اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 22 آبان 1398
06 تیر 1398 06 تیر 1398
14:00 14:00

کره‌شمالی: مقابل تحریم های امریکا تسلیم نمی شویم

کره‌شمالی اعلا کرد:  اگر آمریکا خواستار از سرگیری مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای است باید پیشنهاد جدیدی ارائه دهد.

پرچم کره شمالی

به گزارش سلام نو، خبرگزاری دولتی کی‌سی‌ان‌ای کره‌شمالی چهارشنبه در مطلبی "اقدام غیر عادی ایالات متحده و خصومت آن علیه پیونگ‌یانگ" را محکوم کرد. کره‌شمالی از گزارش قاچاق انسان سال ۲۰۱۹، گزارش آزادی مذهبی بین‌المللی و تمدید وضعیت فوق‌العاده ملی در خصوص برنامه تسلیحات هسته‌ای خود خشمگین است.

کی‌سی‌ان‌ای همچنین از اظهارات "بی‌مهابا"ی مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا که گفته بود بیش از ۸۰ درصد از اقتصاد کره‌شمالی تحریم شده است، انتقاد کرد. این پایگاه دولتی کره‌شمالی گفت: سوال اینجاست که آیا قصد آمریکا رساندن تحریم‌ها به ۱۰۰ درصد است؟ این رویای وحشی آمریکا برای به زانو درآوردن ما از طریق ابزارهای فشار و تحریم است.

کی‌سی‌ان‌ای هشدار داد: کشور ما کشوری نیست که مقابل تحریم‌های آمریکا تسلیم شود، کشوری هم نیستیم که هر زمان آمریکا دلش خواست به آن حمله کند. اگر کسی جرات کند حاکمیت و حق حیات ما را به چالش بکشد، تردیدی برای کشیدن ماشه برای دفاع از خودمان به خرج نمی‌دهیم.

کره‌شمالی امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، اگر آمریکا خواستار از سرگیری مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای است باید پیشنهاد جدیدی ارائه دهد.

کوان جونگ-گان، مدیرکل دپارتمان امور آمریکا در وزارت خارجه کره‌شمالی در بیانیه‌ای تاکید کرد، مذاکرات هسته‌ای متوقف‌شده نمی‌تواند به صورت اتوماتیک فقط به خاطر اینکه آمریکا آن را می‌خواهد، از سرگرفته شود. او گفت: همانطور که رئیس کمیسیون امور کشور (کیم جونگ اون) در سخنرانی سیاسی تاریخی خود اعلام کرده‌اند، آمریکا باید با متد صحیح محاسبات به پای میز مذاکره با جمهوری دموکراتیک خلق کره بیاید و محدودیت زمانی تا پایان امسال است. آمریکا باید موضع صحیحی داشته باشد.

این مقام ارشد کره‌شمالی افزود: گرچه باید روی گفت‌وگو با آمریکا فکر کنیم، لازم است تا ما در جایگاه اول رویکرد مناسبی از طرف آمریکا در قبال مذاکرات ببینیم. مذاکرات باید با همتایی برگزار شود که حس خوب ارتباط داشته باشد و این تنها زمانی ممکن می‌شود که آمریکا پیشنهاد مناسبی در دست داشته باشد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

کره شمالی در تلاش برای پرتاب موشک از سکوهای متحرک

وزارت دفاع کره‌جنوبی اعلام کرد کره‌شمالی در تلاش است تا بتواند از پرتابگرهای موشک برا...

کره شمالی ۲ موشک کوتاه برد به سوی دریای ژاپن پرتاب کرد

منابع نظامی کره جنوبی اعلام کردند کره شمالی دو فروند موشک کوتاه برد به سمت دریای ژاپن...

کره‌شمالی تسلیحات جدید آزمایش کرد

 کره جنوبی و ژاپن به آزمایش موفقیت‌آمیز موشک‌های جدید کره جنوبی اعتراض کردند. مقامات ...

چرا سوئیس پانسمان‌ بیماران ای‌بی را ارسال نمی‌کند؟

حجت‌الاسلام سیدحمیدرضا هاشمی گلپایگانی با بیان اینکه با شرکت تولیدکننده پانسمان‌های ن...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news