اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 30 مهر 1398
05 تیر 1398 05 تیر 1398
16:32 16:32

سقوط ادامه دار سلبریتی‌ها؛ این بار نوبت امیر جعفری است

اشتباه بد مهناز افشار در توییتر، ماجرای ستاره اسکندری فارغ از اینکه به او جفا شده یا خیر و اظهارات تعجب برانگیز امیر جعفری که در حال حاضر دست به دست می شود در کنار حمایت همه این چهره ها از حسن روحانی باعث شده تا بسیاری آینده سلبریتی ها در آینده کشور به ویژه در آینده سیاسی را تیره و تار ببینند.

سلام نو – سرویس اجتماعی: سلبریتی‌ها به پایان خود رسیده اند؟. در روزهایی که اخبار سلبریتی ها به منفی ترین شکل ممکن در رسانه ها تیتر و در شبکه های اجتماعی ترند می شود باید برای این سوال پاسخ قابل قبولی یافت.

به گزارش سلام نو، اگر در سال های پیش از انقلاب روحانیون و روشنفکران در جامعه مرجعیت فکری داشتند و بسیاری از مردم چشم هایشان به دهان مردم بود در حال حاضر این مسئولیت در یک روند قابل مطالعه به دست سلبریتی هایی افتاده که عموما ضعفشان در سواد رسانه ای و تحلیل آشکار است و نباید انتظار دانش خاصی از آنها داشته باشیم.

اشتباه بد مهناز افشار در توییتر، ماجرای ستاره اسکندری فارغ از اینکه به او جفا شده یا خیر و اظهارات تعجب برانگیز امیر جعفری که در حال حاضر دست به دست می شود در کنار حمایت همه این چهره ها از حسن روحانی باعث شده تا بسیاری آینده سلبریتی ها در آینده کشور به ویژه در آینده سیاسی را تیره و تار ببینند.

اگرچه هنوز هم می توان از برخی کارکردهای مثبت سلبریتی ها دفاع کرد اما اظهارات عجیب و پرحاشیه بخشی از این اشخاص باعث شده تا اعتمادی که در گذشته بین مردم و چهره های مطرح بدون هیچ دلیلی شکل گرفته شکننده شود. امیر جعفری به عنوان هنرمندی که در این سالها به دغدغه های اجتماعی شهره بود در سخنانی باورنکردنی موجی از اعتراضات را علیه خود به وجود آورده است.

امیر جعفری در کلیپی که به طرز گسترده ای پخش شده از بنزسوار شدن پسر فلان وزیر حمایت می کند و عملا ژن خوب بودن و موقعیت هایی که ناعادلانه در اختیار افراد مختلف در جایگاه های متفاوت قرار می گیرد را تایید می کند. این در حالی است که این بازیگر  در بحبوحه زلزله کرمانشاه اظهار کرده بود: مسئولین اگه وجودش رو دارن پراید سوار شن! یا برن کرمانشاه تو چادر زندگی کنن!

واکنش کاربران به اظهارات امیرجعفری

پس از پخش این کلیپ در فضای مجازی هشتگ امیر جعفری خیلی زود در فضای مجازی ترند شد. غالب کاربران از این بازیگر مطرح به تندی انتقاد کرده اند و برخی عکس او را کنار حسین هدایتی و بابک زنجانی که هم اکنون زندانی هستند منتشر کرده اند.

کاربری به نام فاطمه میم نوشته است: پدر من سی و سه سال به فرزندان این کشور درس داده و خاک گچ خورده، چند روز پیش دو سوم حقوقش رو بابت عصب‌کشی دندونش خرج کرد، و البته از عهده‌ی هزینه‌ی ایمپلنت دندوناش برنمیاد اون هم برای این کشور زحمت کشیده حق من نیست بنز سوار بشم؟

کاربر دیگری نیز در همین راستا نوشته است: آقای #امیرجعفری بابای من تو موقعیتی که می‌تونست میلیونها پول در بیاره شرافتشو نفروخت،هر روز جونش کف دستش بود و دوتا مهره گردن و قلبش رو گذاشت بابت کارش، هفته‌ای یه‌بار میدیدیمش. وقتی بازنشسته شد میتونست یکی از بچه‌هاشو معرفی کنه جاش بره سر کار ولی چون به کارش مرتبط نبودیم نکرد.

خلیل الله بلوچی نیز توییت کرده است: #امیرجعفری گفته: «فرزند فلان وزیر چرا بنز سوار نشود؟ خب پدرش شب بی‌خوابی کشیده.. متاسفم! پدر ما زیر این شب‌ها جان کندن، چرا ما حتی پراید سوار نشدیم؟! بابای من هرچی کار کرد پایین‌تر رفت، اون آقازاده بود که باباش هرچی کار نکرد بالاتر رفت!

کاربری به نام صفوچی هم به طعنه نوشته است: بلاخره یکی حرف دل پسر عارف رو فهمید. #امیرجعفری

در این بین با توجه به هجمه های گسترده علیه رامبد جوان، نگار جواهریان و ستاره اسکندری یکی از کاربران نوشته است: من توهم توطئه ندارم. اما به نظر شما در عرض یک ماه این حجم حمله‌ی مجازی به سلبریتی‌های سینمایی طبیعی است؟ ما به چیزیمون شده؟ یا کسی در طراحی دست داشته؟ یا چی؟

اخبار مرتبط

icon news

پلیس سلبریتی‌های بدحجاب را دستگیر می‌کند

سردار احمد نوریان سخنگوی نیروی انتظامی از تذکر و برخورد با بدحجابی سلبریتی‌ها خبر داد...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news