اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 28 آبان 1398
05 تیر 1398 05 تیر 1398
16:28 16:28

آشنایی با خواص درمانی فیروزه

فیروزه یکی از سنگ های قیمتی می باشد که دارای خواص درمانی بسیاری نیز است.

گفتنی است بسیاری از صاحب نظران بر این باور هستند که استفاده از سنگ فیروزه خود می تواند تاثیر بسزایی در تقویت قوه بینایی داشته باشد. به گونه ای که در گذشته از سنگ فیروزه سرمه تهیه می‌شد که استفاده از آن را برای تقویت بینایی بسیار موثر می دانستند.

از سوی دیگر باید خاطر نشان کرد که یکی دیگر از مزایای استفاده از سنگ فیروزه را می‌توان در درمان بیماری‌های ریوی و گلودرد دانست که البته برای استفاده از این روش سنگ فیروزه را بر روی سینه قرار می دادند تا از این طریق فرد بیمار در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سلامت کامل دست یابد.

جالب است بدانیم که یکی دیگر از مزایای استفاده از سنگ فیروزه در طب سنتی درمان دردهای شکمی می باشد که برای این منظور سنگ فیروزه را پودر می‌کردند و آن را برای مصرف به فرد بیمار می دادند که این خود تاثیر بسزایی در درمان دردهای شکمی دارد.

پر واضح است که درمان عفونت های باکتریایی و همچنین بیماری های کبدی را نیز می توان در زمره دیگر خواص درمانی استفاده از فیروزه دانست.

باید در نظر داشت که از دیگر خواص استفاده از سنگ فیروزه می توان به درمان گزش حشرات اشاره کرد چرا که در طب سنتی افرادی که به گزش شدید حشرات مبتلا می شدند برای درمان آنها از سنگ فیروزه استفاده می شد.

افزایش اعتماد به نفس یکی دیگر از خواص درمانی استفاده از سنگ فیروزه است به گونه ای که بسیاری از کارشناسان طب سنتی بر این باور هستند که به همراه داشتن این سنگ خود می تواند تاثیر بسزایی در افزایش اعتماد به نفس فرد داشته باشد.

آشنایی با دیگر خواص سنگ فیروزه

آنچه مسلم است سنگ فیروزه دارای خواص درمانی متعدد دیگری می باشد از این رو در ادامه به آنها اشاره خواهد شد.

تحریک و راه اندازی نیروها و چاکراهای انسان ها

آرامش دادن

بیدار شدن نیروهای درونی افراد

درمان انواع بیماری های معده مثل زخم ، ورم ،درد معده

درمان انواع سر درد و میگرن

درمان دردهای عضلانی و استخوانی

درمان یبوست

درمان بادفتق

درمان درد ریح

درمان جنون

درمان درد اعضاء

درمان صرع

درمان سنگ کلیه

درمان بیماری های طحال

خواص سنگ فیروزه که در روایات آمده است:

رفع بی نیازی و دوری فقر

ایجاد فرزند موثر

استجابت دعا

فتح و پیروزی

دور گرداننده دردها

گشایش سینه

ازدیاد قوت دل

برآورده شدن حاجات

جالب است بدانیم که برخی از افراد بر این باور هستند که اگر سنگ فیروزه که به همراه دارید خرد شد باید آن را در خاک دفن کرد چرا که سنگ خرد شده می تواند انرژی منفی بسیاری را به دنبال داشته باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news