شهروندانش درباره سفر به روسیه هشدار داد

مقامات رژیم صهیونیستی به شهروندان خود برای سفر به روسیه در پی  بازداشت ایساخار  ۲۶ سا...

هشدار نتانیاهو درباره پاکسازی نژادی کردها در سوریه!

عملیات نظامی ترکیه علیه مناطق شمال سوریه از جانب نخست وزیر رژیم صهیونیستی محکوم شد و ...

حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به خانه‌های مردم فلسطین در کرانه باختری

بامداد امروز شهرهای الخلیل، نابلس و جنین مورد حمله نظامیان رژیم صهیونیستی قرار گرفت ک...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news