اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 27 تیر 1398
06 تیر 1398 06 تیر 1398
11:22 11:22

احتمال سفر ترامپ به ترکیه

رئیس جمهور ترکیه از احتمال سفر  دونالد ترامپ به ترکیه خبر داد.

اردوغان

به گزارش سلام نو، رجب طیب اردوغان این صحبت را در مصاحبه‌ای در ژاپن، جایی که به منظور شرکت در اجلاس گروه ۲۰ به آنجا سفر کرده و احتمالا در جریان آن با دونالد ترامپ دیدار می کند، مطرح کرد.

در ماه‌های اخیر تنشها میان آمریکا و ترکیه بر سر تصمیم آنکارا برای خرید سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ روسیه بالا گرفته است. با خرید این سامانه، ترکیه بر طبق قوانین آمریکا در معرض تحریم قرار خواهد گرفت و در عین حال این اتفاق بر شراکت دو کشور و همچنین برنامه ترکیه برای خرید جنگنده‌های اف-۳۵ از آمریکا تاثیر خواهد گذاشت.

اردوغان امروز پنجشنبه در مصاحبه‌ای با روزنامه "نیکِی" ژاپن و در پاسخ به این که آیا فکر می‌کند ترامپ را برای عدم اعمال تحریم علیه ترکیه قانع می‌کند، گفت: من معتقدم نشست من با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جریان اجلاس گروه ۲۰ برای موضوع رفع بن‌بست در روابط دوجانبه ما و تقویت همکاری‌های ما اهمیت خواهد داشت.

اردوغان در ادامه صحبتش تصریح کرد: علاوه بر آن در حال حاضر مساله سفری از سوی ترامپ در ماه ژوئیه به ترکیه در دست مذاکره قرار دارد.

اردوغان اظهار کرد، آنکارا از تصمیمش برای خرید سامانه اس-۴۰۰ روسی عقب نشینی نخواهد کرد و تا کنون نیز از ترامپ حرفی در خصوص اعمال تحریم‌ها نشنیده است.

این رئیس جمهور ترکیه خاطر نشان کرد: ما تا کنون ۱.۲۵ میلیارد دلار برای پروژه جنگنده های اف-۳۵ به آنها پول پرداخت کرده‌ایم. اگر آنها بخواهند دست به چنین کار غلطی بزنند، ما از آنها نزد دیوان حکمیت بین‌المللی شکایت خواهیم کرد چون ما می‌خواهیم آنها پولی که ما به آنها داده بودیم پس بدهند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

آمریکایی‌ها از حرف زدن ظریف هم می‌ترسند

مقام‌های سازمان ملل در اقدامی غیرمتعارف تردد محمد جواد ظریف در شهر نیویورک را محدود ب...

ظریف: راه برای دیپلماسی باز است

وزیر امور خارجه  افزود: من فکر نمی‌کنم ترامپ خواهان جنگ باشد، اما آدم‌هایی اطراف او ه...

صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه

رئیس کل بانک مرکزی: نرخ ارز دیگر افزایش نمی‌یابد، ظریف: نفتمان را خواهیم فروخت اما شر...

ترامپ جنگ با ایران را نمی خواهد

 یک پژوهشگر مطرح روس می گوید: هر گونه درگیری نظامی دیگری که ایالات متحده را درگیر کند...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news