اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه
دوشنبه 31 تیر 1398
06 تیر 1398 06 تیر 1398
14:30 14:30

همکاری ایران و عراق برای ساخت فیلمی از جنایات داعش

وزیر فرهنگ، گردشگری و آثار تاریخی عراق از همکاری با فیلم سازهای ایرانی برای ساخت فیلمی که جنایات داعش را نشان می‌دهد خبر داد.

ایران و عراق در فیلمی مشترک جنایات داعش را به تصویر می‌کشند

به گزارش سلام نو، عبدالامیر الحمدانی بعد از دیدار با حجت الاسلام «غلامرضا اباذری» رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق با انتشار بیانیه‌ای گفت که در حوزه سینما در اندیشه ساخت یک فیلم مشترک با ایران با موضوع جنگ با گروه تروریستی داعش هستیم.

او اضافه کرد که سینمای ایران فیلم‌های زیادی را تولید کرده و برخی از این فیلم‌های مهم مانند «محمد (ص)» و «به وقت شام» در عراق به روی پرده سینما رفته‌اند.

تاکنون در حوزه کار مشترک سینمایی بین ایران و عراق ایده‌های مختلفی مطرح شده که از جمله ساخت فیلمی با عنوان اربعین حسینی و همچنین الحشد الشعبی بوده و برخی از کارگردانان جوانان عراقی که در سال‌های اخیر آوازه بین المللی پیدا کرده‌اند مانند «محمد الدراجی» برای ساخت این گونه فیلم‌های مشترک اعلام آمادگی کرده‌اند.

وزیر فرهنگ، گردشگری و آثار تاریخی عراق در این دیدار همچنین برنامه همکاری مشترک که شامل اجرای یک اوپرای مشترک که تاریخ و فرهنگ دو کشور با سابقه ایران و عراق را به تصویر می کشد، ارائه کرد.

این برنامه همکاری مشترک مشتمل بر ۸ بند در زمینه همکاری فرهنگی مشترک است که بخشی از آن در برگیرنده برپایی دوره‌های آموزشی است و براساس بیانیه دفتر وزیر فرهنگ، گردشگری و آثار تاریخی عراق، به تایید رایزن فرهنگی ایران در عراق نیز رسیده است.

الحمدانی همچنین از اعزام یک هیات از ایران برای بررسی مرمت اثر تاریخی طاق کسرا که به «ایوان مدائن» نیز معروف است، در منطقه مدائن در جنوب بغداد خبر داد.

الحمدانی درادامه سخنان خود گفت:عراقی‌ها امیدوارند که با توجه به اینکه طاق کسرا یک اثر مهم از تاریخ ایرانی قبل از اسلام است، جمهوری اسلامی ایران در حفظ و مرمت این اثر مهم تاریخی همکاری کند./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

نایب رئیس حماس: انواع حمایت ممکن را از سمت جمهوری اسلامی ایران دریافت کرده‌ایم

نایب رئیس حماس افزود:  ایران با مواضعش و قدرت و ثقل منطقه‌ای و بین‌المللی از هیچ تلاش...

دستور تحقیقات درباره حمله پهپادی به اردوگاه حشد شعبی

نخست وزیر عراق دستور داد تا  کمیته تحقیقات درباره حمله به اردوگاه نظامی حشد شعبی در ا...

حمله به پایگاه نیروهای حشد الشعبی

  پایگاه نیروهای حشد الشعبی در استان صلاح‌الدین عراق مورد حمله پهپادی قرار گرفت.

جزئیاتی از حمله تروریستی در اربیل / انگشت اتهام به سوی پ. ک . ک

برخی از مقامات امنیتی و رسانه‌های ترکیه  در مورد کشته شدن دیپلمات ترکیه در اقلیم کردس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news