اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 28 آبان 1398
06 تیر 1398 06 تیر 1398
14:21 14:21

لاوروف: نقطه بی بازگشت در روابط ایران و آمریکا وجود ندارد

وزیر خارجه روسیه با اشاره به افزایش تنش‌ها میان ایران و آمریکا گفت: نقطه بی بازگشتی در روابط وجو ندارد و ما به تلاش‌هایمان ادامه خواهیم داد تا شرکای ایرانی و آمریکایی خود را به عدم عبور از خط قرمزها قانع کنیم.

لاوروف

به گزارش سلام نو، عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر خارجه امارات در کنفرانس مطبوعاتی با سرگئی لاوروف، همتای روس خود با اعلام آغاز رایزنی‌ها با آمریکا برای توسعه همکاری‌های بین‌المللی در راستای تامین امنیت دریانوردی در خلیج فارس گفت: این گفتگوها تنها رایزنی‌های اولیه‌ای هستند که هدف محدودی دارند.

آل نهیان اظهار کرد: در سفر اخیر مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا به ابوظبی، دو طرف درباره بسیج ائتلافی بین‌المللی در منطقه خلیج (فارس) و توسعه مشارکت‌های بین‌المللی جهت تضمین امنیت دریانوردی گفتگو کردند.

وزیر خارجه امارات افزود: اینها تنها رایزنی‌های اولیه بوده و هدف از آن تنها افزایش حمایت از گذرگاه‌های دریایی و کشتی‌هاست.

او حملات اخیر به نفت‌کش‌ها در منطقه را اقدامات خرابکارانه‌ خواند.

این مسئول وزارت خارجه امارات در ادامه از اتهام کشوری به دست داشتن در این حملات خودداری کرد و گفت: ابوظبی در این زمینه مدارک و شواهد کافی در اختیار ندارد.

لاوروف نیز در این دیدار بر رویکرد مسکو برای پایان دادن به تنش‌ها در منطقه خلیج فارس تاکید کرده و گفت: بحران‌ها در منطقه باید از راه گفتگو حل شوند.

وزیرخارجه روسیه تاکید کرد: در صورت آمادگی طرف‌ها همواره گزینه گفتگو بر اساس قوانین بین‌المللی و رعایت منافع وجود دارد اما آمریکا پیش‌شرط‌های بسیاری را برای ایران قرار داده و در راستای تسلیم ایران موضعگیری‌هایی را در پیش گرفته است.

این مسئول روس با تاکید بر اینکه نقطه بی‌بازگشت وجود ندارد گفت: ما به تلاش‌هایمان ادامه خواهیم داد تا شرکای ایرانی و آمریکایی خود را به عدم عبور از خط قرمزها قانع کنیم.

این دو وزیر اماراتی و روس در ادامه به بررسی بحران‌های سوریه و یمن پرداخته و از توسعه روابط دوجانبه مسکو و ابوظبی تقدیر کردند.

آل نهیان با تاکید بر حمایت کشورش از روند سازش در سوریه ابراز امیدواری کرد در سال جاری شاهد توقف جنگ در یمن باشیم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

آمریکا داعش را رها کرده و به نفت سوریه چسبیده است

وزیر خارجه روسیه به بی‌توجهی آمریکا برای مبارزه با گروه تروریستی داعش اشاره و خاطرنشا...

عراقچی با معاون وزیر خارجه روسیه دیدار می‌کند؟

بنا به گزارش منابع روسی معاونان وزیر خارجه روسیه و ایران فردا پنجشنبه در مسکو با محور...

لاوروف: عملیات «چشمه صلح» ترکیه پایان یافت

وزیر خارجه روسیه خبر داد که عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه با عنوان «چشمه صلح» در پ...

لاوروف: اوباما میخواست انتقام شکست دموکراتها را از ما بگیرد

بنا به گفته سرگئی لاوروف، دولت باراک اوباما مقصر اصلی در بروز وضعیت کنونی بین آمریکا ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news