اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 28 شهریور 1398
06 تیر 1398 06 تیر 1398
11:22 11:22

احتمال سفر ترامپ به ترکیه

رئیس جمهور ترکیه از احتمال سفر  دونالد ترامپ به ترکیه خبر داد.

اردوغان

به گزارش سلام نو، رجب طیب اردوغان این صحبت را در مصاحبه‌ای در ژاپن، جایی که به منظور شرکت در اجلاس گروه ۲۰ به آنجا سفر کرده و احتمالا در جریان آن با دونالد ترامپ دیدار می کند، مطرح کرد.

در ماه‌های اخیر تنشها میان آمریکا و ترکیه بر سر تصمیم آنکارا برای خرید سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ روسیه بالا گرفته است. با خرید این سامانه، ترکیه بر طبق قوانین آمریکا در معرض تحریم قرار خواهد گرفت و در عین حال این اتفاق بر شراکت دو کشور و همچنین برنامه ترکیه برای خرید جنگنده‌های اف-۳۵ از آمریکا تاثیر خواهد گذاشت.

اردوغان امروز پنجشنبه در مصاحبه‌ای با روزنامه "نیکِی" ژاپن و در پاسخ به این که آیا فکر می‌کند ترامپ را برای عدم اعمال تحریم علیه ترکیه قانع می‌کند، گفت: من معتقدم نشست من با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جریان اجلاس گروه ۲۰ برای موضوع رفع بن‌بست در روابط دوجانبه ما و تقویت همکاری‌های ما اهمیت خواهد داشت.

اردوغان در ادامه صحبتش تصریح کرد: علاوه بر آن در حال حاضر مساله سفری از سوی ترامپ در ماه ژوئیه به ترکیه در دست مذاکره قرار دارد.

اردوغان اظهار کرد، آنکارا از تصمیمش برای خرید سامانه اس-۴۰۰ روسی عقب نشینی نخواهد کرد و تا کنون نیز از ترامپ حرفی در خصوص اعمال تحریم‌ها نشنیده است.

این رئیس جمهور ترکیه خاطر نشان کرد: ما تا کنون ۱.۲۵ میلیارد دلار برای پروژه جنگنده های اف-۳۵ به آنها پول پرداخت کرده‌ایم. اگر آنها بخواهند دست به چنین کار غلطی بزنند، ما از آنها نزد دیوان حکمیت بین‌المللی شکایت خواهیم کرد چون ما می‌خواهیم آنها پولی که ما به آنها داده بودیم پس بدهند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ترامپ اجازه سفر روحانی به سازمان ملل را صادر کرد

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا با سفر حسن روحانی و هیات همراه به سازمان ملل در نیویو...

روحانی و ترامپ دیداری نخواهند داشت / اموالمان را از کانادا پس می‌گیریم

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه گفت: در مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیداری بین روسای...

آمریکا عامل حادثه آرامکو را بمباران می‌کند / موشک های کروز تاسیسات عربستان را هدف قرار دادند!

دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که به عامل حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعو...

ترامپ را صلح طلب نشان ندهیم!

مهدی ذاکریان استاد دانشگاه نگرانی خود از تبلیغات مثبت برای صلح طلب نشان داده شدن ترام...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news