اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه
دوشنبه 31 تیر 1398
06 تیر 1398 06 تیر 1398
09:25 09:25

کاهش تنش های منطقه خلیج فارس در اولویت دولت انگلیس قرار دارد

وزیر امور خارجه انگلیس اظهار کرد:  تهران یا واشنگتن خواهان جنگ  نیستند اما بسیار نگرانیم که جنگ به‌صورت تصادفی رخ دهد.

 

 

مقامات انگلیس خواستار کاهش تنش میان ایران و آمریکا شدند

به گزارش سلام نو، «ترزا می»، نخست‌وزیر انگلیس پیش از سفر به ژاپن برای شرکت در اجلاس گروه ۲۰ با تکرار برخی ادعاهای همیشگی از جامعه بین‌المللی خواست در برابر آنچه او فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران نامید، ایستادگی کنند.

ترزا می در عین حال خواستار تنش‌زدایی فوری میان ایران و آمریکا و توسل به راهکارهای دیپلماتیک برای حل مسائل بین دو کشور شد و گفت: اولویت بایستی تنش‌زدایی فوری و توسل به راهکارهای دیپلماتیک باشد.

نخست‌وزیر انگلیس همچنین در پیام خود که به گفته رسانه‌ها کنایه به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا است، گفت: تنها از طریق همکاری و مصالحه است که ما می‌توانیم از امنیت و رفاه شهروندانمان محافظت کرده و دنیا را به مکانی امن‌تر برای زندگی تبدیل کنیم.

همزمان، «پنی موردانت» وزیر دفاع انگلیس که برای شرکت در نشست وزیران امور خارجه کشورهای اروپایی به بروکسل سفر کرده، اوضاع ملتهب منطقه خلیج فارس را عمیقاً نگران کننده خواند و تاکید کرد: هدف اصلی ما کاهش تنش هاست و این کاری است که ما برای آن تلاش می کنیم.

وزیر دفاع انگلیس در جمع خبرنگاران افزود: ما می خواهیم تردد کشتی ها را حفاظت کنیم و این برای بسیاری از کشورها حائز اهمیت است. اوضاع را همانطور که پیش می رود دنبال کرده و به صورت موردی واکنش نشان خواهیم داد.

وی درعین حال تکرار کرد که کاهش تنش های منطقه خلیج فارس در اولویت دولت انگلیس قرار دارد و این کشور نیرو و دارایی های بسیاری در منطقه دارد و برای هر وضعیتی آماده است.

وزیر امور خارجه انگلیس همچنین گفت: گمان نمی‌کند تهران یا واشنگتن خواهان جنگ باشند اما بسیار نگران آن است که جنگ به‌صورت تصادفی رخ دهد.

بسیاری از کارشناسان اعزام ناوها و تجهیزات نظامی آمریکا به خلیج فارس را مهمترین عامل تشدید تنش در منطقه عنوان کرده اند.

از سوی دیگر اعزام ناوها و تجهیزات نظامی آمریکا به خلیج فارس با نگرانی بسیاری از کشورها و بویژه کشورهای منطقه روبرو شده و رهبران سیاسی کشورها و شخصیت‌های بین المللی خواستار پرهیز از تنش در منطقه شده‌اند، هرچند تجاوز پهپاد آمریکایی به حریم هوایی ایران نشان می‌دهد که واشنگتن برخلاف هشدارها همچنان با ماجراجویی در منطقه به دنبال افزایش تنش‌ها است./مهر

اخبار مرتبط

icon news

سفر ولیعهد ابوظبی به چین

ولیعهد ابوظبی وارد چین شد.

ایران به دنبال ایجاد جنگ در منطقه است

معاون دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در امور سیاسی مدعی شد:  نفتکش‌ها در آب‌های بین‌ال...

تحریم های آمریکا و اروپا علیه روسیه یک نوع بیماری است

 «کلوس ارنست» کارشناس اقتصاد موسسه «بوند اشتراگ» معتقد است: پنج سال از تحریم های اروپ...

هیل:تهدید پهپادهای ایران فقط به آب‌های ساحلی ایران یا کشورهای همجوار با آن محدود نمی‌شود

پایگاه خبری «هیل» در گزارش خود نوشت: ایران در حال ایجاد زرادخانه‌ای از پهپادهای بومی ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news