اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 خرداد 1399
05 تیر 1398 05 تیر 1398
17:36 17:36

تماشای تخریب شخصیتی تهمینه میلانی برایم جالب و غم انگیز است!

ما تخریب گران خوبی هستیم. همان طور که بت سازان مجربی هستیم. به خصوص آن دسته از ما که خرافاتی هستیم بی محصول. پیشنهادی دارم: وقتی تیشه بر می داریم تا به ریشه ی یک انسان بزنیم، تمامِ او را بینیم؛ به خصوص شرافتش را که این روزها کمیاب است.

خزر مهران فر در صفحه شخصی خود متنی با موضوع به تماشای تخریب شخصیتی تهمینه میلانی نشستن برایم هم جالب بود و هم غم انگیز. درمورد کپی بودن نقاشی هایش حرف نمی زنم که زیاد گفته اند و مشکل من این است که جز این نگفته اند. آن چه قابل تأمل است وجود جریانی تخریب گر است که هدفمندانه شکل گرفته و بسیاری از مردمی که با بانیان این جریان مشکل بنیادین دارند را نیز با خود همراه کرده است. جریانی که سال هاست قصد تخریب و حذف کردن میلانی و امثال او را دارد و ماجرای نمایشگاه نقاشی آبی بود که به آسیاب شان ریخت تا جریان چرخش آسیاب تخریب را چندبرابر کند. جریانی که کمر بسته است به حذف معترضین راستین و در سینما میلانی همیشه از خطرناک ترین آن ها بوده و حضور جدی اش از فیلم(نیمه ی پنهان - هزار و سیصد و هفتاد و نه) به بعد به مراقبت عده زیادی خوش نیامد.

معترضین به روش های مختلفی سرکوب می شوند و یکی از آن ها انداختن شخص در سراشیبِ فرسایشیِ مهلکی است که به ذره ذره او را از عمل باز می دارد. آن فیلم نامه هایش که حرف بسیار برای گفتن دارند پروانه ی ساخت نمی گیرند تا ناچار شود برای بقا فیلم نامه های خنثی تری را ارائه دهد که اعتبار فیلمسازی اش در مقایسه با آثار پیشین خودش زیر سوال رود. بعد حق به جانب مهر تأیید بر این می زنند که دوره ی او تمام شده تا بتوانند از چهره های جدیدی رونمایی کنند.

چهره هایی که با سرعت سرسام آوری محبوب مردم می شوند، بی آن که درک شود همه چیز هدفمند و از پیش تعیین شده است. حالا همه چیز آن طور که آن ها خواسته اند پیش رفته است. اهالی موج سوار سینما نیز با علم به قضیه و شناخت سرچشمه برای منافع خود با آن ها همراه می شوند.میلانی آثار باارزش، متفکرانه و دغدغه مند به سینمای ایران هدیه داده است؛ آثاری ماندگار و قابل تأمل. زندان رفته، شکنجه شده اما هرگز مانند خیلی ها در همین سینما تواب نشده و باج نداده است. رانت خواری نکرده است. شرافتمندانه تحمل کرده و به مرامش وفادار مانده است. پرسش این است که این ارزش ها قابل تأمل هستند یا نه؟ آیا او در کل برای جامعه اش فردی مفید بوده یا مضر؟

ما تخریب گران خوبی هستیم. همان طور که بت سازان مجربی هستیم. به خصوص آن دسته از ما که خرافاتی هستیم بی محصول. پیشنهادی دارم: وقتی تیشه بر می داریم تا به ریشه ی یک انسان بزنیم، تمامِ او را بینیم؛ به خصوص شرافتش را که این روزها کمیاب است.

پس گفتار: می دونم کامنت های این پست مخالفه و اکثرن اینه که ولی کپی کرده...

چون من چیز دیگه ای گفتم جوابی نمی دم.

#تهمینه_میلانی#تهمینه میلانی#افشین_پرورش#افشین پرورش

اخبار مرتبط

icon news

تماشای تخریب شخصیتی تهمینه میلانی برایم جالب و غم انگیز است!

درمورد کپی بودن نقاشی هایش حرف نمی زنم که زیاد گفته اند و مشکل من این است که جز این ن...

چند تیتر از روزنامه های امروز

تهمینه میلانی با منتشر کردن چند تصویر از تیتر روزنامه های ایران درمورد مسائل مربوط به...

مقاله آدم های موفق چطور از پس آدم های بدذات برمی آیند؟/بخش اوّل

هرگز تصور نکنید که قطع صحبت های آن ها، ترک کردن اتاقتان در هنگام ورود این افراد، کاری...

از واکنش تهمینه میلانی درمورد کاریکاتور بزرگمهر حسین پور درمورد خودش تا پاسخ هومن خلعتبری

بزرگمهر حسین پور در یکی از پُست های اخیر خود در صفحه شخصی اش با انتشار این تصویر از ت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news