اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 25 تیر 1398
05 تیر 1398 05 تیر 1398
12:50 12:50

هاشمی: درگیری سیاسی و جناحی آسیب به نهاد شورایاری است

رئیس شورای شهر تهران گفت:  فرمانداری و وزارت کشور کمک می‌کنند که با روش الکترونیکی شدن شمارش آرا انجام گیرد.

هاشمی: برای انتخابات شورایاری‌ها نباید لیست داد

به گزارش سلام نو، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر در اولین گردهمایی اعضای هیأت‌های اجرایی مناطق 22‌ گانه پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها شهر تهران اظهار داشت: در این دوره از برگزاری انتخابات داوطلبین می‌توانند حداقل سن 22 سال داشته باشند و این زمینه را فراهم خواهد کرد که حتی دانشجویان با فرض معافیت تحصیلی بتوانند شورایار محلات شوند.

وی افزود: نخبگان، تحصیل‌کرده‌ها، دانشجویان، زنان و افراد از صنوف مختلف می‌توانند در انتخابات شورایاری‌ها داوطلب شوند و شورای شهر را در بهتر شدن محلات یاری کنند و نقش آنها برای مدیریت شهری مفید است.

هاشمی در ارتباط با تبلیغات انتخابات شورایاری‌ها گفت: تبلیغات نسبت به 4 سال قبل به سمتی پیش رفته که می‌توان بیشتر از فضای مجازی استفاده کرد و این فضا اکنون برای تبلیغات آماده‌تر است و با هزینه کمی می‌توان تبلیغات را انجام داد و پررونق شدن فضای انتخابات را شاهد بود.

رئیس شورای شهر گفت: در دور قبلی انتخابات شورایاری‌ها حدود 540 هزار نفر مشارکت داشتند که امیدواریم با انجام تبلیغات در فضای مجازی این آمار افزایش یابد همچنین بتوانیم افزایش 3 برابری شرکت در انتخابات شورایاری‌ها را همچون شورای شهر شاهد باشیم.

وی تأکید کرد: درگیری سیاسی و جناحی آسیب به نهاد شورایاری است که تقاضا داریم احزاب سیاسی به این انتخابات نگاه سیاسی نداشته باشند و نگاه صنفی مورد توجه قرار گیرد تا شکل‌گیری فضای چندقطبی و دوقطبی را شاهد نباشیم.

هاشمی گفت: متخصصین فارغ از هر حزبی خودشان را به عنوان داوطلب اعلام کنند و لیستی به معنای امروزی ندهیم که احساس شود انتخابات را سیاسی می‌کنیم.

رئیس شورای شهر در مورد موضوع رد صلاحیت‌ها در انتخابات شورایاری‌ها گفت: بررسی صلاحیت‌ها به صورتی بوده که در این انتخابات اساس خوداظهاری را مدنظر گذاشته‌ایم و پس از آن اطلاعات خوداظهاری بررسی می‌شود و اگر دروغ باشد خود به خود اعتبارنامه صادر نخواهد شد.

وی بیان داشت: در انتخابات مجلس اگر نماینده‌ای به صلاحیت نماینده دیگری معترض باشد می‌تواند اعتبارنامه برای تحقیق بازگردد ولی چنین موضوعی در شورایاری‌ها وجود ندارد و اگر در خوداظهاری مشکلی رویت شود لازم است برخورد مناسب صورت گیرد.

هاشمی در خصوص شمارش آرا گفت: فرمانداری و وزارت کشور کمک می‌کنند که با روش الکترونیکی شدن شمارش آرا انجام گیرد. صندوق‌ها و تجهیزات لازم در این زمینه ارائه خواهد شد و اولین بار است که به این روش انتخابات در تهران برگزار می‌شود.

رئیس شورای شهر خاطرنشان کرد: نباید شکی در صیانت آرا باشد چرا که الکترونیکی شدن روشی علمی و بدون احتمال تقلب است از طرفی سرعت عمل در شمارش آرا بالاست و بلافاصله بعد از اتمام رأی‌گیری نتیجه به سمع همه خواهد رسید. /فارس

اخبار مرتبط

icon news

بازدید محسن هاشمی از تونل فاضلاب غرب تهران

رئیس و دو عضو  شورای شهر تهران از تونل فاضلاب غرب تهران بازدید کردند.

جوانگرایی محسوسی در شورایاری هاست

رئیس شورای شهر تهران افزود:سن  افراد شرکت کننده در انتخابات شورایاری ها زیر ٤٠ ساله ه...

چند میلیون تبعه خارجی در کشور زندگی می‌کنند؟

مدیر کل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور اعلام کرد که 3 میلیون تبعه خارجی مجاز و غیر ...

بدرقه با شکوه شهدا نشان داد که دفاع از ایران اسلامی در برابر تهدید دشمنان، بزرگترین ارزش جامعه است

رئیس شورای شهر تهرانافزود:  بدرقه با شکوه این شهدا توسط مردم نشان داد که همچنان دفاع ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news