اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 22 آبان 1398
06 تیر 1398 06 تیر 1398
10:55 10:55

ملت ایران در پاسداشت روحیه استقلال‌طلبی خود، هرگز مماشات نکرده است

دبیر هیئت دولت با بیان اینکه ملت ایران هرگز از آرمان استقلال خود عقب‌نشینی نخواهد کرد، افزود: روحیه که برآمده از اعتقادات دینی و میهنی مردم است، به سادگی به دست نیامده که بخواهد با مرور زمان از دست برود.

ملت ایران همواره قدردان و پاسدار خون شهدای خود خواهد بود/ روحیه عزتمندی و استقلال‌طلبی ایرانیان مشمول مرور زمان نخواهد شد

به گزارش سلام نو، محسن حاجی‌میرزایی (دبیر هیئت دولت) در حاشیه مراسم تشییع پیکر شهدای گمنام تازه تفحص شده، در پاسخ به پرسشی مبتنی بر چرایی استقبال پرشور ملت ایران از شهدا، به رغم گذشت بیش از سه دهه از پایان جنگ، اظهار داشت: ملت ایران در طول تاریخ، نشان داده که همواره بر سر مواضع اصولی خود می‌ایستد و این مواضع اصولی مشتمل بر پاسداری از حریم دین اسلام و نیز استقلال میهن است و شهدا نیز، پیشتازان پاسداری از این دو حریم مقدس هستند.

وی افزود: حتی اگر صد سال دیگر نیز از پایان دفاع مقدس زمان سپری شود، ملت ایران هرگز از آرمان استقلال خود عقب‌نشینی نخواهد کرد و همواره از شهدا به عنوان پرچمداران این مسیر مقدس، استقبال می‌کند و یاد و خاطره و سلوک آنها را هرگز فراموش نخواهد کرد.

دبیر هیئت دولت همچنین در رابطه با چرایی استمرار این روحیه در میان ایرانیان، یادآور شد: آنچه که در هشت سال دفاع مقدس و پس از آن در دفاع از حرمین شریفین روی داد، برآمده از یک روحیه و عزم و باور ملی است و این باور همواره در طول تاریخ خود را در بزنگاه‌های این‌چنینی نشان داده است.

وی افزود: بدیهی‌ست که این روحیه که برآمده از اعتقادات دینی و میهنی مردم است، به سادگی به دست نیامده که بخواهد با مرور زمان از دست برود و در آینده نیز تداوم خواهد داشت و ملت ایران با زنده نگاه داشتن یاد شهدا، همواره به آنها ابراز دین خواهند کرد و در مسیر آنها گام خواهند برداشت./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

خزانه‌داری آمریکا ارائه‌دهندگان خدمات به شرکت‌های هواپیمایی ایران را تهدید کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا شرکت‌های فعال در صنایع هواپیمایی را تهدید کرد که اگر  ارائه خ...

وزارت خارجه دستگیری یک دانشمند ایرانی در آمریکا را پیگیری کند

یک عضو فراکسیون ولایی مجلس در تذکری به وزارت خارجه خواست تا  دستگیری   دانشمند ایرانی...

جمالی: جمهوری اسلامی با ساقط کردن پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی یک چالش جدید برای آمریکا ایجاد کرد

یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: آمریکایی‌ها چندین بار پ...

ظریف: جایی در دنیا سراغ نداریم که حضور آمریکا ثبات‌بخش بوده است

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: ایالات متحده آمریکا  هرکجا که حضور پیدا کرده باشند باع...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news