اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه
یک‌شنبه 30 تیر 1398
06 تیر 1398 06 تیر 1398
14:21 14:21

لاوروف: نقطه بی بازگشت در روابط ایران و آمریکا وجود ندارد

وزیر خارجه روسیه با اشاره به افزایش تنش‌ها میان ایران و آمریکا گفت: نقطه بی بازگشتی در روابط وجو ندارد و ما به تلاش‌هایمان ادامه خواهیم داد تا شرکای ایرانی و آمریکایی خود را به عدم عبور از خط قرمزها قانع کنیم.

لاوروف

به گزارش سلام نو، عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر خارجه امارات در کنفرانس مطبوعاتی با سرگئی لاوروف، همتای روس خود با اعلام آغاز رایزنی‌ها با آمریکا برای توسعه همکاری‌های بین‌المللی در راستای تامین امنیت دریانوردی در خلیج فارس گفت: این گفتگوها تنها رایزنی‌های اولیه‌ای هستند که هدف محدودی دارند.

آل نهیان اظهار کرد: در سفر اخیر مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا به ابوظبی، دو طرف درباره بسیج ائتلافی بین‌المللی در منطقه خلیج (فارس) و توسعه مشارکت‌های بین‌المللی جهت تضمین امنیت دریانوردی گفتگو کردند.

وزیر خارجه امارات افزود: اینها تنها رایزنی‌های اولیه بوده و هدف از آن تنها افزایش حمایت از گذرگاه‌های دریایی و کشتی‌هاست.

او حملات اخیر به نفت‌کش‌ها در منطقه را اقدامات خرابکارانه‌ خواند.

این مسئول وزارت خارجه امارات در ادامه از اتهام کشوری به دست داشتن در این حملات خودداری کرد و گفت: ابوظبی در این زمینه مدارک و شواهد کافی در اختیار ندارد.

لاوروف نیز در این دیدار بر رویکرد مسکو برای پایان دادن به تنش‌ها در منطقه خلیج فارس تاکید کرده و گفت: بحران‌ها در منطقه باید از راه گفتگو حل شوند.

وزیرخارجه روسیه تاکید کرد: در صورت آمادگی طرف‌ها همواره گزینه گفتگو بر اساس قوانین بین‌المللی و رعایت منافع وجود دارد اما آمریکا پیش‌شرط‌های بسیاری را برای ایران قرار داده و در راستای تسلیم ایران موضعگیری‌هایی را در پیش گرفته است.

این مسئول روس با تاکید بر اینکه نقطه بی‌بازگشت وجود ندارد گفت: ما به تلاش‌هایمان ادامه خواهیم داد تا شرکای ایرانی و آمریکایی خود را به عدم عبور از خط قرمزها قانع کنیم.

این دو وزیر اماراتی و روس در ادامه به بررسی بحران‌های سوریه و یمن پرداخته و از توسعه روابط دوجانبه مسکو و ابوظبی تقدیر کردند.

آل نهیان با تاکید بر حمایت کشورش از روند سازش در سوریه ابراز امیدواری کرد در سال جاری شاهد توقف جنگ در یمن باشیم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

لاوروف: ماموریت اصلی نظامیان روس در سوریه مبارزه با تروریسم است

وزیر امور خارجه روسیه افزود:  نظامیان روس به موجب توافقنامه‌های نامحدود در سوریه هستن...

کشورهای عضو ناتو در رویکردشان تجدید نظر کنند

وزیر امور خارجه روسیه از کشورهای عضو ناتو خواست تا برای بهبود روابطشان با روسیه رویکر...

عرب‌ها با ایران مذاکره می‌کنند

وزیر امور خارجه روسیه از آغاز مذاکرات ایران و اعراب خبر داد.

لاوروف: تهران به اصول کلیدی توافق هسته‌ای پایبند بماند

وزیر امورخارجه روسیه از ایران خواست تا به اصول کلیدی توافق هسته‌ای پایبند بمانند و خو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news