اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 22 آبان 1398
06 تیر 1398 06 تیر 1398
11:22 11:22

احتمال سفر ترامپ به ترکیه

رئیس جمهور ترکیه از احتمال سفر  دونالد ترامپ به ترکیه خبر داد.

اردوغان

به گزارش سلام نو، رجب طیب اردوغان این صحبت را در مصاحبه‌ای در ژاپن، جایی که به منظور شرکت در اجلاس گروه ۲۰ به آنجا سفر کرده و احتمالا در جریان آن با دونالد ترامپ دیدار می کند، مطرح کرد.

در ماه‌های اخیر تنشها میان آمریکا و ترکیه بر سر تصمیم آنکارا برای خرید سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ روسیه بالا گرفته است. با خرید این سامانه، ترکیه بر طبق قوانین آمریکا در معرض تحریم قرار خواهد گرفت و در عین حال این اتفاق بر شراکت دو کشور و همچنین برنامه ترکیه برای خرید جنگنده‌های اف-۳۵ از آمریکا تاثیر خواهد گذاشت.

اردوغان امروز پنجشنبه در مصاحبه‌ای با روزنامه "نیکِی" ژاپن و در پاسخ به این که آیا فکر می‌کند ترامپ را برای عدم اعمال تحریم علیه ترکیه قانع می‌کند، گفت: من معتقدم نشست من با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جریان اجلاس گروه ۲۰ برای موضوع رفع بن‌بست در روابط دوجانبه ما و تقویت همکاری‌های ما اهمیت خواهد داشت.

اردوغان در ادامه صحبتش تصریح کرد: علاوه بر آن در حال حاضر مساله سفری از سوی ترامپ در ماه ژوئیه به ترکیه در دست مذاکره قرار دارد.

اردوغان اظهار کرد، آنکارا از تصمیمش برای خرید سامانه اس-۴۰۰ روسی عقب نشینی نخواهد کرد و تا کنون نیز از ترامپ حرفی در خصوص اعمال تحریم‌ها نشنیده است.

این رئیس جمهور ترکیه خاطر نشان کرد: ما تا کنون ۱.۲۵ میلیارد دلار برای پروژه جنگنده های اف-۳۵ به آنها پول پرداخت کرده‌ایم. اگر آنها بخواهند دست به چنین کار غلطی بزنند، ما از آنها نزد دیوان حکمیت بین‌المللی شکایت خواهیم کرد چون ما می‌خواهیم آنها پولی که ما به آنها داده بودیم پس بدهند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

خبرنگار ۲۰:۳۰ چه فیلمی به دایرکت ترامپ فرستاد؟

گزارشی از حاشیه راهپیمایی روز ۱۳ آبان توسط خبرنگار بخش خبری ۲۰:۳۰ تهیه شده و وی در اق...

روسیه با منطقه امن بین المللی در شمال سوریه مخالفت کرد

وزارت خارجه روسیه با واکنش نسبت به طرح پیشنهادی آلمان در خصوص ایجاد منطقه امن بین الم...

تصمیم وحشتناک ترامپ برای خروج از سوریه

نانسی پلوسی اعلام کرد تصمیم ترامپ برای خروج از سوریه تهدیدی وحشتناک  برای امنیت و ثبا...

ترامپ زنگ زد/ روحانی پاسخ نداد

یک نشریه آمریکایی مدعی شده است که در حاشیه نشست سازمان ملل، ترامپ سعی در برقراری تماس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news