اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 29 تیر 1398
05 تیر 1398 05 تیر 1398
11:48 11:48

ربیعی: موضع دولت در قبال آقای زنگنه این است که ایشان وزیر کارا و کاربلد است / ماجرای پارک پلیس نیاز به رسیدگی قضایی دارد

علی ربیعی

سخنگوی دولت، ماجرای پارک پلیس تهران را نیازمند رسیدگی قضایی دانست.

به گزارش ایسنا، علی ربیعی در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه)هیات دولت در جمع خبرنگاران با گرامیداشت فرا رسیدن هفته قوه قضائیه اظهار کرد: دولت در کنار قوه قضائیه آماده‌ی پیشبرد منافع ملی و مصالح مردم است.

وی در ادامه به ارائه‌ی گزارشی از جزئیات جلسه امروز دولت پرداخت و با اشاره به مصوبه لغو روادید چین در جلسه روز یکشنبه هیات دولت گفت: امروز اصلاح ساختار بودجه در جریان است. این اصلاح ، اصلاح پارادایمی است و تنها اصلاح ردیف‌ها نیست. امیدوارم وابستگی به نفت کاهش یابد و این موضوع در جلسه آتی سران قوا مطرح خواهد شد.
سخنگوی دولت ادامه داد: امروز همچنین تصمیماتی درباره برخورد با آفات ملخ اتخاذ شد.
ربیعی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره انتشار فیلمی از برخورد نیروی انتظامی با دختری در پارک پلیس تهران و وعده های انتخاباتی رئیس جمهوری در این باره اظهار کرد: آقای رئیس جمهوری در این باره با وزیر کشور صحبت کردند، این موضوع نیاز به رسیدگی قضایی دارد.

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره حاشیه‌های بوجود آمده در وزارت نفت و ماجرای استفاده از دستگاه پوز و نفوذ یک جاسوس زن‌ در این وزارت‌خانه گفت: موضع دولت در قبال آقای زنگنه این است که ایشان وزیر کارا و کاربلد است و در شرایط تحریم‌ بهترین فرد برای کسب و فروش است.
وی افزود: گفتند که وقتی زنگنه آمده صادرات کمتر شده است، اما بر اساس آمار وزارت نفت در شرایط تحریم، فروش نفت را به ۱ میلیون و 350 بشکه نفت رساند که این بیشتر از دوره مشابه قبل در وضعیت تحریم است.
سخنگوی دولت تاکید کرد: دستگاه پوز هیچ ربطی به آقای زنگنه نداشته است. وزارت اطلاعات رفتم و کارشناس مربوطه این مسئله را اعلام کرد.
وی ادامه داد :در وزارت نفت یک خانمی بازداشت شده که کارمند یکی از شرکت‌های اروپایی است. معمولا این شرکت‌ها برای جمع‌آوری اطلاعات رقابت می‌کنند اینکه این کار جاسوسی است باید اجازه بدهیم اطلاعات به سرانجام برسد. جالب است که نماینده مجلس این موضوع را بیان می‌کند در حالی که باید دستگاه قضا اطلاع رسانی کند.
این خبر تکمیل می‌شود .

اخبار مرتبط

icon news

ربیعی: راه‌حل توسعه منطقه‌ای از درون جوامع محلی و توانمند شدن و ایجاد باورهای ذهنی توسعه‌گرا رخ خواهد داد

 سخنگوی دولت از برگزاری نشست هم‌اندیشی احزاب و فعالین سازمان‌های مدنی در سالن استاندا...

تشکر ربیعی از آتش نشانی و هلال احمری‌ها

سخنگوی دولت از نیروهای آتش‌نشانی و هلال‌احمر برای سرعت عمل در نجات 9 دانش‌آموز گرفتار...

ربیعی: امور تامین اجتماعی را به گونه‌ای دنبال کنیم که ایرانیان زندگی با ریسک کمتری داشته باشند

سخنگوی دولت با بیان اینکه  دخالت دستگاه‌های اجرایی در پرونده نجفی را تکذیب می‌کنم، اف...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news