اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 22 آبان 1398
06 تیر 1398 06 تیر 1398
14:30 14:30

همکاری ایران و عراق برای ساخت فیلمی از جنایات داعش

وزیر فرهنگ، گردشگری و آثار تاریخی عراق از همکاری با فیلم سازهای ایرانی برای ساخت فیلمی که جنایات داعش را نشان می‌دهد خبر داد.

ایران و عراق در فیلمی مشترک جنایات داعش را به تصویر می‌کشند

به گزارش سلام نو، عبدالامیر الحمدانی بعد از دیدار با حجت الاسلام «غلامرضا اباذری» رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق با انتشار بیانیه‌ای گفت که در حوزه سینما در اندیشه ساخت یک فیلم مشترک با ایران با موضوع جنگ با گروه تروریستی داعش هستیم.

او اضافه کرد که سینمای ایران فیلم‌های زیادی را تولید کرده و برخی از این فیلم‌های مهم مانند «محمد (ص)» و «به وقت شام» در عراق به روی پرده سینما رفته‌اند.

تاکنون در حوزه کار مشترک سینمایی بین ایران و عراق ایده‌های مختلفی مطرح شده که از جمله ساخت فیلمی با عنوان اربعین حسینی و همچنین الحشد الشعبی بوده و برخی از کارگردانان جوانان عراقی که در سال‌های اخیر آوازه بین المللی پیدا کرده‌اند مانند «محمد الدراجی» برای ساخت این گونه فیلم‌های مشترک اعلام آمادگی کرده‌اند.

وزیر فرهنگ، گردشگری و آثار تاریخی عراق در این دیدار همچنین برنامه همکاری مشترک که شامل اجرای یک اوپرای مشترک که تاریخ و فرهنگ دو کشور با سابقه ایران و عراق را به تصویر می کشد، ارائه کرد.

این برنامه همکاری مشترک مشتمل بر ۸ بند در زمینه همکاری فرهنگی مشترک است که بخشی از آن در برگیرنده برپایی دوره‌های آموزشی است و براساس بیانیه دفتر وزیر فرهنگ، گردشگری و آثار تاریخی عراق، به تایید رایزن فرهنگی ایران در عراق نیز رسیده است.

الحمدانی همچنین از اعزام یک هیات از ایران برای بررسی مرمت اثر تاریخی طاق کسرا که به «ایوان مدائن» نیز معروف است، در منطقه مدائن در جنوب بغداد خبر داد.

الحمدانی درادامه سخنان خود گفت:عراقی‌ها امیدوارند که با توجه به اینکه طاق کسرا یک اثر مهم از تاریخ ایرانی قبل از اسلام است، جمهوری اسلامی ایران در حفظ و مرمت این اثر مهم تاریخی همکاری کند./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

عراق برای همه عراقی‌هاست!

سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق اعلام کرد عراق برای همه عراقی‌هاست و نسبت به ...

تروئیکای اروپایی اقدامات ایران را نقض توافق هسته‌ای اعلام کردند

به دنبال اجرایی شدن گام چهارم کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران 3 کشور آلمان، فرانسه و ...

ایران محور گفت‌وگوی تلفنی ترامپ و ماکرون

 امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه خبر از مذاکرات تلفنی اش با دونالد ترامپ رئیس جمهور ...

پمپئو: ماندن ایران در برجام برای خرید و فروش اسلحه است!

امروز دوشنبه، وزیر امور خارجه آمریکا ضمن خشمگین بودن از بی‌فایده بودن خروج آمریکا از ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news