اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 25 مهر 1398
05 تیر 1398 05 تیر 1398
12:47 12:47

توضیحات دادستان کشور در مورد حضور زن نفوذی در وزارت نفت

دادستان کل کشور با بیان اینکه مسؤولان دولتی باید خود اهتمام داشته باشند که جلوی حقوق‌های نجومی در صندوق بازنشستگی را بگیرند، گفت:  اگر تخلفی صورت گیرد دستگاه‌های اجرایی باید ورود کنند و از آن جلوگیری کنند .

 

 

واکنش دادستان کشور به انتشار «فیش‌های نجومی» و «زن نفوذی در وزارت نفت»

به گزارش سلام نو، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در گفت‌وگوی ویژه خبری در پاسخ به موضوع انتشار حقوق‌‌های نجومی در صندوق بازنشستگی و اینکه چرا مدعی‌العموم اقدام بازدارنده در این رابطه نمی‌کند، گفت: ما باید مطلع شویم که چه کسی این حقوق‌ها را می‌گیرد به صرف اینکه در جایی یا کسی می‌گوید حقوق نجومی وجود دارد یا اینکه اطلاعات دست اول منتشر می‌کنند، دستگاه قضا نمی‌تواند به آن ورود داشته باشد.

وی ادامه داد: دربحث حقوق‌های نجومی، مجلس ورود کرد، قانون را وضع کرد و برای برخورد با حقوق‌های کلان به دستگاه‌های اجرایی دستورالعمل‌های لازم ابلاغ شده است.

دادستان کل کشور گفت: بنابراین چنانچه اگر تخلفی صورت گیرد دستگاه‌های اجرایی باید ورود کنند و از آن جلوگیری کنند. مسوولان دولتی باید خود اهتمام داشته باشند که جلوی این حقوق‌ها گرفته شود.

منتظری تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی وقتی حقوق‌ها را می‌بینند اگر از حد مجاز فراتر رفت باید خودشان اقدام کنند بنابراین آنهایی که اطلاعات مستند در این رابطه دارند می‌توانند برای دادستانی بفرستند و صرف شایعه برای ما سند نیست، قطعاً جایی که ببینیم تخلفی می‌شود و حقوق جامعه تضییع می‌گردد ما اقدام خواهیم کرد.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره حضور یک زن نفوذی در وزارت نفت و دستگیری یک مقام مسوول در این وزارتخانه گفت: پرونده‌های این چنینی که در دادسرا تشکیل می‌شود تا زمانی که مشمول تحقیقات هستند و بازپرس تحقیقات لازم را انجام می‌دهد، نه به موجب قانون مجاز هستیم که آن را افشا کنیم و نه مصلحت مجموع کشور است که بخواهیم آنها را دنبال کنیم و یا اطلاعات ناقص را در اختیار دیگران بگذاریم.

دادستان کل کشور گفت: یک جرمی واقع شده است و دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و قضایی به آن ورود پیدا کرده‌اند بنابراین باید تحقیقات تکمیل شده و زمانی که به مرحله‌ای برسد که قابل انتشار باشد قطعاً منتشر خواهد شد./فارس

اخبار مرتبط

icon news

حقوق 32 میلیونی شهرداری اهواز به کارمندش / شهردار اهواز بی‌خبر است؟

حقوق معوقه کارگران چندین شرکت بزرگ در صدر اخبار است که فیش حقوقی کارمندی در اهواز مبن...

مخالفت‌ها با جوان‌گرایی در صندوق بازنشستگی جواب داد / رئیس جمهور سید میعاد صالحی را برکنار کرد

فشارها روی محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی،برای برکناری مدیر جوان صندوق...

آغاز ثبت‌نام بازنشستگان نمونه کشوری

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد بازنشستگان نمونه کشوری ۵ شهری...

شریعتمداری: دولت بدهی هنگفتی به تأمین اجتماعی دارد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:  دولت بدهی هنگفتی به تأمین اجتماعی دارد و به همین...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news