اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 17 خرداد 1399
06 تیر 1398 06 تیر 1398
08:40 08:40

وضعیت مطلوب آبرسانی روستایی لرستان از زبان وزیر نیرو

وزیر نیرو در جریان سفر به استان لرستان و در الیگودرز افزود: از سال ۹۲ هر هفته ۳۲ روستا در سطح کشور به شبکه آب سالم وصل می شوند و این کار تا پایان دولت دوازدهم ادامه خواهد داشت.

 وزیر نیرو : در حال حاضر ۵۳۶ پروژه در لرستان در دست اجرا است

به گزارش سلام نو، رضا اردکانیان در آیین کلنگ زنی آبرسانی به روستاههای متاثر الیگودرز از کانال قمرود گفت: ۵۳۶ پروژه در حوزه های مختلف آب و برق و انرژی آبفای شهری و روستایی در حال ساخت هستند که برای احداث این پروژه ها ۳۵۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده و بطور متوسط پیشرفت کاری طرحها ۶۴ درصد می باشد .

وی افزود: این پیشرفت فیزیکی  باتوجه به شرایط مشابه در سایر استانها ، پیشرفت خوب و قابل ملاحظه ای هست و امیدواریم امکانات عمومی دولت و کشور این اجازه رو به ما بدهد که بتوان به تکمیل این طرحها سرعت بیشتری داده شود.

افتتاح و کلنگ زنی از ۱۳ پروژه

اردکانیان در خصوص طرحهای قابل افتتاح در استان می افزاید: در دو روز اقامتی که در لرستان خواهیم داشت ۱۳ پروژه در شهرهای خرم آباد، بروجرد، پلدختر ، ازنا و کوهدشت  به بهره برداری خواهند رسید و ۵ پروژه نیز در الیگودرز خرم آباد و پلدختر در حوزه آبرسانی های شهری و روستایی ،تصفیه خانه های آب و فاضلاب و پروژه های متععد در بخش برق  و آغاز عملیات ساخت یک سد کلنگ زنی خواهند شد.

وزیر نیرو با بیان اینکه آبرسانی به روستاهها در جمهوری اسلامی یکی از موضوعات مهم است اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید نیز از سال ۹۲ بطور خاص و ویژه باعتایت مقام معظم رهبری که هر ساله دارند منابعی از صندوق توسعه ملی به این مهم اختصاص پیدا کرده و همکاران ما در همه استانها در شرکتهای آب و فاضلاب روستایی اهتمام لازم را داشتند به نحوی که از سال ۹۲ هر هفته ۳۲ روستا در سطح کشور به شبکه آب سالم وصل می شوند و این کار تا پایان دولت دوازدهم ادامه خواهد داشت.

رضا اردکانیان پروژه آبرسانی به روستاههای الیگودرز متاثر از طرح قمرود را مهم دانست و افزود: می بایست زودتر این امکان را فراهم می کردیم تا هموطنان ما در این منطقه از امکانات آب سالم بهره مند می شدند که خداروشکر این فرصت در حال حاضر فراهم شده و با پایان مراحل ساخت حدود ۱۰۰ روستا در فازهای مختلف به این شبکه وصل خواهند شد.

اردکانیان ادامه داد: در فاز نخست این طرح ۱۹ روستای منطقه به شبکه آب شرب وصل می شوند که امیدواریم سال آینده بتوانیم آن را برای مردم به بهره برداری برسانیم همچنین علاوه بر این طرح قمرود ،  ۳۴ روستای دیگر در سطح استان به شبکه آبرسانی وصل شدند و از آب سالم و پایدار بهره مند گردیدند.

وزیر نیرو در پایان وضعیت آبرسانی روستایی لرستان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: باتوجه به مشکلات اقتصادی کشور با اهتمام ویژه مسئولان استان، نمایندگان مردم در مجلس و عنایت دولتها خوشبختانه آبرسانی به روستاهها در لرستان نسبت به متوسط کشوری در وضعیت بالاتری قرار دارد که در این فرصت جا دارد از همه همکاران و مسئولان استانی و همچنین نمایندگان تشکر و قدردانی نمایم./خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

پیام تسلیت رئیس‌جمهور به مهندس چیت‌چیان

حجت الاسلام حسن روحانی در پیامی درگذشت پدر وزیر پیشین نیرو، مهندس چیت‌چیان را تسلیت گ...

آب و برق مجانی شد؟

 وزیر نیرو که پس از شیوع کرونا وعده همکاری با مشترکان برای پرداخت قبوض آب و برق را دا...

۱۱کاندیدای انتخابات مجلس انصراف دادند

بنابر اعلام معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی لرستان با انصراف ۱۱ کاندیدای انتخابات مجلس ...

پلیس با بی‌نظمی تبلیغاتی کاندیداها برخورد می‌کند

هرگونه بی‌نظمی تبلیغاتی هواداران نامزدهای انتخابات مجلس با برخورد پلیس روبرو خواهد شد...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news